beşiktaş'ın şampiyonluk yarışından koptuğu ve fenerbahçe'nin yarışın içinde olduğu zamanlarda ''beşiktaş rakiplerimizi yense de şampiyon olsak'' kolaycılığına başlayıp, zaten kötü oynayan beşiktaş'ın yenilmesinin akabinde -ki evet beşiktaşlıyım ama oynadığımız oyunu sikeyim- ''beşiktaş yatışlarda'' diye isyan eden bir garip fenerlidir.

yatışmış... siz rakiplerinizi yenin amına koyim.
yanlış ve gereksiz hesap yapan fenerlidir
nasıl olsa fenerbahçe şampiyon olmasa da kutlama yapıyor.
bu tür gereksiz hesaplara girmemelidir fenerliler

fenerliler kızmasın onlara her halukarda her sezon sonu bayram.
(bkz: el clasico)
(bkz: fasülyenin kendini nimetten sayması)

hadi lan, ne zaman güvensek sattınız, niye güvenelim?
geçen sene son maç antu forumlarında bunu açık açık belli etmişlerdir;

görsel
şampiyonluk umudunu beşiktaş'a bağlayan fenerli değildir bunlar. bunlar biraz şeref bekler beşiktaş'tan. madem 3. büyüğüm diyorsun. sen 3. büyük falan değilsin! sen 2 büyüğün arkasında kalmışlığından altında ezilmişliğinden karşısındaki ezikliğinden dolayı 1959 da kurulan liglerden önce 4 maçla farklı bölge liglerinde 6 tane şampiyon çıkarken

--spoiler--
ya bu sene biz şampiyon olduk
--spoiler--

diye 2 olmayan şampiyonluğu başkanının akrabası olan federasyon başkanına yazdırıp 2. yıldızı alabilmiş bir takımsın! sen büyük falan değilsin olsan olsan ortancaların en büyüğüsün.

görsel

fenerbahçe seninle dalga geçti şampiyonluk sayısını hesaplayıp 17 yıldızlı formayla çıktı maçlarına... utanmadın.

görsel

sen eğer şereften bahsediyorsan ben şerefli takımım diyorsan, ben büyük takımım diyorsan...

papermoon'larda kupa taksimi yapmaman lazım elti takımınla!
kupayı o veya bu şekilde alınca futbol federasyonu başkanına götürmeyeceksin!
ataktayken futbolcun bomboş pozisyonda 18'in içinden 3'e 1 yakaladıkları zaman galatasaray defansını geri dönmeyecek!
kalecin rakip takım futbolcusuna asist yapmayacak!
sen de kalecini ve o bugün spor yazarlığı yapan götelek futbolcunu bu hareketlerinden ötürü 2 gün sonra gönderip biz şike yapmayız demeyeceksin!

http://1.bp.blogspot.com/_anaocw9cp80/sh_2s0hotwi/aaaaaaaabno/bsdgh3xlcrq/s400/sergen.jpg

2 hafta sonra elti takımınla dananın kuyruğunu koparacak bir maçın varken kupayı biz alalım şampiyon eltim olsun demeyeceksin!
bursaspor'a karşı hiç oynamayıp bursalılar beceremeyince kendi kalene gol atıp bacaklarını kolay olsun diye kendi ellerinle açmayacaksın!
fenerbahçe dolu dizgin giderken sen yensen ne olur yenilsen ne olur dingil! sen trabzonspor'a yenilip ya aslında sevindim biliyon mu demeyeceksin!

sizin kadronuz eksikti bu maçta ondan yenildiniz. şeref yoktu kadronuzda. en önemli silahtır şeref.

[görsel ]
[görsel ]
[görsel ]
---
[görsel ]
[görsel ]
aslında olmayan olaydır.beşiktaşlıların kendi kendini tatmin etmesidir.
olmayan hadisedir. zaten fenerbahçe şu anda süper ligin averajla lideri konumundadır.
o değil de sekiztaş maçı ne kadara sattı onu söyle?
(bkz: sekiztaşlı duruşu)
Yoktur.

