kerli ferlidir.
recep ivedik 2 adlı filmi cuma gösterime giren oyuncu. şimdi tanımı geçersek ve esas son günleri konusu olan cem yılmaz ile kıyaslama mevzusuna gelirsek; Şahan, oyunculuk ve metin yazarlığı yaptığı bu projelerde, olumlu olumsuz bir çok reaksiyon aldı, bir çoğu güldü, ama sırf bir insanın yaptığı işlerin komik olması onu komedyen yapmaz ne yazık ki, biraz klişe olacak ama, yunus bülbül, hem siması itibariyle, hem yaptığı işler itibariyle oldukça komik, kendisi ciddi ciddi yapıyor olabilir ama ortaya çıkan sonuç komik. biz şimdi yunus bülbül komedyendir diyemezsek, şahan içinde diyemeyiz. şahan sadece senaryo yazan bir oyuncudur. bu karşılaştırmayı bir de şu açıdan değerlendirelim. cem yılmaz, mizah dergisinde çalışmış, 13 yıldır stand up yapan, 4 tane birbirinden bağımsız özgün senaryoyu filmleştirmiş bir mizahçıyken, şahan'ın 3 tane televizyon programı ve gen'i saymazsak 1. çok tuttu diye çevrilen 2 filmi bulunan ve üretmeye başlamasının üzerinden sadece 4 yıl 5 yıl geçmişken ikisini karşılaştırmak abest ile iştigaldir. yani komedyen ünvanını verecek olsak bile, diğer komedyen sıfatını verdiklerimiz, üretmeye başlayalı en az 10 yıl olmuşken, 2 tane birbirinin aynı program, 2 tane de birbirinin aynı film yaptı diye kimseye komedyen diyemeyiz. tabi bir komedyen ile, bir oyuncuyu kıyaslamak zaten oldukça anlamsız oluyor böylece.
ticaret adamı fazlası değil.
Milletimizin espri anlayışının bir göstergesi (Argo-Küfür vs.)
(#4714818) recep ivedik 2 nin gösterime girmesiyle artık parayabakar olan mizah yoksunu şahsiyettir.
(bkz: şahan parayabakar)
tv8'de zokayla tanıyıp sevdiğimiz sonra dikkat şahan çıkabilir'le * tv'deki en mükemmel programı yaptığını görüp hayranlığımızı arttırdığımız adam. sonra kime diyorum ben yine güzeldi. orçun ile kayhanı yine bayılarak izlerdik...
ama sonra nasıl para kazanılacağını bulup işin ucuzuna kaçan ve daha önce yaptığı bütün olumlu işleri nötrleyen, hatta eksileyen bir adama dönüşmüştür.
türk gençliğinin yüzdeye vurulacak olursa büyük bir kısmını kaplayan kesime hitaben filmler yapıp * köşe olan heriftir.
gençliğe kattıkları yada götürdükleri umrunda olmayan "bunu halk istiyor" "o halktan biri" nidalarıyla
yağtığı işe kılıf uyduran boş insan.
tv8'de tanınan, sonradan dikkat şahan çıkabilir'i atv'de sürdüren, recep ivedik 2 adlı filmi gösterimde olan şahsiyettir.
paranın insanları nasıl değiştirebileceğinin canlı kanıtıdır kendileri. kıytırık bi gişe filmi çektikten sonra nuri bilge ceylan'ı bile eleştirebilecek hakkı kendinde bulabilmektedir bu şahsiyet.
recep ivedik-2 hakkındaki görüşlerini beğenmediği kültür ve turizm bakanı* na aklı sıra ayar verdiğini zanneden kişi...

http://www.milliyet.com.t...e=22.02.2009&b=Bakana etik tas&ver=37

kendisine yakışmamıştır, belki de yakışmıştır; kimbilir...
ama şu bir gerçek ki: bu tavrıyla recep ivedikleşmiştir.
cnn türk'te yayınlanan 5n 1k isimli programda cüneyt özdemir'in sorduğu ''recep ivedik çok eleştiriliyor, ne diyorsun?'' şeklindeki soruya az biraz saçmaladıktan sonra; ''recep ivediği eleştiren onun kadar öküzdür!'' tandanslı bir cevap veren son nesil fenomen..

