bugün

Taner Akvardar ve barış pirhasan ın yönettiği başrolünde perran kutman ın oynadığı 2000 yapımı filmdir.
(bkz: ateşle barut)
bir sen,bir ben bir de bebek.
formülize edilmiş hali:
erkek+kadın=çocuk
Ünlü fransız yönetmen Claude Lelouche'un 1966 yılında çevirdiği ve bir çok ödül almış olduğu, tema müziği o yıllarda çok sevilmiş olan bir filmdir.

1999 yılında avrupa sinema eleştirmenlerinin yaptığı bir ankette sinema tarihinin en güzel 10 aşk filmi arasında gösterilmiştir.

Orijinal adı "Un Homme Et Une Femme (Bir Erkek Bir Kadın) dır.
erkek seldir, kadın göldür.
demet evgar ve emre karayel'in oynadığı, turkmax'de yayınlanan ve bir evlilikteki klişeleri komik bir dille ele alan yapım.
türkmax de izledim geçen gece. +18 yazdı şaşırdım ama sonra anladım. demet evgar ve emre karayel bu işi çok iyi başarıyorlar. basit olayları anlatıyorlar ama çok esprili ve farklı bir bakış açısı.

allahım internette nerde bulabilirim diye de aradım.
türkmax'da yayınlanan romantik komedi dizisidir. demet evgar ve emre karayel'in dört senedir beraber olan ama henuz evlenmemiş bir çifti canlandırdığı dizi izlenesi gülünesidir.
birazcık arama sayesinde bulabileceğiniz, emre karayel, demet evgar ikilisi tarafından karakterize edilen evlilik komedisi. dün ak$am izleme $erefine eri$ince farkettik ki fazlasıyla ya$adığımız ama dı$arıdan bakınca daha bi komik görülen kesitleri sunmaktadırlar bizlere. diyaloglar insanı fena yarmaktadır.

yapımın orijinali ba$ka bir ecnebiye ait olup altıoklar yapım mustafa altıoklar tarafından götürülen bir projedir.
+18 ibaresi de fazlasıyla yerinde olup muhteviyatında bulunan yastık muhabbeti ve çe$itli fantazileri kamufle etme konusunda bazen yetersiz bile kalmaktadır. Özel kanallar haricinde (ki digiturk kanalı o da) internette rahatlıkla bulabileceğiniz eğlenceli bir yapım. devamını bekleriz.*
demet evgar ile emre karayel ıle turkmax ın yenı yayın donemınde ızleyıcısı ıle bulusan farklı formatlı bır dızı... skecler ıle suregıden bır ılıskı portresı gıbı... kadın-erkek ılıskılerınde soylenemeyenlerı "cat" dıye soyleyen ıkılının komık durumları sunuluyor... bana komık geldı... ayrıca demat evgar cok guzell..

BIR DE BENCE;
1 kadın, sehırde 10 erkek gucunde konusur...
1 erkek, sarhosken 10 kadın gucunde sallayabılır...
1 kadın, ne ıstedıgını soylemek ıcın ne ıstedıgını soylemeden anlatmaya calısır...
1 erkek, konusUyorsa fazlalık yoktur...
1 kadın, konusuyorsa 10 kelımesınden "1" ını yakalamak yeterlıdır...
1 erkek, yalan soyluyorsa yakalanır...
1 kadın, yalan soylemez, cunku yakalanmaz...
1 erkek, hep; "sorun sen de degıl ben de" lafına maruz kalır..

derlermıs..
yapimcisini ogrenene dek begenerek izlenilebilen guzide sitcom. ama yapimcisi yuzunden nefret edilesidir; nefret, nefreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet!
nişanlı bir çiftin ilişkisine yakından bakma fırsatı veren dizi. özellikle erkeklerin nasıl mahluklar olduğuna şahit olur ve "allam nasıl bu erkeklere aşık oluyorum hala" diye kendinizi yersiniz. gözü dışarda olan mahluklarla aynı evi paylaşacağınıza, yuvarlak hatlı hatunlarla ev kurup lezbiyenliğe adım atasınız gelir.

(bkz: kızım sana diyorum gelinim sen anla)
kizlarin ne kadar sinir bozucu olduklarini gosteren program. bunu izledikten sonra benim gibi adeleli erkeklerle eve cikip , gay olmaya karar verdim. ne lan, bu kadin milleti cekilir mi?
beklenen ve özlenen bir türkmax yapımı. inanılmaz eğlenceli aynı zamanda cesur anlatıma sahip, gerçekçi bir dizidir. emre karayel in de eğlenceli ve komik bir insan olduğunun en güzel kanıtıdır.
Yeryüzünün iki ayrı cinsten yaratılan mahlukatları.
demet evgar ve emre karayel'in oyunculuğunu yaptığı çok keyifli bir dizi.seyredilesi..
bir kadın + bir erkek + sadece bir gece + bebek. *
erkek göldür kadın okyanus.
özellikle demet evgar'ın yüksek performanslar ortaya koyduğu,emre karayel'in de gayet şık eşlik ettiği,her sahnesinde güldüren hiç bitmesin istenilen turkmax dizisidir.Kotaya kıyıp da izlemeye değer bulduğum tek türk dizisidir ayrıca.
Teoman'in piyasaya yeni surmus oldugu insanlik Halleri adli 8. albumunun 5. parcasi. Sozleride su sekildedir;

sözlerini unutmuş
en sevdiği şarkının
bıkmış
ne geçmiş geçmiş
ne gelecek gelecekmiş
uçmayan kuş
kesmez bıçak
hiç atmayan bir kalp
iki yalnız bir gemide
anısı var sadece

o şarkıydı aşk anlatan
sözcüklerin kölesi olmadan
çekti ciğerim duman duman
son sigarasından,
dayanmıştı
daha da dayanırdı
ama ne gerek vardı
hiçbirini seçemedi sonunda
kelimeleri önüne yayınca

bazen aynı değildi
iki aşkın hikayesi
arada ışık yılları vardı
karşıdandı akıntı
belki de her şey bitince
bir şey başlardı
ama o hiç konuşmadı
sadece baktı

kadın ağlar
erkek bakar
kadın duyar
erkek duymaz
kadın sorar
erkek susar
kadın gider
erkek içer

yine kendisine yakisir bir sarki yaparak alkisi hak etmistir.

(bkz: basarilarin devamini dileriz)
seks için yeter sayısıdır.
son zamanlarda izlediğim en güzel dizi. Keşke ,daha uzun olsaydı, o kadar güzel oynuyor ki oyuncular, mükemmeller.
türklerin de ufak tefek de olsa güzel şeyler ortaya koyabileceklerini gösteren türkmax'ın en enğlenceli programı saatler 23.45i göstermesiyle ne izleniyorsa 20 dakikalık ara verilerek izlenebilecek tek program.
teoman'ın insanlık halleri albümündeki en güzel şarkılardan bir tanesidir. depresyon sebebidir hatta... buyrun sözleri:

Sözlerinle unutmuş en sevdiği şarkını
Bakmış ne geçmiş geçmiş
Ne gelecek gelecekmiş
Uçmayan kuş kesmez bıçak
Hiç atmayan kalp
iki yalnız bir gemide
Anısı var sadece
Kadın ağlar erkek bakar
Kadın duyar erkek duymaz
Kadın sorar erkek susar
Kadın gider erkek içer

O şarkıydı aşkı anlatan