bugün

Benim. Ve bugün kendime evde iskender yaptım. Üzerindeki tereyağı kokusu burnunuza gelmiş olmalı.

görsel
Hiç sevmem.

Olay her zaman karın doyurmak değil. Bazen manzara bazen muhabbet bazen yeni yerler görmek bazen iyi bir muamele görmek. Olay sadece yemek olsa at gibi tak yem torbasını ağzına gevele dur.
Bu iskender dışarda yediğinden pahalıya gelmediyse bende bisi bilmiyorum.
eşşeği ziken osuruğuna katlanır deyiminden bihaber tiptir. evinizde istediğiniz kadar lahmacun döner kebap yapın işin ehli ellerden çıkmadığı sürece tamamen traş mevzudur..
Tamam tamam siz hepiniz elitsiniz evde hiçbir şey yapmaz denemezsiniz. Biz de hiç dışarı görmemiş bir yerde bir şey yiyip içmemiş insanlarız. Siz her şeyin en doğrusunu yaparsınız.
pizzayı kesinlikle dışarıda yemem lazım. ve kesinlikle dominosta. olmuyor, başkası yapamıyor.
geçenlerde lahmacun almak için yemek sepetine baktım. dedim ki buna bu kadar para vereceğimize ben yaparım lahmacunu. ayıptır söylemesi iyi yaparım. yaptım yedik mis gibi.
iyide ablacım benim yediğim en siktiri boktan iskenderin bile yanından geçmez bu. iskender yemek istersen bi yeşillenir ben sana ısmarlarım demem neden olan durum.
dışarıda yemek yemeyip hep evde yapan insandır.
Artık bu devirde herkes söylüyor.
Onu aslında en çok dışarda yemek isteyen insanla aynı kişidir..
dışarıya çıkınca sadece yemek yemiyoruz ki yemek yapmaktan da kurtuluyoruz. bir günlüğüne bile olsa yemek yapmaktan kurtulmak çok zevkli. verdiğin paraya değiyor.
Kesinlikle bu lafı babalar çıkartmıştır.
Haklıdır dışarıda tuvaletin gelse nereye yapacan misal?
dışarıda yenilen yemekleri evde yapamayanlar kulubü olarak paşa paşa ücretini de ödüyoruz.
O insanlara söylemek isterim ki : 3 günlük dünya. Neyi ne zaman yemek isterseniz o zaman yiyin. Yemeğe verdiğiniz paraya acımayın hatta. Liseye gittiğim yıllarda en yakın arkadaşımın babası hep bu sözü söylerdi "kız bunu dışarıdan yesek bir dünya para öderdik ha iyi ki evde yedik!" Sonra genç bir yaşta vefat etti kendisi. Hatta geçenlerde oğluyla gelini de boşandı. O mirası da oğlunun artık hiç sevmediği gelini yiyecek.
Şunu dışarıdan yesen 60tl ben sana evde 150tl ye yaptım ile sonuçlanır.
valla artık hiçbir şeyin etiketine bakmıyorum. eksik mi, canım mı çekti alıyorum. bankkart uzat temassız özelliği var. kasiyer şu kadar tuttu bile demiyor bence o da vazgeçmiş fiyatlardan.
"neden dışarıda yedin, oysa ben evde sana yapardım" diyen anneler bunlardandır.