bugün

Hayattan keyif almamaktır. Herkes söyler ya çay şekersiz daha güzel diye. Öyle bir şey yok. Kimse şekeri bırakmasın.
bence sigarayı bırakmaktan daha zor. çaya kahveye şeker atmayı bırakabilirim sanırım. ama abur cubur imkansız görünüyor.
Spor yapan bir erkek için konuşacak olursam. Kesinlikle rafine edilmiş şekeri bıraktıktan sonra ilk fark edeceğiniz ağır spor yapmasanız bile kesinlikle testosteron seviyeniz artıyor. Avcı özellikleriniz yükseliyor daha iyi araba kullanıyorsun daha iyi sorunları çözüyorsun derslere daha iyi odaklanıyorsun.
ikinci ve en belirgin belirtisi kesinlikle deriniz güzelleşiyor ve parlamaya başlıyor. Vücudunuzdaki siyah noktaların sayısı inanılmaz azalıyor.
çaya şeker atmayı bırakabilirsin, kahveyi de sade içmeye başlayabilirsin; ama o çikolatalı sufleleri, çeşit çeşit dondurmaları, fıstıklısından cevizlisine tüm baklavaları nasıl bırakacaksın? bünyeyi bu güzelliklerden mahrum bırakmak yazık değil mi?
sigarayı bırakmaktan daha kolay olduğunu düşündüğüm eylem.
Saçma geliyor bana. Vücut alarm durumuna geçiyor hele bir yeme. Hamur işi tatlı türleri azaltılabilir ama tamamen bırakmak meyve ile bile mümkün olmuyor. Çayı şekersiz içmek yeterli değil diyor diyetisyenler. Fakat bünye krize giriyor elma şekeri aldırmak için kendini yerlere atan çocuk gibi çıldırıyor.
Benim için imkansız. O tatlı yenecek.
Az az herşeyden yiyebilirsiniz diyene kurban olurum. Mantıklısı bu çünkü.
Çok kolay oldu bırakmam. Ama ne faydasını gördün derseniz, cevabı yok.. sadece şekeri çaya kahveye attığınız şekeri kesmenin hiç bir mantığı yok.. içinde şeker barındıran tüm gıdalardan uzak durmak gerek..

Bu sebeple internette dönen şekersiz çay muhabbetlerinin içinde hiç olmadım.. herkes nasıl keyif alıyorsa öyle içsin çayını kahvesini size ne amuğagoying..
zayıflmak içinse aptal aptal işler yapmayın derim.
çaya atacağın günlük toplam şeker 20 gram. ondan çok daha fazlasını 1 dilim ekmekten alıyorsun.
ha ekmek yani buğday kökenli yiyecekler, pirinç, tatlı ve tatlı meyveler yemiyorsan anlarım. şekeri de bırakmak hızlı kilo vermeni sağlar.
önce sade türk kahvesinin lezzetini damarlarınızda hissedin.
sonra, şekersiz çayın tadına varın.
Sıkı bir diyetle desteklenmesi gereken hede.
ne şeker, ne tuz, ne de başka bi gıda ögesi tamamen bırakılmamalı zira vücudun hepsine de ihtiyacı var. tabiki dozunda kullanmak şartıyla. fitnısa gidip, abiii yha şeker, tuz, yağ hepsini bıraktım gibi salak saçma triplere girip kendini sporcu sanan gerizekalılar ne demek istediğimi anlayamaz. zaten o yaptığınızda spor değil merak etmeyin. burdan belki bu işleri bilmeyen bikaç çoluk çocuk kötü etkilenip bunları ciddiye almasın diye yazıyorum doğruları. arkadaşlar hiçbir faal sporda, sporcu bu ögeleri %100 bırakmaz belli bi miktarda hepsini tüketir. beyin performansı için şekere, antrenman enerjisi için yağa, tansiyon dengesi için tuza, kas kuvveti için karbonhidrata ihtiyaç vardır. bunlardan birini yaa bu gereksiz diyip tamamen kesmek insan vücudundan herhangi bi organı yaa bu gereksiz bi parça diyip atmak gibi bişeydir. aptal olmayın, popüler kültüre kapılıp sağlığınızla oynamayın. bunu size yıllardır boksla uğraşan lisanslı bi sporcu olarak söylüyorum.
Atıştırmalıkları yerken bu başlığı okuyan kişi sana sesleniyorum gerçekten kolay. Çok zor oldu vs diyenlere kulak asma. Hemen şimdi başlayabilirsin. Meyve ye mis gibi. Gerçekten çok kolay... Kilo vermede olağanüstü bir faydası yok, tabi ki çok aburcubur tüketen biri isen büyük fayda görürsün.
cilt lekelerinde ve kusurlarında düzelme sağlayan bir durumdur. ciddi anlamda yıllardır ne kozmetik ve tıbbi malzeme kullandımsa gitmeyen lekelerimde ciddi azalmalar olmuştur. kilo kaybı da yaşamıştım.
ancak maalesef ne ara olduysa tekrar başladım ve her şey tekrar nüksetti.
Ne zaman çok fazla tatlı yemeye başlasam birden sivilcelerim artıyor-sanki çok azlarmış gibi- Biraz araştırınca şekerin sivilce yaptığına dair şeyler okudum.

