bugün

ismi murat olanların kendisinden nefret ettiği , adım muratcan olmasına rağmen "koyayımda tur at " espirisinin milyon defa yapılmasını esef , efes ve hatta tuborg ile kınadığım , taklit yeteneği iyi olan bazen oldukça abartan iğrençleşen (kamera'ya balgam atmak gibi) buna rağmen paraya para demiyen , biz ne kadar kıçımızı yırtsakta para falan alamadığımız (henüz) , imrenilesi insan.
durumunu şu sözlerle çok güzel açıklamış olan, artık pek saygı görmeyen popüler kültür maymunu:

TV de program yaparken antimedyatik duruşum nedeniyle entelektüel biri olarak saygı görüyordum. Recep ivedik i yaptım, medya maymunu ilan edildim. Oysa ben abartılı işler yapmayı seven bir adamım.
Yeni filmi (bkz: Recep ivedik 2) ile ilgili (bkz: zaman gazetesi) nden (bkz: salih zengin) e verdiği ilk röportajında (bkz: ahmet hakan) ve (bkz: hıncal uluç) u entelektüel olmamakla suçlayıp aynı zamanda ekşi sözlükü artık okumadığını, orada yazanların hastalıklı olduğunu söylemiş kişi. röportajda harika olmuş, dadından yenmiyor yanee..
http://zaman.com.tr/haber...-iyi-oynarim-sasirirsiniz
sevmem kendisini. yaptığı oldukça abartılı, mide kaldıran espriler kanımca 4-5 yaşında çocukların kahkaha atacağı cinsten. öyle ki, ben bu zatın en ufak bir olayına tebessüm ettiğimi dahi hatırlamıyorum. hele o rafet el roman-seni seviyorum cover'lı son turkcell reklamı harbiden mide kaldıran, adama yumruğunu sıktıran cinsten. neyse efendim benim problemim cem yılmaz mevzusu...

bu popüler kültür piyonunu cem yılmaz'la karşılaştıranlar hiç mi utanmaz? cem yılmaz'ın yıllardır beni yerlere yatıran zeka ürünü, cidden güzel esprileri ile bu adamın şaklabanlıkları ne zamandan beri mukayese edilir oldu? cem yılmaz'ın işini yönetmenlik zannedenler de arog filmini beğenmeyip gelip burada ahkam kesmekte, "cem yılmaz bitti abi ya" ayaklarındalar.

not: kendisi dikkat çekmenin yolunu bulmakta pek de zorlanmamış. cem yılmaz'a sataşmış, koçum yürü be. bizim oralarda "dün boktun..." diye başlayan bir laf vardı da söylemeyeyim şimdi. bunu komik bulan ergenlere de;
(bkz: şahan ını al da git)
ali kırca ile aralarında ne türden bir samimiyet varsa, her gece show tv ana haberde kendisi.

edit: gece değil canım, akşam.
recep ivedik tiplemesi ile en ilgi duyulan dönemlerini yaşayan ve bunu iyi değerlendirerek paranın gözünü çıkaran şovmen.
başlarda nekadar iyi ve orijinalse son dönemlerde o kadar bayık ve kendini tekrar eden bir adamdır. yazık etmektedir kendisine.
para filan bi tarafa da izlediğimiz en iyi skeç programlarını sıradan bir kanala yapan komedyen idi. nerde o skeçlerdeki karakterler nerde turkcell reklamında böğüren adam. burdan samimiyetle kendisine sesleniyorum. para hoştur iyidir ama biraz da kalite be abi. bak seviye, güldürüken düşündürmek filan demiyorum. birazcık yaratıcı fikirler barındıran yapımlarda yer alsın istiyorum çok bişey mi?
13 şubatta sinemalarda gösterime girecek olan Recep ivedik 2 film'inin, mütevazi başrol oyuncusudur.
show tv ana haber bülteninde tıpkı tiplemesi recep ivedik gibi biri olduğunu açıklamış kişi. zaten bir insan oynayamaz başka türlü. bende kompleksliyim demiştir üstüne basa basa. ayrıca bir de kötü haber vermiştir ki ''recep ivedik 3 geliyor''.
12 yaşındayken cem yılmazdan peçete üstüne imza alan, daha sonra recep ivedik adlı filmi yapıp 4.5 milyon gişe rekoruyla aynı peçeteye cem yılmazın nefretini akıtan kişi. "kaç kişi kaldık ki" (bkz: beyazıt öztürk) diyerek kendini komedyen kısmında çoktan görmüştür bu kişi. oysa ki durumlar pek te öyle değil. cem yılmaz ın ondan nefret etme durumunu hiç anlamıyorum o ayrı ama şahan gökbakarın komedyen olma durumunu da pek anladığım söylenemez. skeçlerle yapılanla stand-up ın ayrılması gerçeğini anlayamadık hala. e ben recep tayyip erdoğan ada gülüyorum. deniz baykal a götümle gülüyorum kimi zaman. zamanında kamer genç e gülmeyenimiz varsa recai kutan olayım. recai kutanda bizim oradaki şükran teyzeye benziyor ayrı konu. neyse efendim. kendisi başarılıdır. recep ivediği severek izlerim. ancak karşılaştırma yapılmamalı sadece bunun taraftarıyım.

editto: bugünkü sabah gazetesinin günaydın ekinin en arka sayfasındaki şahan resmine dikkatlice bakın. orada finalleri bitirmiş, memleketine az sonra gidecek öğrencinin huzuruyla çekilmiş bir fotoğraf var.

betimlersek: uzanmış yüzüstü, arka ayaklarını (arka ayak?) havada çaprazlamış bize bakan bir şahan var. hayır ben anlamıyorum o pozu nasıl verdi, nasıl ikna oldu öyle bir resme. gazetenin 2/3 ü nü kaplamak isteyen editörün hilebazlığı mı yoksa şahan git gide coşuyor mu anlayamadım ben. bu çocuğa dikkat çok büyüyecek. (bkz: oha lan daha ne büyüyecek) . şaka şaka. kalır öyle büyümez daha.

editto2: ayakkabılarda adidas.
kendi seyirci kitlesini iyi tanıyan komik.

(bkz: antisosyal abazanlar)
tv 8 den sonra kitlesini değiştiren komedyen.
dikkat şahan çıkabilir, recep ivedik,recep ivedik 2 gibi faaliyetleriyle komedi dünyasında adından söz ettiren komediyendir. bu aralar adından çok sözedilmesede iyi gidiyor denilebilir.*

edit: dikkat şahan çıkabilirin dizi olmaması nedeniyle "dizilerle" kelimesinin "faaliyetlerle" olarak değiştirilmesi.

(bkz: bokunda boncuk aramak)
(bkz: facebook amele ve abazalar için)
(bkz: recep ivedik 2)
keşke gen gibi filmler yapmaya devam etseydi diye düşündüren oyuncu.
yarattığı recep ivedik karakteriyle, günümüzde varolan öküz insan insan profilini çok iyi işleyen komedyen.

tv 8'de yayınlanan "Zoka" programı ile dikkatli kesimin dikkatini çekti. daha sonra yine tv 8'de "dikkat şahan çıkabilir" adlı anti medya skeç sov ile çoğu kişinin dikkatini üzerine çekti. ntv'de yaptığı yaptığı "Kime Diyorum Ben" adlı late night show ile başarılı çizgisini sürdürdü. yarattığı "recep ivedik" karakterini sinema filmi olarak izleyiciyle buluşturdu.

sonuç olarak; türkiye'deki absürt olaylara mizahi bakış açısı ile yaklaştı. yapılmayanı yaptı, başarılı oldu. meyve veren ağaç olduğu için taşlandı...
yaptığı işin hakkını veren ve kendi dalında iyi bir komedyen...
sempatik ve aynı zamanda şişko komedyen. recep ivedik yarar.
iyi film çekiyorum, komediyi çok iyi yaparım diye bir derdi tasası olmayan, recep ivedik filmleri ile türk halkının, kendisinin de tahmin edemediği kadar ilgisini çekmiş bir yurdum insanı. komedyen falan değildir ama oldukça komiktir. türkiye de paranın nasıl daha çok kazanılacağını çok iyi anlayan ve bunu uygulayan bir vatandaşdır.
osuruğa gülen türkiye toplumunun mizahi ucuzculuğunu çözüp buna uygun ucuz mizah üretip paranın beline vuran akıllı adam. kıllı bir adam sürekli küfrediyor ve insanlar buna gülüyor. şahan gökbakar da para kazanıyor.

yaptığı işte aslında ne bir emek, ne bir yaratıcılık var. 5-6 yaşındaki çocuklarını alıp bu adamın yaptığı filme götürenler de ayrıca anlaşılmaz.
şu aralar recep ivedik 2 siyle gösterimde olan kıllı mahlukattin malzemesidir. Yaptiği işte ne bir espiri nede bir yaraticilik söz konusudur. ancak insanımızi iyi analiz etmiş biri diyebiliriz, toplumunun küfür etme laf sokma konusunda ne kadar istekli olduğunu görüp, bunun üzerinden paranin belini kıra kıra unufak eden cingöz insan karakteridir.

(bkz: bozaciya boza satmak)
cem yılmazla değil şafak sezerle rekabet eden yanlış kişiyle kıyaslanan vatandas.
seksi fotoğrafları için

http://www.loadtr.com/300616-%C5%9Fahin_k.htm