Fenerbahçe tüm maçlarını alırsa şampiyondur. En yakın rakibinden daha az puan kaybederse şampiyondur.

Şimdi bu iki şart içerisinde b.taş umudu nerede?

Ben göremedim. Ha dersenki yatış. Ona da inanmıyorum. B.taş ın çapı bu kadar. Elinden geleni yaptı sahada. Elinden de daha fazlası gelmiyor ne yapalım?
uzaktan yakından alakası olmayan önermedir.
kurda sormuşlar; ensen niye kalın diye? o da malum cevabı vermiş.
not: bu tip finale kadar gidecek çekişmelerde illa her takım taraftarı rakibinin puan kaybetmesini ister ve umar. bundan doğal bir durum yoktur.
ama aslolan bir gerçek var: o da dün akşam gördüğümüz üzere kendileri 20 küsür puan geride oldukları halde hallerine utanmadan "2-2 mi" oldu deyip, kendilerince trabzonspor taraftarlığı yaparlar. siz takılın bebeler, trabzonspor şampiyon olursa helal olsun demesini de biliriz biz. ama siz takılın kafanıza göre!
Beşiktaşa bok atıp, sonra gelip ağlayan fenerlidir.
Not:Fenerbahçe de her sene aynı terane, şampiyon olmak için başka takımlara yalvarmaktan vazgecin artık, yiyorsa açık ara şampiyon ol. Kimseye minnet etmeyin.
[http://www.youtube.com/watch?v=erpcIoO8n8Q ]

00:09 ve fenerbahçe şampiyon olamasın diye rakiplerine

--spoiler--
Şu maçı Allah rızası için alın, Fener'e bırakmayın şampiyonluğu. 9 puanlık farkı nasıl kapattırdınız fener'e
--spoiler--

diye yalvaran eziklerin fener başka takımlara şampiyon olmak için yalvarmasın hebe hebe yiyosa açık ara şampiyon ol diyebildiği sanrıdır.

Sorarlar 9 puanlık farkı nasıl kapattırdınız diye ama hatırlamazlar ki 11 puan geriden gelip kendilerine de fark geçirip şampiyon olduğumuzu bu ezikler.

YALVARIN LAN EZiKLER. EZE EZE ŞAMPiYON FENER.
hakikaten ezik olan fenerlidir. o zaman şunlara dikkat etmesi önerilir;

madem şampiyon olacaksın başka takımlara bel bağlamayacaksın, başka takımların büyüklüğünü tartışmayacaksın.
kendin şaibeli galibiyetler alırken, başkalarının mağlubiyetinden şaibe ummayacaksın.
beşiktaş' a laf söyleyeceğine aynaya dönüp bakacaksın.
lüzumsuz yıldız muhabbetine girip aklını karıştırmayacaksın, spor tarihini açıp okuyacaksın.
"bağlamıyorum" der, sonra kendi beceriksizliğiyle Trabzonspor'u yenemez, Beşiktaş Bursa'ya yenilince sırf Aziz öyle düşünüyor diye "Beşiktaş, Bursa'ya yattı" diye suç atar. Öyle tuhaftır.
klasik fenerlidir. zira fenerbahçe hiçbir zaman birine bel bağlamadan şampiyon olamamıştır.
futbolda şampiyonluk genel bir matematik hesabı gerektirdiği için beşiktaşın yenmesi durumunda her matematikten anlayan fenerli bu sonuçtan cok mutlu olurdu tabikide... evet fenerliyim, beşiktaş yense masa sandalye kırardım kahvede ama yenilincede ayrı bi mutluluk yaşadım açıkçası. öyle bişeyki artık gs hiç umrumda değil, beşiktaş sürünsün başkada bişey istemiyorum. ayrıca çarşı grubunun duyarlılığı genç fenerbahçelilerde olmadığı için biraz olsada utanıyorum, fakat çarşı grubunun fenere karşı ezikliği de genç fenerbahçelilerde olmadığı için çok mutluyum. artıları ve eksileriyle herkesi seviyorum.
sonuç: maydonozda cilde iyi geliyomuş...
yine sokak kenarında "beşiktaş beşiktaş" diye bağıracak fenerlidir.