bugün

entry'ler (10)

ah minel aşk ve minel garaib

ah min-el aşk ve minel garaib.
ne gelirse aşktan ve garaiblikten (gariplikten)
derle ki bu sözü yaşamayan anlayamazmış onun için telaffuzu imkansız, anlaşılması yaşanmadan imkansızdır onu. aşka ve garipliğe düşünlere selam olsun.

oi va voi

sesiyle müziğiyle insanı büyüleyen duyguların hudutlarının olmadığını hissettiren 6 kişiden oluşan londralı müzik, sanat grubu.

adolf hitler

inanılmaz derecede kadınlara saygılı ve çocuklara ilgili bir adammış kendisi. çöküş filminde de gördüğümüz üzere bayanların yanında gayet kibar, beyefendi bir insan. tarih bize hissettirdiklerinden çok ama çok farklı.

freud söylerse bilim halk söylerse sapıklık

annesini emen bir bebeğin yaptığı eylemi cinsel hazza bağlayan bir insanın söylemi ne kadar bilimsel olabilir bu da ayrı bir tartışma konusudur.

manik depresif

saniyeler içerisinde aşıırı derecede ruhsal değişiklik yaşayan insanların hastalığı. bu hastalık belli bir süre sonra tedavi edilmezse paronoyaya ya da şizofreniye çevirmektedir kendisini.

dahilik ve delilik arasındaki ince çizgi

zekayı bir halka gibi düşünün ve bir sıfır noktası belirlerseniz bu halka üzerinde sıfır noktasına en yakın olan nokta en büyük zeka birimi olacaktır.

gazi üniversitesi

birileri ne kadar ülkücü, faşist vb. tanımları yapmasına rağmen türkiye'nin en iyi iibf ve eğitim fakültelerine sahip güzide bir üniversitedir.

ayrıldıktan sonra arkadaş kalalım lafı

2 büyük rakı içeyim ama sarhoş olmayayım demek kadar anlamsız, olanaksız bir cümle neden derseniz her aşk bir yara izidir ve hiç bir yara sana kendini unutturmaz mutlaka bir yerde izleri vardır.

iz bırakan kitap cümleleri

Fakat, Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım; böyle budalaca bir özleme kapılıyor. bir yandan da hiç konuşmak istemiyor. Tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeye hakkım yok mu albayım?

-Yok.

Peki albayım. Ben de susarım o zaman. Gecekondumda oturur, anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? sorarım size: "Nasıl?" kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan, bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım.

Kelimeler... Kelimeler albayım, bazı anlamlara gelmiyor.

oğuz atay tutunamayanlar.

batılılaşmayı yanlış anlayan türk

Attila ilhan'ın Hangi Batı adlı kitabından çok ama çok doğru bir şekilde öğrenilmesi gereken batıcılıktır.