entry'ler (15)

işe yaramamazlık duygusu

şu 2 aydır içinde bulunduğum durumun ta kendisi.
üniversiteyi bitireli 1 sene oldu ve ardından bir firmada çalışmaya başladım. kendime göre bazı sebepler ve planlardan sonra da işten ayrıldım ve haziran ayı biterken işsizler sınıfına ben de katıldım.
ilk zamanlar tadı hoş geliyordu, sabahın köründe uyanmak yok,kahvaltıyı saat 11-12 gibi yapma duygusunu yaşamak var, annenin sana kahvaltı hazırlaması,sabahlara kadar pc başında olup geç uyanmalar vs. derken artık iş arama zamanı gelmişti.
fazla uzatmayı düşünmüyorum bu kısmı. iş aramak ve işsiz kalmak duygusunu düşmanımın yaşamasını bile istemem. hala işsizim ve artık insanların "hala iş bulamadın mı?" sorularına maruz kalmak canımı sıkmak bir yana bir halta yaramadığımı hissetmeye başladım.
hadi millete "sana ne benim işimden paramı sen mi yiyeceksin amk ?" diye cevap veririm. ama anne ve babaya artık bir şeyler diyememek en can sıkıcı olanı işte.

bu süreç içerisinde yaşadıklarım gerçekleri göz önüne serdiği için neyin ne olduğunu da görmüş oldum aslında.

bir sürü okul okuduktan sonra bir sürü iş yaptıktan sonra işsiz kalmak , herkese yardım ettikten sonra yardım görememek , aksine herkesin hala sizde kalan son kırıntıları bile aç köpekler gibi sömürmeye çalışması , en ihtiyacınız olduğu anda herkesin birden dağılması , telefonunuzun sadece bankalar tarafından aranır olması , ödemelerinizin de ek bir yük olarak üzerinizde olması , ne kadar çabalasanız da elinizde ne kadar bilgi beceri olsa da en vasıfsız bir birey kadar bile değerinizin olmadığını düşünmeye başlamanız , her başvurduğunuz kişiden ve kişilerden sürekli yapıcı değilde bozucu etkileşimlerle ayrılmanız sizi daha da boğucu ve yaşama isteğini elden alırcasına bir ruh haline sokar.

hayatta işe yaramaz biri olarak görüldüğünü hissetmek şöyle de bir duruma sokuyor ayrıca. beyin her daim çözüm bulmakla meşgul olduğundan , yalnızlık ve işe yaramama duygusunun verdiği baskı ile sürekli kendi kabuğuma çekiliyor ve hiç bir güzelliğin önemi olmadığını düşünmeme sebep oluyor. bütün güzellikler sırayla bu zaman da denk geliyor ama ben istemeden de olsa elimin tersiyle itiyorum yada avuçlarımın içinden kayıp gidişini izliyorum.

umarım daha fazla güzellikler kaçırmadan bu duygudan ve sıkıntılardan kurtulurum sözlük.

ben denizde bir gemi

bizi perişan etti gaybana kalasıca..

https://www.youtube.com/watch?v=TNzF2JX_L28

onur recep kıvrak

görsel

sır

Bazen insan hiç tanımadığı birine içini dökmek ,dertlerini, hayatını ve hayallerini paylaşıp rahatlamak ister. Yada içinde sakladığı bazı sırları yaşanmışlıkları anlatıp göğsünün tam ortasına oturan o yükü atmak ister. Ama yapamaz, bir şekilde anlatacak olduğu şeyler içinde kemirir durur bütün benliğini.
Bunca zaman birçok ortamda bulunduk, arkadaşlık ve dostluklar edindik. Kimi zaman beraber yiyip içtiğin ve ortak noktanın çok olduğu kişiler karşına çıktı. Ama yine sustun. Çünkü her insanın kendisine bile itiraf edemediği bazı yaşanmışlıkları var ve bunu ebediyen de söyleyemeyecek, hep dilinin ucuna takılan bir parça olarak kalacak.
Bir yerde insan kendisine sırdaş oluveriyor bu şekilde her nekadar istemeden de olsa.

tolgay ali arslan

trabzonspor'un anlaştığı futbolcu.
https://twitter.com/Trabz...59380581331771392/photo/1

macaristan

temmuz ayinda gitmeyi planladigim ulke. eger var ise daha once giden bilgilendirirse sevinirim.

