ışığın dışında ışığa benzer bilmediğimiz dalga boyları varsa neden olmasın.

ama ışığın hızı, kütleli bir şeyle aşılamaz.

insan icadı bir şeyle ziksen aşılamaz.

zamanda yolculuk gibi saçma salak şeylerin düşünülmesi bile, çok acınası bir durum...
Bence ışık hızının bir tik ilerisi ruhani boyut.

Ruhani boyuta ulaşan bir canli ışık hızını asabilir.

Ancak bilimsel olarak su an icin ispatlanan verilere gore aşılamaz...
(bkz: ruskekosu) aşkımı görünce kalbimin atış hızı > ışık hızı.
Aşılmaz. Tüm fizik yasaları altüst olmaz.
Göreceli bir kavram. Doğrusu kütlesi olan hiç bir nesne ışık hızını aşamaz.

Edit : eksi veren arkadaş. Beğenmediğin ne. Yanlışım varsa düzelt. Ben de cahil kalmayayım. işte bu yüzden bilgi entrysi girmek istemiyorum. Yok yere sinirleniyorum.
Evet gerekli olanları yazıyorum,

Bir adet tofaş Şahin 93 model.

Bir adet 70 lik yeni rakı.
Verin misketlerimi ya ben oynamıyorum.
Aşarsın. Hayal gücü. Hayali varsa o şey gerçektir. Gerçekleşebilme ihtimali olmayan hiçbir şeyi hayal edemezsin. Hayalin muhtevası (oluşum yeri) ruhtur. Meselâ Şuan kainatın sınırında bulunan galaksiyi hayal et. Bir anda oraya gittiğini düşün. ışık daha yola bile çıkmadı halbuki. Şuan Sen ordasın. Delili de var. Fakat henüz o teknoliji senin elinde ve imkanların dahilinde olmayabilir. Yada o kuvvete ve kudrete mâlik ve nâil olmayabilirsin. Ama var bu. Ne dedi hz süleyman (a.s.) etrafındaki vezirlerine? Kim o tahtı (belkısın tahtını) bana getirebilir? Asaf bin berhiya dedi ki; ya nebiyyallah, sen gözünü kırptığın anda onu sana getiririm. Getirdi de. Evet normal bir ruh ışıktan en az 33 defa daha kuvvetlidir. Fakat ruhların da dereceleri var. Daha kuvvetlisi de var. Hz cebrail (a.s.) ın arşı âlâ dan dünya semasına inmesi gibi.
https://vocaroo.com/i/s17zoMeinZWa
Ayhan isik hizi asilabilir. nihayetinde bir insandir ne kadar hizli kosabilirki..
Eminem dinlerseniz aşabilirsiniz.
büyük patlanın ilk anlarında ışık hızı aşıldığı varsayımı yapılmaktadır. Yoksa şuanlık işin içinden çıkılamamakta. Ama günümüz şartlarında ışık hızı aşılamaz hatta ağırlığı olan madde ışık hızına dahi yaklaşamaz diye biliyorum.
Açılamaz amk daha kaç defa sorulacak bu soru.
https://vocaroo.com/i/s1YKeiFx7daB
Günümüz teknolojisiyle yarrağımı aşılabilir.
ulan bi entry ile yeni teori buldum bakın şimdi yeni einstein doğacak:
ışık hızı ne öncelikle basit olarak söyleyelim. ışık hızı florasanın hızı değil mlsff. ışık hızının en güzel örneği görmedir. gördüğümüz şeylerin her anını görebiliyoruz bu ışık hızı sayesinde oluyor. ışık hızı aşılırsa maddeyi göremeyeceğimiz için
tez 1: madde yok olur.
tez 2: gözlerimiz kör olur
tez 3: günah işleriz
tez 4: zamanda yolculuk ederiz
sonuç: ışık hızı aşılamaz.
çok da aşmayın. hız felaket sonuçta.
Fizikçi teorilerine göre, ışık hızını aşan nesne, maddesel varlığını kaybedip enerjiye dönüşür.
Aşın da beni bir ışınlayın lütfen ya.
Aşılabilir mi bilmiyorum. Ama aşılmalı. Bunu da muhakka ismi aşkın olan birisi gerceklestirmeli.
Bosuna mi koydular lan.size o ismi.
kesin değeri saniyede 299.792.458 metre'dir. saatte 1.079.251.201 km/hız'la gazlarsanız geçmiş olursunuz.
aşılır.

(bkz: şimşek hızı)
Kimin ne dediği önemli değil. Kuramlar teoriler hepsi bir köşeye.

Diyelim ki aşıldı, 600.000 km/sn yol alalım
Yanı ışık hızının iki katı. BiZ bu şekilde bile 100 bin ışık yılı uzaklıkta bulunan bir yere yaklaşık 50 bin yılda gideceğiz demektir.... 50 bin yıl

Insanlık tarihi zaten 200 bin yıldır var.

Üç gündür yıkıldım resmen. Karadelik olmayınca Depresyona girdim.
biz yani dünya ve güneş sistemi ve de galaksi olarak ışık hızından daha hızlı bir şekilde genişliyor isek ve de gittikçe hızlanıyor isek bu sonunun saçmalığı daha net anlaşılacaktır.
onumuzdeki yuzyilda asilacagini dusunuyorum.