bugün

entry'ler (41)

usame bin ladin

alt tarafı bir teröristti ve bir teröristin sonu nasıl olması gerekirse öyle oldu. döktüğü masum kanların aldığı masum canların hesabını allah (c.c) ye verir artık öte tarafta.

kanal istanbul

henüz anlamadan dinlemeden karşı çıkmanın anlamsız olduğunu düşündüğüm proje.

kendi açımdan baktığımda henüz nasıl bir pratik faydasının olacağını bilemiyorum, boğazlar statüsünün durumunun ne olacağını bilemiyorum, o bölgeye bu kadar zarar vermek ne kadar doğru bilemiyorum, çılgın proje mi yoksa boş hayal mi bilemiyorum.

bence yandaş candaş, taraftar muhalif çizgisine saplanıp kalmadan, bilimsel bir temelde tartışılmalı, maliyet/fayda hesabı yapılmalı ve onun üzerinden tartışılmalı diye düşünüyorum.

ileride daha çok konuşacağız, biraz bekleyelim bakalım.

egemen korkmaz

beşiktaş' a transferine şiddetli karşı çıktığım futbolcu.

ne yapacak bizim takımda yedek kalmaktan başka merak ediyorum. bazı maçlar iyi oynayabilir belki ama genel oyun yapısına bakarsak pozisyon alamamak onda, adam kaçırmak onda, sert girmek onda, oyun kuramamak onda. baştan sona yanlış transfer olur.

benzer adamlar için;
(bkz: gökhan zan)
(bkz: kürşat duymuş)
(bkz: çağdaş atan)

menderesten beri başbakanların cemaat adamı olması

hiç bir gerçekliği olmayan önerme. dinin siyasi söylemlerde sıkça kullanıldığı ülkemizde her din, allah namaz diyeni cemaatçi sanıyorsak o zaman başka tabi.

ortanın solu

inönü faşizminin başka boyuta çekilmiş hali.

adnan menderes

bir çok yalan ithamlarla asılan ülkemin seçilen ilk başbaşkanı. sevmeyeni çoktur, hatası çoktur, günahı çoktur ama hizmeti de çoktur. idam edilmesi, demokrasi tarihimizin hala kanayan yarasıdır.

3 mayıs dünya türkçülük günü

ben türküm demenin faşistlik sayıldığı ülkemde hala kutlayanların olması mutluluk veren gün.

yahya kemal beyatlı

beşir ayvazoğlu' un eve dönen adam adıyla biyografisini yazdığı büyük şair ve hatta gelmiş geçmiş en büyük şair.

atatürk ün en sevimli olduğu yer

adının geçtiği her yer her söz her an sevimlidir; kalptedir, liderdir. birilerin bok atmasıyla değeri kaybolmayacak olandır.

17 nisan 2005 fenerbahçe beşiktaş maçı

(#7828070 ) çok doğru ve güzel yazmış, imzamı atarım.

evet, bu maçı unutmuyoruz çünkü futbolu sevenler için çok değişik tatlar anılar bırakan maçtır. bazı maçlar vardır şampiyonluktan bile değerlidir hele o sene şampiyon olamadıysanız çok daha fazla anlam ifade eder. bu biraz da futbolu sevmekle ilgilidir.

ayrıca bazı maçlarda rakibi küçük göreni, teknik direktörü aşağılayanı, hakemin kötü performansını rakibin etkili oyununu bertaraf etmek ve onlara en güzel cevabı vermek ağızda muazzam bir tat bırakır. bu maç işte böyle bir maçtı. 101. yılda yaşadığı travmadan çıkamayan ve ligde varolamamış bir takımın isyanıydı o maç. bu yüzden unutulmaz.

yoksa sadece feneri yendiğimiz için değil emin olun. fenerbahçeliler bu maç konuşulduğu için kızmasınlar, onlar da hala 6 - 0' lık ya da 4 - 3 lük galibiyetleri ya da johnson' un meşhur frikiğini konuşmuyorlar mı hala? futbol işte bu yüzden güzel.

özge ulusoy

allah bahtını güzel etsin derler ya, işte öyle güzel bir kadın. hatta fazlasıyla güzel.

futbolu katleden eski bjk li teknik direktörlerdir

neresinden bakarsan yanlış tespit.

şimdi; bu nasıl bir genellemedir, neye göre belirlenmiştir bell değil, kim kime yatmış belli değil, mafyavari yöneticilerle bunlar arasında nasıl bağ kurulmuş belli değil.

beşiktaş' ı sevmeyebilirsin, nefret edebilirsin, yok sayabilirsin. bunun için sebep üretmeye hele böyle mantıksız çıkarımlar yapmaya lüzum yok. fazla zorlama oluyor.

hüseyin göçek

bir kaç hafta önce bir beşiktaş maçını katletmesinden sonra çok kötü hakem dediğimizde ağlak olmuştuk. ama işte çok kötü hakem. gitsin davul çalsın, zurna çalsın, teneke çalsın ama düdük çalmasın.

ayşe özyılmazel

çok sevilen bir babadan olma itici kişilik. öylesine itici ki; insanın kendisine yaklaşası gelmiyor. her yazdığı yazıdan, yorumladığı konudan, söylediği şarkıdan ve açıkladığı boş beleş durumlardan dolayı iyice nefret edilir hale gelen magazin figürü.

bu kafayla giderse daha çoooookkkkk bekler, o şeyi.

17 nisan 2011 trabzonspor bursaspor maçı

burak yılmaz burak yılmaz burak yılmaz. maçta anlatacak başka bir şey yok esasında.

zeki alasya nın namazla ilgili açıklaması

üzerinde çok fazla durulmaması gereken anlamsız açıklamalar. yine de şunu söylemeliyim; namaz ve sanat birbirinini alternatifi değildir.

ülke olarak halletmemiz gereken çok fazla sorun varken anlamsız tartışmalarla boğulmayı pek seviyoruz.

kemal gelecek dertler bitecek

(bkz: benim adım kemal ben yaparım dersem yaparım)
(bkz: benim adım kemal kaynak bende)

yeliz akkaya

güzel kadın, güzel oyuncu, hak ettiği rolleri alamayan sanatçı. en son "vatan sağolsun" dizisinde hemşireydi kendisi.

şampiyonluk umudunu beşiktaş a bağlayan fenerli

hakikaten ezik olan fenerlidir. o zaman şunlara dikkat etmesi önerilir;

madem şampiyon olacaksın başka takımlara bel bağlamayacaksın, başka takımların büyüklüğünü tartışmayacaksın.
kendin şaibeli galibiyetler alırken, başkalarının mağlubiyetinden şaibe ummayacaksın.
beşiktaş' a laf söyleyeceğine aynaya dönüp bakacaksın.
lüzumsuz yıldız muhabbetine girip aklını karıştırmayacaksın, spor tarihini açıp okuyacaksın.

iklim bayraktar

hakkında bir türlü karara varamadığım gazeteci. bir yanım diyor ki (bir kısım) mankenlere özenmiş şöhret peşinde; diğer yanım diyor ki, evli barklı çocuklu namuslu niye böyle bir şey yapsın ki?