bugün

entry'ler (116)

böcek ilacı

Kimileri için kurtarıcı, kimileri için öldürücü.

(bkz: Cypermethrin)

Raid max gibi evsel ürünlerin yanı sıra tarımsal ilaçların içinde de bulunuyor cypermethrin. Bu sevgili bileşenimiz böceklerle temas halinde anında öldürücü etkiye sahip.

Birkaç gündür çok haşır neşirdim o yüzden uyarma gereği duyuyorum. Kendisi fiziki temas halinde nörotoksik etki yapıyor. Parmağım yaklaşık yarım saattir yanma ve iğne batırma hissiyle baş başa. Böcek ilacı diyip geçmeyiniz, fiziki temas halinde derhal el yıkayınız, solumayınız. Bir süre temas ederseniz mutlaka doktora başvurunuz.

çiçek sepeti

Çiçek çalan firma.

istediğim papatya küresi internetteki görselle alakasız tam bir kabustu. Üstelik 80 adet olması gereken çiçek sayısı 30 küsür. Hayır siz çalmanın adabı nedir onu da mı bilmiyorsunuz? Hadi çaldınız 50 tane çiçek bari bir de kalan 30 tanenin içinden geçmeseydiniz. Özel günlerde böyle şeylerin hiç telafisi olmuyor zira.

en güçlü tanrı

ben değilim.

birazdan gelir sur sesi

Seveni olmayan yazar. Daralan, sıkılan. Sur’a üflenirken viskisinden bir yudum alıp bütün karamsarlığıyla kafa sallayacak.

Merhabalar uzak.

Bir görünüp bir kaybolan hayaletler. Silüetler, gölgeler. Fazlası yok hayatında. Flu.

günün şarkısı

Madeni atatürkler - herkestam & ağaçkakan.

kedi isim önerisi

Lucy. Sauron gözlü kapkara bi kedi olmalı ama.

sigara yaktıran sorular

soru sorduran sigaralar.

neden uyumuyorsun

Ashkelonda sirenler çalarken uyuyamazdım.

dior jr

dior jr. Silik silik silik. Bir yazar işte.

Birbirimizi kaybedişimize viserion’un düşüşü kadar üzüldüm. Entrylerinin silinmesine tevratın kayboluşu, mesajlarının yok olmasına incillerin toplatılıp yakılması kadar... yazdım ilk beş harfe, yeni bir din kuralım.

gecenin şiiri

“Kahin” dedim “şeytani birşey! –kahin yine de, kuş ya da iblis”
Kışkırtıcı mıydı yoksa bir fırtına mı seni bu sahile atan
Kimsesiz ama gözüpek – bu afsunlu çöl toprağında
Bu perili evde—bana gerçeği söyle, yalvarıyorum
Var mı – günahların ilacı? Söyle bana–söyle, yalvarıyorum
Dedi kuzgun “Hiçbir zaman”

“Kahin” dedim “şeytani birşey! –kahin yine de, kuş ya da iblis”
Üstümüzde kıvrılan gökler ve yücelttiğimiz Tanrı adına
Söyle bu hüzünlü ruh, uzaktaki cennette, sarılabilecek mi
Meleklerin Lenore adını verdiği kutsal bir bakireye
Meleklerin Lenore dediği o eşsiz, nurlu bakireye

“Bu söz ayrılık imimiz olsun ey kuş, ya da iblis”
“Dön artık fırtınaya, ve cehennemi kıyılara,
Söylediğin yalana nişan tek tüy bırakma.
Yalnızlığıma dokunma, terket o büstü,
Çek gaganı kalbimden, çek suretini kapımdan”

Uçmuyor kuzgun, oturuyor orada, hala orada
Oda kapımın üzerindeki o süzgün büstte
Rüya gören bir iblisin bakışı gözlerinde
Gölgesi akıyor zemine yüksekteki lambadan
Ve bu gölgeden, yerde uzanmış yatan,
Yükselecek mi ruhum? – “hiçbir zaman”

hüseyin nihal atsız

Var olsun.

greawraimcalhawi

Günaydın greaw. Hala sabahların sancısıyla, doğan güneşin bile yaramadığı karanlıklarla boğuşuyor musun? günaydın, gün asla aydın olmayacak, duvara astığın gölgeler asla canlanmayacak.

Yazar, yazmayanından, yazdığında yazılmayanından.

birazdan gelir sur sesi

iki kere üflendi sur’a, üçüncüye ihtiyacımız var.

greawraimcalhawi

Mrb greaw, nam-ı diğer diğer sahip olduğun nickler. Nerelerdesin? Kim olursan ol yine de gel tm mı? Bekliyoruz seni 2 kişi. En azından kitaplarını. Gel de Ağaçkakan konserine gidek. Onur yürüyüşüne phoebe ile gidilebilir, yani ben. Sadece yürümek için yani.

samsung

Avm’lerdeki o salak mağazalar kadar bile olamayan; basiretsiz, alçak dolandırıcı bir marka.

Açılmamış 0 ürün diye sattıkları s2 tableti içinde 1 yıl öncesi zamana kadar mağaza içinden fotoğraf video oyun vs olan teşhir ürününü iade etmemiz üzerinden 4 ay geçmesine rağmen hala bir geri ödeme yapmayan amcık firma. Görüşmediğimiz yer kalmadı. ihtar vs çekildi. Dava açacağız.

perseid yıldız yağmuru

bu siteye uğramama sebep olan tek meteor yağmuru. keşke hepsini izledikten sonra biri de üzerimize düşse. önümüze de olur.

görsel

yazarların cehennem tasvirleri

isyan çıkarmanın mümkün olduğu bir tasvir, eğer mümkün değilse dahi güzel bir kitap konusu olabilir.

sözlük yazarlarının yarım bıraktığı kitaplar

Öyle çoktur ki.

Kitapları, dizileri ve insanları yarım bırakırım. Hep.

evrim teorisi

Gerçektir. Mesela ben kurttan geldim.

29 ocak 2017 kıbrısın yunanistana verilmesi

Maalesef ki gerçektir. Onca şehit onca kanla alınan o topraklar rumlara verilecektir.

görsel