bugün

sözlükte yazmaya başlamaları ile birlikte sol frame de kaliteli başlıklar açarak sözlüğü, bir adım ileriye taşıyarak, kendini belli eden başarıdır.
her 3. nesile, nasip olmayan başarıdır. * *
3. nesil olsan da 1. nesil olsan da çizgin aynı olacak, kaliteyse aynı kalite olacak, belki üslubunda bir gelişme olacak ama insanlar "ulan bu da amma değişti" demeyecek. sonuçta sözlüğe bir menfaat güderek gelmiyor insanlar, kaliteli hoş bir ortam olduğu için geliyorlar. 3. nesil yazar iyiyse bir çok 1. nesil yazardan daha fazla saygı görebilir... 1., 2., 3. nesil olarak adlandırmak yazarları kamplara bölmek değildir. bir yerde tecrübe meselesi. harp okulundan mezun olan teğmenin zart diye albay olamayacağı gibi bu da bir kıdem meselesidir. ama her şey kıdem değildir.

"etikete gerek yok, piyasa bizi tanır" denilesi insanlardır.
üçüncü nesilin günah keçiliği yaparak birinci ve ikinci nesil üzerindeki stresi atma konusundaki başarısıdır.
(bkz: çok çalışmam lazım çok)
olsa olsa 3.nesil cep telefonlarının diğer nesil telefonlara oranla başarılı olma durumudur.*
herhangi bir rekorla isimlerini sözlük tarihine yazdırmaları, bu başarıyı matematik olarak ta ortaya koyacaktır.

(bkz: üçüncü nesil yazarların kırdığı rekorlar)
(bkz: üçüncü nesil 5000 başlık açıyor kampanyası)
(bkz: nesil bahane sözlük şahane)
3., 2., yada 1. neslin başarısı diye birşey olduğuna inanmıyorum. aslında bir 3. nesil olmama rağmen 1. nesilleri ayrı bir kefeye koymaktan kendimi alamıyorum. bunun nedeni de güzel bir ortamın oluşmasında etkili olmaları ve temeli sağlam atmaları. ama sonrasında gelenler de elbet çok şey katmıştır sözlüğe, hala da katmaya devam ediyorlar. ve aslında bana göre neslin başarısı diye birşey komik, kimse topluca yazı yazmıyor ki bireysel bir başarı bu. 3. nesil alınmadan 1 hafta önce yada 1 ay önce sözlüğe üye olmuş olmak bir artı kazandıramaz yazarlık yada gözlem gücü bakımından insana. ya da 4. nesil olanlar bilgisizdir diye bir şey de olmayacaktır. bu sadece sözlükten geç haberdar olmakla ilgili bir durumdur. özet olarak şudur;
(bkz: neslin başarısı yoktur bireyin başarısı vardır)
(bkz: yok bole bir sey)
(bkz: üçüncü neslin nedameti)
(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)
(bkz: polemik amaçlı başlıklar)
(bkz: alın işte polemik)
(bkz: kıskananlar çatlasın)
(bkz: üçüncü neslin baş ağrısı)
(bkz: genc yazarlar devrede)
(bkz: generation gap)
formata uymama başarısıdır. gammazladığım beyanların, biri hariç diğerleri üçüncü nesil.
(bkz: generation next)*
(bkz: başarı değil haşarıdır o) *
kendi eserleridir bazen.
(bkz: üçüncü neslin anketlerdeki başarısı)
(bkz: üçüncü neslin başlık açamamadaki başarısı)
(bkz: üçüncü neslin entry girememedeki başarısı)
(bkz: üçüncü neslin polemik yaratmadaki başarısı)

kısacası; (bkz: üçüncü neslin formatı delmedeki başarısı) şeklinde sıralanabilecek başarılardır.

not: üçüncü neslin en fazla %10'luk kesimi pek başarısız bunlarda ama istisnalar kaideyi bozmaz.
yav ne başarısı ne başarısızlığı allah aşkına. nooluyoki yani, büyük fikir adamı prestij muzik ailesi'nin dediği gibi 'kimse plaket felan vermedi'. benim beklediğim yok zaten böyle birşey. kimseninde aldığını sanmıyorum herhangi bir ödül. eğer gerçekten bir başarı varsa, zırt bırt entryler silinmeyerek, başarı özgürlükle taçlandırabilir. iligililerin ilgilerine...
basarıları kanıtlanmıs nesil. ne varsa gençlikte var .sözlüğe verdi coskuyu verdi coskuyu .allah bizden razı olsun
(bkz: larker)
(bkz: doğru tespit)
(bkz: elim değdi).