bugün

entry'ler (15)

educatedear

ara ara youtube kanalı şifresini hatırlayıp güzel remixlerini atmaya devam etmektedir. remixlerinin background unu kendi bestelediği müzikleriyle süslemektedir ve günümüzdeki çoğu şarkının melodisinden güzeldir. 2010dan beri takipteyim.

makale

bazı makaleler hipotezlerini kurarken gerekli altyapıyı iyi kuramazlar, kullandıkları metodoloji de leş olunca ne yazık ki hipoteziyle alakası bile olmayan sonuç bile diyemeyeceğimiz bir yazı kümesi ortaya çıkar. tartışma bölümünde neyi tartıştığı bile anlaşılamaz. bulguları okurken acaba başka makalelerdeki tablolar mı yorumlandı sorusu bile aklınıza gelebilir. harcadığınız vakte üzülürsünüz, giden gitmiştir.

öldün mü

4 yıldır entry girmemişim, ölmüş de olabilirim bilmiyorum. ölmediysem de sözlük için 4 senedir ölüyüm. 4 sene boyunca komadamıydım ne yaptım bilmiyorum ama 4 senedir yazmamışım. harbi niye yazmadım lan ben, kafam karışık. herhangi bir madde kullanmadım sormayın, kafam yerinde.

yazarların şu an da olmak istedikleri yer

sevgilimin yanı.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

anathema - the beginning and the end.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

the doors - break on through to the other side.

deep web

tor browser ile ulaşımın sağlandığı , normal internet tarayıcılarında indexlenmeyen sitelere erişimin sağlandığı tehlikeli bir ortamdır, aklınıza gelebilecek her türlü şeyin yanında hayal gücünüzün sınırlarını aşan şeyler de vardır. ileri düzey ingilizceniz yoksa bulaşmayınız bence, varsa da bulaşmayınız.

kütüphanede sabahlamak

komite haftaları itina ile gerçekleştirdiğim eylem. sabaha karşı gözlerde oluşan yanma hissinin verdiği tat anlatılamaz!

14 yaşında sakal traşı olmaya başlamak

12 yaşında tüy şeklinde olan sakallarım; 13 yaşımın sonlarına doğru hormonlarımın kontrolden çıkması ve sakallarımın azmanlaşmasıyla seyretmiş, 14 yaşımda dayanamayıp jileti vurmama sebep olmuştur yoksa suratımda bir belgrat ormanıyla yaşayacaktım. ne hormonmuş arkadaş...

ummagumma

her saniyesinde psychedelic rock ı iliklerinizde hissedeceğiniz pink floyd un çoğu albümü gibi efsaneler arasına giren albüm.

tıp

komite haftaları kütüphanede sabahlamaktır. zordur, çilelidir ancak meyvesi tatlıdır.

kraniyal sinirler

kranial sinirlerin sempatik çekirdekleri bulunmaz. 3,7,9,10. kraniyal sinirlerin içerisinde parasempatik lif vardır. mesencephalondan çıkanlar; 3,4 ponstan çıkanlar; 5,6,7,8 bulbustan çıkanlar; 9,10,11,12

nervus opticus

özel somatik afferent lifler taşır. ortasında arteria centralis retina adlı damar seyreder. canalis opticuslardan geriye doğru geçerler, chiasma opticumda çapraz yaparlar. çapraz sonrası yapı tractus opticustur bu yapı da geriye gelerek corpus geniculatum lateraleye gelip sinaps yapar. sonra nöron tekrar değişir beyaz cevher içinde capsula internadan geçerek oksipital loba ulaşır, bu ulaşan liflere radiatio optica denir.

nervus oculomotorius

parasempatik lifleri Edinger Westhpal nucleus tan çıkıp ganglion ciliarede sinaps yaptıktan sonra musculus sphincter pupilla nın inervasyonunu yaparlar. Bu kas kasıldığında pupillanın daralmasını, lensin kalınlaşmasını sağlar.

david gilmour

iyi gitarist olmanın hız makinesi olmak anlamına gelmediğini kanıtlamış, yaşayan bir efsanedir.