bugün

bu düzen suudların uyguladığı şeriat değil elbet.. halkı doğru bilinçlendirmek gerekir. millette şeriat geliyor kara çarşaflılar basacak mantığı oluşabilir. bir dönem uğur dündarın star tv ve kanal d de yaptığı gibi.
hüküm şüphesiz bir gerçektir.
seküler devlet anlayışına, insan haklarına, özgür düşünceye aykırı sözdür. bir devlet her vatandaşının dini inancına özgürlük tanımalı, bu nedenle devlet laik olmalıdır.
olmayan allahın hükmü mü varmış? şaşırdım.

olmayan hükümdür.
doğrudur, zira hayatımızın her anında uygulamamız gereken islamın hükümlerini devlet yönetiminde uygulamanın hiçbir sakıncası yoktur.
(bkz: persepolis)
kafa kesmeyi, el ayak kesmeyi allahın hükmü sanan cahil dananın söylemi.
şeriat nedir bilmeyenlerin karşı çıktıkları bir durum.

"Sonra seni din hususunda apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine uyma. "
Casiye suresi-18

"-Yine bir kimse: “Şeriat ve ben­zeri müesseselerin bana bir faydası yoktur, bana şeriatın hükmü geç­mez,” derse kâfir olur."
-Ebu Hanife.
Şeriat cahilliktir, şeriat yobazların oyuncağıdır.
şeriat allahın hükmüdür amenna doğrudur şüpheye yer yoktur.
ama bu ülkedeki yobaz ve dinci faşistlerin uygulamaya koyduğu an şeriattan çıkıp faşizmden de öteye geçecektir.
hukümdür ama bizimkilere göre olmamaktadır.
şeriat yüce Allah'ın kanun ve kurallarıdır. dinde vahşet yoktur kısas vardır. dinde zorlamada yoktur. ortadoğuda ki kendini bilmez bir kaç devletin seriat adı altında yaptığı ağır yaptırımların şeriat ile ilgisi yoktur.

şeriat demek Allah'ın kanunu demek. güzel ve hakkıyla uygulanan bir şeriat düzeninden vicdanı olan gayri müslüm kimselerin bile memnun kalacağını düşünüyorum.

ama başımızda akp varken gelmesi şakıncalı olan sistemdir aynı zamanda çünkü kendilerine göre şekillendirebilirler.
şeriat allah ın yasalarıdır. kim ki şeriata karşı gelirse dinden çıkar.
bunu diyenlere, artık zengin muhafazakar kesimin bile en büyük demokrat olduklarını öğretmek gerekir.
oy oranlarına bakıldığında ülkemizin durumunun içler acısı olduğunu anladığımız başlık. ne çok şeriatçı varmış sözlükte.
bir yobaz sıçmığıdır. madem şeriatın allahın bir hükmü olduğuna inanıyorsun ve yaşadığın ülkenin bu şartları sağlamadığını düşünüyorsun o zaman hayalindeki gibi yaşayabileceğin ülkeler mevcut. go home şakirt. tutan yok seni. hadi kib öpt by.
bu protestolar neticesinde başbakanın artık inadına getireceği sistem.
şeriat allahın hükmüdür, insanların koyduğu hükümden daha üstün ve adildir.
Suanki seriatla alakası olmayan hukumlerdir.
'' Sizin için kısasta hayır vardır.'' Kısas dedim şeriat demedim. Ama kasti olarak akrabalarımdan birinin canına kıyan kişi için kısas isterdim. istemem diyen yalan söyler. idamın kaldırılması sırasında sesini çıkarmayan sakıp sabancı kardeşi öldürüldükten sonra '' idam cezası olmalı '' demişti.
(bkz: din virüstür).
başbakanın asla kabul etmeyeceği gerçektir. zira şeriat hükümleri uyarınca ne kendisinin ne de yakın çevresinin hiç bir uzuvu sağlam kalmazdı.

not: şeriat hükümleri gereğince hırsızlara ne ceza kesildiğini bilmeyen yoktur sanırım.
(bkz: şeriat istememe sebepleri/#27280249)
Bu söz çok doğrudur her iman eden her müslüman şeriatı istemelidir Adam eğer müslümanım diyor ise şeriate karşı çıkmamalıdır bu ülkede 100 yıl önce şeriat vardı millet gül gibi yaşıyordu şimdiki akıllar ülkemizin tarihinden yoksun.
görsel
Evet doğrudur. Şeriat gerçek islamdır. Şeriat ülkeleri de allah'ın hükümlerini yerine getirmektedir. işte bu yüzden bok içinde yüzüyorlar ya zaten.

(bkz: dinin akla uygun olmaması)
(bkz: şeriat yaşatmaz öldürür)
(bkz: şeriat ülkelerinin bir halta yaramadığı gerçeği)
Sizin taptığınız, barbar, ilkel vahşi batı kültürünün tarihi soykırımlarla dolu.