bugün

çok tuhaf bir klibi olan şarkı. yorumlayabilen olsaydı şimdiye kadar yazardı.
güzel bir kargo şarkısı.

Aşkın anahtarı şairin elinde
Suçun anahtarı şairin
Seksin anahtarı şairin elinde
Kanın anahtarı şairin.
Kargo'nun en iyi şarkısı.

Aşkın anahtarı, şairin elinde
Seksin anahtarı, şairin elinde.
https://www.youtube.com/watch?v=BZvtiFce38Q

abi şarkı efsaneydi de klibi niye zamanına göre bu kadar erotik çekmişler anlamadım... bu klip o internet olmayan dönemlerde nasıl dönmüş tvlerde hayret gerçekten.. şimdi sigara bile içilmiyor...
https://www.youtube.com/watch?v=BZvtiFce38Q

kargo'nun iyi zamanlarından bir şarkısı. nereden esti bilemedim, fakat ne güzel gidiyor gece gece.
kargo grubunun koray candemir'in henüz kargo'dan ayrılmadığı vakitlerde yaptığı güzel şarkı. dinlerken klibini izlemek şarkının etkileyiciliğini azaltır.
biraz önce spotifyda pinhani'yi karışık kuruşuk dinlerken bu şarkının canlı coverına denk geldim. güzel güzel. (bkz: şair de şairmiş ha)
güzel bir kargo şarkısı.
bunları dinlemiş bir kitleye rastlamak güzel şu günlerde.
Koray'ın gruptan ayrılmadığı yıllar.
Uzun zaman oldu dinlemeyeli. Hatırladığım iyi oldu...
Kargo grubunun kargo olduğu yılları anlatan şarkı.
zamanın ses getirmiş şarkılarından biri. kargo eseri. kargo o zamanlar da kargo'ydu tabii. yalnız klibi çok komik ve olmamıştır.
klibi oldukça ilginçtir. şimdiye kadar kimsenin klip hakkında entryi girmemesi ilginç geldi bana. Bandanalı abinin klave ve keman çalan abi ile 38. saniyede yaptıkları çıkış figürleri, elektro çalan abinin 1:18 de yaptığı sinirli hareketler, 1:32 de solist abinin yaptığı garip ağız ve el hareketleri, 2:01 de bandanalı abinin tek başına elinde sopa ile çıkışı, klavye ve keman çalan abinin 2:05 de yapmış olduğu korkma temalı figürler, 2:30 da batari çalan abinin yapmış olduğu hareketler, 3:11 de kendi başına uçarak ekrana yaklaşan şampanya şişesi, 3:41 de bandanalı abinin tekrar çıkışı ve ekrana bakarak yapmış olduğu hareketler, 4:04 de bandanalı abinin dansçı abla ile yapmış olduğu koreografik figürler, 4:32 de ki dövüş sahnesi, 4:24 de bandanalı abi ile elektro çalan abinin sahnenin iki ucundan çıkıp garip hareketler yaparak birbirlerine paralel geçişleri, bilinçsizce yapılmış bir kaç illimünati hareketi ve dans eden ablanın yapmış olduğu şuursuzca hareketler klibi çok özel, izlenilesi ve izletilesi yapıyor.
eski kargo'yu , koray candemir'i özlettiren parça.
lise dönemime eşlik eden kargo nun en sağlam parçalarından biri.

--spoiler--
yakın olmak için uzak dur benden!
--spoiler--
kim ne derse desin bence yerden sperm yalayan bir hatun kişisine sahip kliptir.
arada göklerden bir şarkı iner, kim indirir bilmiyorum.
bu şarkı onlardan biri. kargo ya nasip olmuş.
sözler arasında ilgi kuramasam da farklı bir bütünlüğü var.

(bkz: yakın olmak için uzak dur benden)
türk rock tarihinde bunun gibi mükemmele yakın az parça vardır. zamanında iyi işler yapıyordu bizim piyasa da...
serbest çağrışım; (bkz: testisi elinde)
kargo'nun en güzel şarkısı. "yakın olmak için uzak dur benden" nakaratıyla derin bir felsefeye sahiptir. çok sorgulayan, kıskanan tipler çevirsin çevirsin dinlesin bu şarkıyı. kuşu ürkütmeyin lan!
kargo nun ağır abi şarkılarından. güzeldir.
şarkı klibinde koray'a çift yüz makyajı yapılmıştır, daha bir yakışıklı olmuştur kendisi.
eskimeyecek şarkıdır.
şişmanlıktan ve pantolonunun sıkmasından mütevellit infilak etmesine 5 dakika kalmış bir koray candemir ve döşeme yalayan makyajı akmış hatun gibi enstanteneler barındıran bir klibe sahip kargo parçası.