zekana hayrandım bir zamanlar senin be şahan..
hala bir çaylak olmasına ragmen komedyenlikte cem yılmazdan daha iyi olduğunu kasteden şahıs...
bilindigi kadarıyla kendini hayvan zanneden ve öyle davranan, komdyen denilen kişilik.
http://www.bizimgazete.or...rina_sitem_etti/8021.html
sempati-zaman grafiğinin eğiminin -5 olduğu genç adam..
-abi bi zamanlar ne gülüyoduk ya
-sıçtı sıvadı şimdi
-abi çok kızmışsın sen bu adama ya
-benim kızgınlığım kendime..
kendisini bu piyasada kabul ettirmesini sağlayan cem yılmaz'lı skecini unutan ve cem yılmaz'dan daha komik olduğunu iddia eden kişi. aslında ikisi farkıl kulvarlarda birbirleri ile karşılaştırılmaları yanlış fakat şahan gökbakar'ın her yaptığı işten sonra "gördün mü cem haha kim daha komikmiş" moduna girmesi yanlış.
'saka gibi' denebilecek bir yoldan paranin a.ina koyan adam.
recep ivedik serisini gördükten sonra icimden "ulan acaba ben de mi film ceksem. herhalde bundan kötü olmaz" dedim. gaza da gelmedim degil.
sinema jürisinin görüşlerini önemsemeyip 4,5 milyon bilet satmış filmini halkın beğenmesini yeterli gördüğünü söyleyen popülist "sanatçı" .

"halk bu işi çok biliyorsa kapatalım bu konservatuarları boşuna masraf" denilesidir.
recep ivedik gibi bir insan bozması ürünü pek cok cocuğun idolü haline dönüştürmeyi bir şekilde başarmış komikci insan.
şimdi ayılıp bayılanları alınır açıklayalım. sokaklara dönüp bir bakın kaç insan (cocuk veya cocuk beyinli yetişkin) bu karakterin taklidini yapmaya çalışıp, onun gibi davranıyor. en önemlisi de cocuklar. 4 yaşındaki oğlunuzun sürekli "gonuşma layn" diye cevap verdiğini, bu adama herkes gülüyor onu seviyorlar beni de sevsinler diye onun gibi davranmaya çalıştığını düşünün. ne hoş di mi?
recep ivedik özelinde eksi sözlük ile olan iliskisi icin;
http://www.bizimgazete.or...nstein_Hikayesi/8063.html
başbakan recep tayyip erdoğan'ın davos'taki tepkisini recep ivedik'e benzetmiş ,espri anlayışını basite indirmiş kişi.
http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=50089
başbakan'ı recep ivedike benzetmesi nedeniyle akp'lilerin örtülü ya da açıktan tepkilerine hedef olacak kişidir. kimi sanatsal kılıf bulacaktır bu adamı eleştirmek için ama biz bileceğiz ki eleştirenler f tipidir.
rte'yi recep ivedik'e benzetmesinden dolayı yakında ergenekon'dan yargılanması beklenen insanoğlu. ayrıca ertuğrul günay'a söyledikleri de birçok kişinin sölemek istedikleriydi.
rte'yi recep ivedik'e benzetmesi şaşırtmamıştır. biri türkiye'nin en çok oy alan partisinin, diğeri de gelmiş geçmiş en çok izlenen filminin kahramanıdır. ikisi de ani çıkışları, argo sözleriyle ünlüdür.
Tv8den beri, kimse bilmezken takip ettiğim, sonra ünlü olunca , herkes ondan bahsedince ' şahan bozdu yaa ' gibi haksız bir tribe girdiğim, başarılı komedyendir. Ama gerçekten tv8 den sonra biraz bozmuştur.