bugün

"-meğer kız bıyıklarını koruma kalkanı olarak kullanıyormuş." cümlesine uzun süre güldüğüm çok başarılı bir erkan can dizisidir.
dizideki oğuz karakterine baya baya kahkaha atarak gülüyorum. sevgilisi hiç kız arkasaşı olup olmadığını sorar cevap manyaktır. ilk okulu köyde okumuş 8 mevcut hepsi akrama orta okul yibo lise imam hatip üniversite itü makine. hele o üniversitede sıra arkadaşının at kaçırdığını anlatırken koptum.
-cünüp müsün kızım sen?
+neee???
-ben cünüp müsün mü dedim yaw
+demek ki sesli düşünmüşüm.

böyleydi galiba.
oğuz karakterinin kız arkadaş bulamamasını anlattığı sahne sesli güldürmüştür.

--spoiler--
-kaç kız arkadaşın oldu?
+sen ilksin.
- (dumur)

oğuz durumu anlatmaya başlar:

+ilkokul akraba dolu, ortaokul yatılı,lise imam hatip,üniversitede tamam burda koptuk derken itü makine kazandık. erkek başına 385 gr kız düşüyor hemde kemikli.
--spoiler--
akdeniz akşamları göndermesi gerçekten çok çok iyiydi.
kanal d nin yeni bombası demek için henüz erken sayılan dizi. fakat; ilgiyle takip ediyorum. hebele hubele bir komedi dizisi olmadığı ortada. hoş bir kurgusu ve eğlenceli bir senaryosu var. çekimleri de çok başarılı. dikkat toplayan kamera açıları var, takdir etmek gerekir. *
kanal d nin yeni dizisi. sanki dizi sadece oğuz karakteri üzerine kurulmuş gibi. her sahnede karşımıza çıkıyor ve bu sürekliliği de sınırları daraltıyor. diziyi biraz genişleterek, karakterlerin dizi üzerinde ki zenginliğini arttırırlarsa daha da iyi olabilir sanki.
hakikaten komik olan dizidir. kimse 20 dakikada kırıp geçiren tbbt beklemesin ama "türkiye şartlarında"* beğeniyle takip edilecek, takdir edilecek bir dizi. oyunculuklar vs. iyi ancak dizinin bel kemiği diyaloglar. hele hele oğuz'un diyalogları gerçekten yaran cinsten.

son dönemde televizyonlarda kendine yer bulan, türk aile yapısına uygun özentiden uzak komedi dizilerinden biri.
umarım reytingten falan dolayı kaldırılmaz.
deneysel bir dizi.

can sıkıntısından (e chuck sezon finali vermiş, the event iptal kararı almış.) türk tvlerinde kanalları gezinirken denk geldim. yine, ne saçma bir dizi ile karşılacağım derken oyuncuları görünce dur bir dakika dedim. başladım izlemeye. güldürmedi ama bir tebessüm oluşturdu. biraz da mutlu etti, zira böyle dizilerin çekilmesi gerek. belki en iyi dizilerden değil ama özlenilen, aranılan dizi tanımına ilk adımı atmış olması bile bu diziyi farklı kılar. zaten farklı bir dizi ki; "1 saat dizi mi olur be!" diyen beni dahi ekrana kilitlemiştir. umarım iptal olmaz. olacak gibi duruyor gerçi.
elektro gitarla çalındığında acayip eğlenceli ve güzel olan şarkı.
kaliteli, dinamik ve bu sefer gerçekten güldüren bir oyuncu kadrosuna sahip yerli komedi dizisidir. şen yuva' yı aratmayacak gibi. *
Oğuz karakteriyle beni kendine bağlamış dizidir ,oyuncu kadrosu da kaliteli aynı zamanda. Efektler biraz bayıcı olsa da güldüren bir dizidir. Oğuz'un ''kız'' deyişi de ayrıca bir sevimliliktir.
övgü dolu bir yazı yazılmıştır hakkında, ki hak ediyor bence de: http://www.yesilgazete.org/?p=28324
''çıkılapsss'' repliği ile aklıma kazınan dizi. umarım tutar da izleriz sürekli olarak.
şen yuva gibi saman alevi gibi parlayıp gitmesinden korktuğum dizi. yeni başlamasına rağmen ''geniş aile ve leyla mecnun'' kıvamında güncel ve yeni dili güzel kullanan komedi dizileri bir adım öne geçiyor. zaten bunu anlayanlar bu yöne doğru gitti. oğuz karakteri özellikle dizinin lokomotifi oluyor. bazı sahneleri özellikle yıllarca unutulmayacak.
leyla ile mecnun yarısı etmeyen dizi. genellikle hayatında komedi izlemeyenler bayağı gülmüşler, hatta en komik türk dizisi ilan edilmiş...

bi leyla mecnun un herhangi bölümünü izleyin derim.
nedense her zaman yağmur yağar...
bu akşam yayınlanacak 4.bölümünün fragmanları:

ilk fragman:
http://www.youtube.com/watch?v=gbHogKZ29-E

ikinci fragman:
http://www.facebook.com/v...7&oid=205014682870320
ilk 3 bölümü gösteriyor ki oğuz karakteri efsane dizi karakterleri arasına girmiştir. internet ortamında dönen tüm mühendis esprileri ve daha fazlasını kullanıyor bu adam.

--spoiler--
oğuz'un, kız arkadaşı tarafından öpüldükten sonra duvardaki avarel posterine bakarak ''metabolizmam şu an ayağa kalkmama izin vermiyor yoksa gelir seni öperdim olum. beynime kan gitmesi lazım'' demesi ve kolunu hafifçe bacaklarına yaklaştırması bayağı güldürdü.*
--spoiler--
hala ilgi görememiş keyifli dizi.
günün ilk yazısını gene ben giriyorum. izleyin la bu diziyi. güncel espiriler ve göndermeler var.

ekleme: ben girmemişim günün ilk yazısını. dizi başladıktan sonra ben girmişim. her neyse önemi yok zaten.
olgun şimsek konuk olmuşi yakışmış.
olgun şimşek'in de girmesiyle kendini biraz daha sevdirmiş, efsane bir komedi dizisi olmaya çoktan aday bir dizidir.
oğuz karakteri yüzünden tanıtım cıngıllarına uyuz olmama rağmen izleme sebebim olmuştur. an itibari ile av mevsimini süper ti ye alırken yarmıştır. keşke erkan can ve olgun şimşek daimi karakterler olsa dadından yenmez olur valla.
an itibari ile av mevsimine selam çakan reyting uğruna harcanmaması dilenen keyifli dizi.
fatmagül'ün biran önce sezon finali yapması dileğiyle...
--spoiler--
antalya'nın ilçesi kaş, bana naş.
--spoiler--
mükemmel dizi. saati ve gününden dolayı yayından kalkarsa çok üzüleceğim dizidir de aynı zamanda. son iki bölümdür, av mevsimi filmine yapılan göndermeler ile güldürmüştür.