süleyman seba

onursal başkan sıfatını layıkıyla taşıyan ender insanlardan birisiydi. Allah rahmet eylesin.

aziz yıldırım

süper kupa finalinde takım mağlup olursa genç fenerbahçeliler önderliğinde buyük bir istifa çağrısina tutulabilir.
Şimdi bu ses kaydından sonra yine "komplo var , fenerbahçe için herşeyi yaparım. Fenerbahçe son kale yıkılmaz" deyip kimi at gözlüklü taraftarı kandıracak ve aynı işleri yapmaya devam edecek.
Allah kurtarsın fenerbahçeliler sizi bu adamdan.

22 temmuz 2014 cemaat operasyonu

erdoğan ile cemaat arasındaki soğuk savaşın tekrar piyasaya çıkmasını sağlayan operasyondur.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde boyle bir hamle yapmasını , israil filistin olaylarına herhangi bir laf diyememesinden dolayı ortaya çıkardığı görüşündeyim. Gerçi geleneksel kınama ve sabır taşırma mesajları iletildi ama bu defa sökmedi bu laflar.
inlerine gireceğiz söylemini gerçekleştiriyor bir nevi erdoğan. Bakalım bu iki ucu boklu değnek nereye uzayacak.

17 temmuz 2014 uefa kararları

dava ile ılgili herhangi bir resmi belge bile görmeyenlerin atıp tuttuğu ortamda gerçekleri görmek haliyle zordur.
Cas gerekceli kararını okuyan birisinin bugün çıkacak olan cezai yaptırımlara şaşırmaması gerekir. Cas bile uefanin fenerbahçeye az ceza verdiğini belirtmiştir ve bunu diyen bir kurulun fenerbahçeyi aklaması imkansız gibidir.

dudak üstü beni

eğer yakışıyor ise kişiye ayrı bir güzellik katmaktadır. Türkiye'de Bunun için akla gelen ilk kişi türkan şoray diyebilirim. Erkek kategorisinde izzet altınmeşe akla gelmektedir. Son zamanlarda kendisinde bulunup ayrı bir havası olanlar ise inna ve meme ikonumuz kate upton olarak belirtilebilir.

bakire kız vs bakire olmayan kız

kimi bakire olup ruhu orospu olanlar vardır ki bakire olmayanlar onların yanında namus abidesi olarak kalır.
Gerçi namus sadece iki bacak arasını muhafaza etmek ile olmuyor o ayrı mesele. Bunca zaman ilişki yaşama ama kendin sevgiliyi çamaşır değiştirir gibi değiştir, yemediğin halt bırakma sonra namusluyum ben diye gezin.
Bakire olmak namus simgesi hiç olmaz mantıklı düşününce.

indirim istenince hesap makinesiyle boğuşan esnaf

kafasında önceden ayarladığı fiyatı ne yapıp edip hesap makinesinde çıkaran esnaftır. Yaptığı hesap sanki yüksek dereceden matematik işlemi gibi, türev integral sorusu sorulmuşçasina hesap kitap yapıyor. sorsan "sadece sana yapıyorum bu fiyata abi/abla " der.

türkiye de cinselliği tabu yapan şeyler

cinselliğin tabu olmasının bölgesel ve dış etkenlere bağlı olarak farklılık gösterdiği aşikardır. Örnek vermek gerekirse doğu anadolu bölgesinde yaşanan cinsel suçların diğer bölgelere göre , daha doğrusu batıya göre fazla olmasının birinci sebebi örf ve adetlerdir. Daha fazla cinsel duygularını baskın yaşayanlar suça yada cinsel istismara daha fazla yönelmektedir.
Yine ülkenin batı kisminda ise boyle bir durumun görülmesi süpriz gibidir. Herhangi bir katı toplumsal kurala maruz kalmamış kişiler kolaylıkla cinsel yaşantısını sürdürebiliyor.
Kısacası bütün bu olayların temelinde kişinin cinsellik ile ilgili olumlu şeyler düşünmesine engel olan şey etrafındaki toplumdan gördüğü fiziki ve psikolojik baskıdır.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

osmanlı zamanında bir hanıma hediye verilecekken ayna çok farklı bir yer tutarmış bunların arasında. Çünkü ayna hediye etmek "sana Senden daha değerli hediye bulamadım. " manasına gelmekteymiş.