bugün

ayşe önal'ın, geçirdiği trafik kazası nedeniyle sol kol ve bacağını kaybeden ve protezlerle yaşamasına rağmen hayatını başarıyla idame ettiren kızı. zürih'de geçirdiği trafik kazasını -ki bildiğim kadarıyla trenin altında kalmıştır- ve sonrasında yaşadıklarını 13 numaralı peron adlı kitabıyla anlatmış ve "acı, zorluk..." gibi kavramları yeniden sorgulatmıştır okuyanlara.
kolunu ve bacağını, tekerlekli sandalyeli bir insanı tren altında kalacakken kurtardığı sırada kaybetmiş olan, chp'nin seçilmesi garanti kadın milletvekillerindendir. mecliste engellileri temsil edecek.
şuan siyaset meydanında döktürüyor.
yaptığı bir hesaba göre türkiye'de 12 milyon engelli olduğunu açıkladı.
hayran olunucak derecede bir gücü olan kadın.

bizi yönetenlerin içinde böyle akıllı, duyarlı bi kadın olmasını çok isterim.
iyidir. Güzeldir. Gercekten güzeldir. Amma beş saat konuşsa incir çekirdeğini dolduracak bir şey dememektedir.

Bu bağlamda çok doğru bir iş yapmıştır politikaya soyunarak. Politikanın tam da aradığı meziyettir bu.
başbakan olması gereken yeni bir siyasetçidir. umarım günümüz siyasetçilerine benzemez. takipteyiz.
deniz gezmişin akrabası.
deniz gezmişin akrabası, insanların sorunlarıyla birebir ilgilenebilecek, haklının hakkını savunucak, kısmı engelli fakat beyni hepimizden fazla çalıstıgını dusundugum cumhuriyet halk partisi milletvekili adayıdır.
konuşmasını derinleştirdikçe tam bir partizan olduğu ortaya çıkıyor. zoraki gülümsemelerle kapatamıyor bu kini.

neşeli ol ki genç kalasın...
hayat doludur bu ülke insanlarına yol göstereceğine inanıyorum gülüşü bile yeter bence.
adını ilk gördüğümde heyecanlanmıştım. engelli, eski dünya güzeli, birleşmiş milletler yöneticisi, annesi değerli bir gazeteci falan, ilginç özellikler olan bir insan gelmişti bana.
dün akşam siyaset meydanında izledim, hem kişilik olarak hem ruh olarak hem beyin hem kalp olarak mükemmel bir insan, bu meclis şafak pavey'i hak ediyormu bilemiyorum.. ama onun gibi bir insan da mecliste bizi temsil edecek olduğu için gururluyum!
kim olduğuna dair şöyle bir link var:
[null http://www.reyhaber.com/i...id=5:siyaset&Itemid=5]
chp milletvekili adayı tatlı bayan.
bir tarafta şafak paveyler diğer tarafta mehmet metinerler. başka bir şey söylemeye gerek yok zaten. arif olan anlar.
dün Siyaset meydanında tanıdığım ve taktir ettiğim gayet tatlı, hanımefendi bir bayan
geçen akşam yanlış hatırlamıyorsam cüneyt özdemir le 5N 1K da tanıştım bu içinden hayat akan kadınla. Gözlerim parladı birden, dudağımda tebessüm oluştu, böylesine zarif, hayat dolu, kültürlü, kendiyle barışık bir insanın meclise girme ihtimali bile beni heyecanlandırdı. düşünsenize birbirine mahalle kavgasındaymışçasına laf atmayan, sözünü sakınmayan, bilgili ve mutlu insanlar tarafından temsil ediliyormuşuz.kim bilir ne güzel olurdu... bu arada onu tanımlarken aklıma en son gelen ise engel tanımayan bir bedensel engelli olduğudur.
uğur dündar'la star haber'in bu akşamki konuğu. inanılmaz güzel konuşuyor.
an itibariyle habertürk kanalında hayatın içinden programına konuk olan chpli engelli milletvekili adayıdır...
konuşmalarıyla ilgi çeken isim. umarım meclise girer ve güzel şeylere imza atar.
geleceğin başbakan'ıdır. türkiye'ye hayırlı olsun.
12 Haziran seçimleriyle meclise girebilmeyi başaran aydınlık beyin.
gülüşüyle insanın içini ısıtan güzel insan.
meclisteki en değerli kişiliklerden biri. mecliste görmek istediğimiz milletvekili modeli.
meclisin değişik ve olması gereken renklerinden biridir .güzel bir bayan ve milletvekili olması da bu ülke için umut vericidir.