bugün

Bir kaç gündür yaptığım eylem. Bi kas günde toparlandı fücudum mesela. 45 külodan, 37'5 a düştüm. Sağlık önemli şekerim.
Vücut çabuk toparlıyor 1 ayda daha kolay kilo verebiliyorsunuz. Bir noktadan sonra da vücut şeker istemiyor. Mesela 1 ay doğru düzgün tüketmedim daha sonra dondurma yediğimde 1 kornetin külah kısmına gelmeden midem bulandı.
zor bir durum değildir. bıraktıktan sonra en ufak bir şeker tanesi bile aşırı gelmektedir.
tadını bile unuttum.
şekeri bırakırsan sana aşık olabilirim.
halbuki ne işe yarayacak ki bıraksan.

bal gibi kız kıssın saten hehehe
Çayı şekersiz içmeye başlayalı 5 yıl oldu. Çikolata, pasta, tatlı gırla gidiyor o ayrı. Sağlık için tuz ve unla birlikte elzemdir.
çayı şekersiz içebilecek duruma gelirseniz, işte o zaman çaylar arasındaki doyumsuz lezzet farklarını yakalayabilirsiniz.
tatsız tuzsuz yaşayamam öleceksem de bıraksınlar istediğim gibi yaşayayım yani.
kafadan en az bir 5 kilo verdirten mantıklı hareket. ama sonra kilo almaya devam edersiniz dikkat edin. sadece çayda kesmekle olmaz komple hayattan çıkarmak lazım şekeri. deneyin faydasını göreceksiniz.
Çayı şekersiz içmeye alıştım da
sensiz Çay içmeye alışamadım.
bugün şekeri bırakmamın dördüncü günü. sigaradan sonra kurtulduğum en iyi şey bu şeker sanırım. sigarayı bırakalı da neredeyse iki yıl olacak.

acıkmıyorum resmen ya, yorulmuyorum da. sigarayı bıraktıktan sonra bile vücudum bu kadar kısa sürede böyle güzel tepkiler vermemişti.
sabah standart kahvaltımı yaptım. çeyrek bazlama, iki tane haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, domates, biber falan. gün içerisinde iş yerinde yemek yemedim, yoğunluktan kahve bile içemedim bugün sadece su içtim.
normalde eve geldiğimde saldırmam lazımdı ne bulursam. akşam saat 5 gibi yemek yedim ve sadece bir tabak bulgur, 100-150 gram et, bir kasede salatayla doydum. geceleri de karnım acıkmıyor.
umarım böyle devam eder ya her şey süper şuan.
Çayın tadını alabilmenin yegane yollarından biridir. Şiddetle tavsiye edilir.
çayda bırakmak bile yıllarımı aldı. eh bir o kadar da diğer yerlerden bırakmak alsa,seksen yaşında filan bırakabiliyorum ölmezsem *
ilk zamanlar özellikle çayı şekersiz içmeye çalışmak ne kadar zor olsa da alışınca zevkli oluyor.
Şekeri bırakmak değil de günlük magnum miktarımı 2'den 1'e indirebilirsem şu aşamada o da iş görecek.
An itibariyle un helvası, lokma tatlısı ve ekmek kadayıfını aynı anda lömbürdetirken okuduğum cümle.
Şekeri ve patatesi de bırakmak lazım. Bununla ilgili entryim debeye girmişti. Hakeden yere yazdım. Link vermem. Okuyun bol bol.
anlık yemek ataklarım neticesinde üç gündür yaptığımdır, umarım kalıcı olur.

bıraktığımdan beri yemek atağı yaşamıyorum. ben bir an her şeyi siktiredip iki kare çikolata yiyebilen bir adamım. ya da gece bir anda açlık bastırıp tencereden öküz gibi pilav falan yerim. bunlar şuan için yok sağlıklı besleniyor ve sağlıklı hissediyorum.

ama şekeri bırakınca pirinç ve patatesi de bırakmak lazım mı emin değilim, net anlatan bir yerde bulamadım. bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim.
sigarayı bırakmaktan daha kolay çünkü sigarayı bırakınca aylar sonra bile tekrar başlayabilirsiniz. şekeri bir sefer bırakınca resmen tiksiniyorsunuz şekerli içeceklerden. zaten damağınız kabul etmiyor şekerli çayı veya kahveyi.
şeker tamamen bırakılmaz. sinir sisteminin en önemli ara elemanı beyin omurilik sıvısının tadı şerbet gibidir, yani şekerlidir, şekerle çalışır. beyin omurilik sıvısı olmasaydı beyniniz ölü nöronlarla dolu olurdu ve organlarla beyin arasında iletişim kaybolduğu için bitkisel hayat yaşardınız.

gelgelelim benim gibi abartmayın, dozunda yeyin. paketlenmiş gıdadaki şeker tehlikeli olan. ev yapımı şekersiz pekmez yeyin mesela içindeki doğal fruktoz vücuda yetecektir. (kaşık kaşık değil ha)
şeker gereksiz bir şey değildir arkadaşlar. normal bir insanın günde 6 çay kaşığı kadar şekere ihtiyacı vardır. şekeri değil, saçmalamayı kesin. bu yazdıklarımı şekeri abartıp, her şeye şeker koyun gibi de algılamayın. minimum miktarlarda günde 1-2 çayı şekerli içebilirsiniz diyorum.
Yaklaşık 2 hafta falan dayanıp sonra saldırmıştım bu iki haftada bile cildinde güzel değişimler olmuştu ama geri başladım.

Özellikle stresli ve yoğun bir dönem geciriyorsanız hic bırakamıyorsunuz çünkü tek mutluluk kaynağınız o.
kahveyi ya da çayı da bırakmak zorunda bırakır. çünkü kahve ya da çay şekersiz aynı tadı vermez, içemezsiniz.
sağlığını düşünenler için hemen yapılması gereken. bas bas söylenerek gereksiz şov yapılmaması tavsiye edilir.
Bir ara gaza gelip şekersiz 21 gün deneyeyim demiştim, olmadı.
Tek başıma yapamıyorum böyle şeyleri, illa ki birini çekmem lazım yanıma. Ortak girersem bu işe sözümden caymam.
Hazır yarın pazartesi iken, Acilen kendime bir kurban bulayım.