Doğru mu değil mi bilmiyorum ama denemeye değer. Yarından itibaren şeker kullanmamaya calışacam bir ay boyunca.

3.gün editi: ilk üç günde canım tatlı istedi ama kriz boyutunda değil onu da kuru üzüm ve muzla geçiştirdim(aslında gayet şekerli şeyler ama benim için geçiştirme sayılır sjsjs en azından doğal şeker rafine değil).

bugün bir kahve alayım dedim sürekli içtiğim nescafe express vanilya yani mavisi ıçlerinde en sekersizidir. Zaten deli gibi tatlı yediğim günlerde bile kahveyi şekerli sevmem ama bugün bir içtim resmen 3'ü 1 arada'nın soğutulmuş hali gibiydi o kadar şekerli geldi. Vücudumun sekersizlige bu kadar çabuk alısacagını tahmin etmezdim.

1.hafta editi: artık dekolte bölgemde sivilce pütür hiçbir şey kalmadı. Yüzümde ise eski sivilceler duruyor ama yenileri çıkmıyor.
bekara karı boşaması kolaydır derler büyükler..

Şekeri bırakmak sigara bırakmaktan zor.

Kahve, çay, kola, pasta... teyy.. nereye bırakıyorsun, ama kafamız nasıl güzel biliyomusun... yok o burası değildi.. Şeker evet öyledir.
Yukarıda artık canım istemiyor alıstım hebele hübele diye artislenmisim ama su bikaç gündür canım deli gibi baklava şerbetli tatlı istiyor. Su günleri de atlatırsam sanırım başarmış olacağım
Şekeri bırakmak ama onun seni bırakmaması.
1. Ciltte daha az kırışıklık,
2. sağlam dişler,
3. daha güçlü bir hafıza, hayat bunlarla daha güzel, şekeri bırakmanın, artıları. dahası da var, başarılar.
Bir ara gaza gelip şekersiz 21 gün deneyeyim demiştim, olmadı.
Tek başıma yapamıyorum böyle şeyleri, illa ki birini çekmem lazım yanıma. Ortak girersem bu işe sözümden caymam.
Hazır yarın pazartesi iken, Acilen kendime bir kurban bulayım.
sağlığını düşünenler için hemen yapılması gereken. bas bas söylenerek gereksiz şov yapılmaması tavsiye edilir.
kahveyi ya da çayı da bırakmak zorunda bırakır. çünkü kahve ya da çay şekersiz aynı tadı vermez, içemezsiniz.
Yaklaşık 2 hafta falan dayanıp sonra saldırmıştım bu iki haftada bile cildinde güzel değişimler olmuştu ama geri başladım.

Özellikle stresli ve yoğun bir dönem geciriyorsanız hic bırakamıyorsunuz çünkü tek mutluluk kaynağınız o.
şeker gereksiz bir şey değildir arkadaşlar. normal bir insanın günde 6 çay kaşığı kadar şekere ihtiyacı vardır. şekeri değil, saçmalamayı kesin. bu yazdıklarımı şekeri abartıp, her şeye şeker koyun gibi de algılamayın. minimum miktarlarda günde 1-2 çayı şekerli içebilirsiniz diyorum.
şeker tamamen bırakılmaz. sinir sisteminin en önemli ara elemanı beyin omurilik sıvısının tadı şerbet gibidir, yani şekerlidir, şekerle çalışır. beyin omurilik sıvısı olmasaydı beyniniz ölü nöronlarla dolu olurdu ve organlarla beyin arasında iletişim kaybolduğu için bitkisel hayat yaşardınız.

gelgelelim benim gibi abartmayın, dozunda yeyin. paketlenmiş gıdadaki şeker tehlikeli olan. ev yapımı şekersiz pekmez yeyin mesela içindeki doğal fruktoz vücuda yetecektir. (kaşık kaşık değil ha)
sigarayı bırakmaktan daha kolay çünkü sigarayı bırakınca aylar sonra bile tekrar başlayabilirsiniz. şekeri bir sefer bırakınca resmen tiksiniyorsunuz şekerli içeceklerden. zaten damağınız kabul etmiyor şekerli çayı veya kahveyi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar