bugün

son gördüğüm gala röportajıyla beni benden almış adamdır.

öncelikle bu adamın cem yılmazla karşılaştırılması hadisesi kadar dangalak bi durum göremiyorum bunu belirteyim. hayır şahan'ın yaptığı işi yerin dibine sokmayacağım, ama dibe doğru biraz batıralım.

şahan bildiğin karakter komedisi yapmakta iken, cem yılmaz'ın yaptığı iş, diyalog üzerine kurulan marjinal bir hikaye ve tespit komedisidir. ilkini yapmak çok büyük zeka kapasitesi gerektirmez iken, ikincisini yapmak her baba yiğidin harcı değildir.

karakter komedisi dediğin şey, zaten yıllardır levent kırca'nın, hamdi alkan'ın yaptığı işlerin devamıdır. büyük ustalardır bunlar, hakkını vererek yapmışlardır işlerini. çocukluğumda az gülmediğimi hatırlıyorum bu ustalara.

şahan da recep ivedik gibi bir karakterin sinema dünyasındaki eksikliğini görmüş ve bunu dile, göze getirmiştir. recep ivedik tipik bir kırodur. herhangi bi yerde rastladığımız, bazen güldüğümüz bazen tiksindiğimiz bi insandır. bu karakterin eksikliğini görüp bunun üzerine film yapmak da bir yetenektir eyvallah. ancak ilk filmi tutuldu diye ikinci üçüncü filmi çekmek, tamamen ticari amaçlarla voleyi vurmak düşüncesi, beyaz perdeyi kirletmekten başka birşey değildir kusra bakmasın kimse. ha ben böyle düşünüyorum diye, bu son film de gişenin amına koymayacak değildir tabi, koyacaktır. fakat filmden çıkan herkes genelde, artık eski başarısının olmadığını düşünecektir.

ilk filmde alınan tadı, ikinci filmde biraz da olsa tekrar alan insanlar, üçüncü filmle göreceklerdir ki artık bildiğin baymıştır bu karakter. arkadaş, yapılan iş belli, konsept belli, diyaloglar az çok belli, şaşıracağın, dumur olacağın bir olay yok, daha ne kadar hayvanlaşabilir artık bu karakter nihayetinde, en fazla bi iki ekstrem hayvanlık örneği gösterebilir, onun için de verdiğim paraya değmez.

bundan sonra gözünü başka prototip karakterlere çevirir, başka dünyalar gösterirse bize bak o zaman o filme giderim. sonuç olarak ön yargılarım yoktur. aynı karakterle devam filmi yapmaya kalkışırsa tekrar ağzına sıçarım. bu kadar net bu döngü.

bu ara söz konusu röportajındaki beni benden alan kısmı ise, bu kadar büyük komedyen olarak nitelendirilen bir insanın, kameralar karşısında espri yapacam diye resmen sıçıp batırmasıdır. güzel bir ironidir.
'eşşeğe altın semer de vursan, eşşek yine eşşektir' sözünün en bariz örneği. tv 8' de program yaparken kullandığı 'mizah anlayışı' nerde, küfür ile hanzo varoşunu birleştirdiği bu salak fimler nerde. kıyafetleri konuşması falanda değişmiş çok.
popüler olmayan kültürün değiştirdiği insan profili.

gazeteciye laf sokmuş falan filan beğenmiyor hayranları.. lan filmini izliyorsun beğeniyorsun da gazeteciye daşşaklarımı göstericem diyince mi beğenmiyorsun..yazık.
yine bir çok kişinin eleştireceği komik adam.

benim de eleştirmem için birçok sebebimin olduğu; recep ivedik serisinin son filmi dün gösterime girdi. öncelikle filmi değerlendirmek gerekirse başından sonuna kadar gülüyorsunuz. ben gülmedim diyen yalan söyler.

ancak filmin başından sonuna kadar bir anlam bütünlüğü yok. evet recep karakterinin iç dünyasındaki sıkıntılardan bahseden bir film ancak 10 dakikasını kaçırsanız afallamazsınız.

filmde aşırı bir emek yok. tabiki film çekmek kolay iş değil. ancak piyasadaki bir çok filmin yanında her zamanki gibi basit. zaten kısıtlı oyuncuyla( ev hanımları hariç) çekilmiş.

filmdeki zeynep karakteri çok tatlı.

sonu tam bir hayal kırıklığı.

bütün bunları taraf tarafa toplarsak. güldük mü ala..verdiğim paranın arkasından pişmanlık duydum mu. hayır.
eğer o boktan filminin galasında izdiham olursa, adam da recep ivedik'i bi bok zannetmeye başlayıp onun gibi davranır.

dua edin açık açık "ben sana skimi daşşşamı göstericem özel olarak" dememiş, dolaylı yoldan söylemiş. bu da bişey.
recep ivedik 3'ün galasında recep ivedik 4'ün fragmanını izlettirmiş şahsiyet.
aldığı son model arabalarla evinin etrafını sarmış şımarık adam.

izleyin, izlettirin tabi adamlar diksinler arabalarının başlarına onlar da.

hep daha fazla, hep daha fazla

oh!
son zamanlarda götü kalkmış komedyendir. recep ivedik serisinin son filmini izleyen herkeste hayal kırıklığına uğramıştır. yaptığı açıklamalar ve ben artık olayı aştım got the life tripleri ile kendi sonunun başlangıcını yapıyordur. ilerleyen zamanlarda değil cem yılmaz ın yarısı kadar 70 te 1 i kadar olamayacaktır. zira adam en son bir orkestra yönetti hala izleyip izleyip gülüyorum.
türk halkının dilinden konuşan adam.
recep ivedik 1 de 30.172.270TL
recep ivedik 2 de 33.493.186TL yani toplamda 63.665.456 TL* hasılat yapmış iki filmi varken bu ne açgözlülüktür bu ne gözü para bürümesidir ki aynı serinin iyice bokunu çıkartıyorsun. kazandığın paralar yetmedi mi kardeşim, yat aşağa uzunca yıllar bitmez o paralar merak etme.
cem yılmaz'la sürekli kıyaslanan başarılı oyuncudur. son çektiği recep ivedik 3 filmi vizyondadır. ayrıca bu filmi de rekor kıracağa benziyor.
sokaktaki magandanın kendisinden daha yaratıcı olduğu oyuncu.
eski halini özleten oyuncu. tv8'deyken de ipnenin tekiydi ama sadece güldürüyordu. şu anki hali kimsenin hoşuna gitmiyor. halkla dalga geçer gibi bir havası var, züppe olmuş bildiğin. para çok bozmuş. "ben bu recep ivedik'in 4'ünüde 5'ini de çekerim, parama bakarım. izleyen izlesin." tavırları var.

bir insanın bu kadar kısa bir süreçte bu kadar değişebildiğini görünce, paradan korkmaya başlıyor insan. yapma şahan, döndürme şevçenkoyu.
şu linkten mizah anlayışının yerlerde olduğu görünen insan.

http://www.habershow.com/...sil-keciye-benzetti-video
bu hafta cem yılmaz'la bir araya gelerek, düşmanlarını çatlatan oyuncudur. aralarında küslük olmadığını belirtmişlerdir.
(bkz: şahan ın ivedik e evriminin gözlenebilir olması)
okan bayülgen taklidini başarıyla gerçekleştiren şahıs.fakat okan bayülgeni eleştirirken ne kadar ironi özürlü bir kişilik olduğunu ispatlamıştır.
zerre espiri kapasitesi olmayan, nihat doğan'dan farkı olmayan kişidir.
tv programlarına çıktığı zaman yaptığı iğrenç espiriler, saçma sapan muhabbetleri ile bunu kanıtlar hep.
bi de bazıları utanmadan bu adamı cem yılmaz, beyaz veya okan bayülgen'e benzetirler.

hatta hakkında bu kadar yazı yazmanın bile gereksiz olduğu insandır.
hele son son okan bayülgen için söylediği laflar için.
sen git recep ivedik ile anca ilkokul espirileri yapmaya devam et.
ama yeter ki sus ve ekranlarda görünme.

ekleme: recep ivedik zekalılar beğenmnemiş. sanırsam yoksun zekaları yara aldı tanrılarına laf edince.
okan bayülgen'e soktuğu bir düzine lafdan sonra okan cevap vermeyerek kendisinin çok değersiz bir insan olduğunu düşünmemizi istemiştir. halbuki okan cevap bile verememiştir. çünkü şahan sonuna kadar haklıdır. eleştirdiği laf soktuğu kültüre, hizmet eden birisi olmuştur okan. helal olsundur şahana bunları düşünmemizde yardımcı olmuştur bize.
sayesinde güldügüm adam.
bu kişiye komedyen deyip bir de cem yılmazla karsılastıranları gördükçe gülüyorum.
ah şahan'cım, eskiden ne güzel tv8 de kendi kendine program yaparken ara sıra güldürürdün, taktir görürdün ama ne zaman ki o karakterin üzerine bir üçleme yapmayı kafan koydun, ne zaman ki sinema adına hiçbir şey olmayan o filmleri hollywood yapımıymış gibi göstermeye başladın, işte o zamandan beri kendi kendine bir bunalıma girdin. "ben komiğğimmm!!!" diye bağırmaya başladın ama bizler gülmedik.

başta hedeflediğin kitle artık seninle dalga geçer oldun, sen de gittik göbeğini kaşıyan insanları güldürmeye başladın. maganda kültürünü benimsedin, sonra bir baktık sen de bu kültürden birisi olmuşsun.

senin için söyleyebileceğim tek şey var: artık kendini büyük göstermekten vazgeç ve güzel işler çıkar, taktir görmeyi bekle.
artık adını her yerde duymaktan/görmekten şahsıma fenalıklar getirmiş olan tip. "dün boktun bugün koktun" lafını kanırtırcasına her yerden pırtlayan tombik. cem yılmaz'mış, okan bayülgen'miş, güldürmeyin. bu adamlar piyasadayken şahan sınıfta kızların eteğini açıyordu. hayır zaten komik değilsin, sempatik değilsin, sevimli değilsin, karizmatik ya da yakışıklı hiç değilsin, efendi efendi otur da adam zannetsinler arkadaş, bu ne böyle küçük süs köpekleri gibi kendinden defalarca büyük her türlü şeyin arkasından ötmek? gerçi beren saat'in sanatçı anıldığı bir ülkede aha bu da en büyük gomedyendir, bunda falso yok.
okan bayülgen e ettiği laftan sonra gözden düşmüştür. okan bayülgen in tavırda bir o kadar güzeldi.
okan bayülgene ayar vermeye çalışırken kendini bitirmiştir. zira okan bayülgen hiç umursamamış, programında televizyondaki binbir manyağı gösterdiği ve eleştirdiği medya arkası bölümüne koyarak onlarla bir tutmuş, üstüne yorum bile yapmadan sadece gülerek son darbeyi de vurmuştur.
bu kadar ucuz, salakça, zerre kadar kafa gerektirmeyen mal mal espriler yapıp üstüne bir de hayvan gibi kahkaha atan, sözlükçülerden bir alıp veremediği olan zat.