bugün

Hadi kalktı diyelim ikinci öğretimler ne olacak dedirten olay.
Her üniversitede bol bol bulunan ve kendilerine öğrenci diyen provakatörler için üzücü bir gelişmedir. Şu an kara kara düşünmektedirler şimdi neyi kullanarak kapı çerçeve kıracağız diye. Şunuda düzeltelim. bu provakatör öğrencilerle aynı ideolojiye hizmet eden medyanın dediği gibi parasız üniversite isteyerek hapis yatan öğrenci diye bir şey yoktur, kck üyesi öğrenci vardır, pkk lı öğrenci vardır, türkiyenin yararına olmayan yasa dışı örgütlere üye öğrenci vardır.
bir sonraki seçime hazırlık olarak gördüğüm söylem.
En son başbakanın isteğiyle bu konuda çalışmalar başlatılmıştır. Ancak 1. ve 2. öğretim ayrımının nasıl olacağı merak ettiğim bir konu.
Hayirli bir iş olmuştur.
sonunda 'parasız eğitim' diyenlere müjdedir.
harç borcu olanların ne olacağı merak konusudur.
"Madem sonunda kaldırıcaktın ne diye parasız eğitim isteyen gençleri içeri tıktın be salak adam!" dedirten olaydır.
gün itibariyle yatırdığım 384 lira harç parasıyla kaldırılmadığı gerçeğini göz önüne seren durumdur.
muhtemelen ismi değişmiştir. bu ülkede böyle zaten falan mahkemeler kapatılır bir bakmışsın başka isimde açılmıştır. bilmem ne vergisi kalkar onun yerine başka vergi eklenir.
şimdide öğrenci harçları kalkmıştır. yerine üniversite öğrenim bedeli derler başka birşey derler alırlar o parayı garip öğrencimden.
yaptığı tek doğru iş olacaktır umarım.
benim devlete olan harç borcumun da dahil olmasını beklediğim açıklama.
ders kayıtlarını yaparken doğru mu değil mi diye öğreneceğimiz eğer dogruysa öğrencileri sevindiren haber.
aziz milletimize kalkmakta olan başka bir şeyin habercisi olabilir, aman dikkat.
ilk okula başladığım zamanlar da konuşurdu büyükler bu konuyu. Artık üniversitedeyim hala ayni konu. Yok öyle bir şey şimdiden hazırlamak gerek harç paralarını.
başka bir ad altında alınmaya devam edilcek olan harç paralarıdır.
mücadeyle alınmıştır efendim, çünkü çok uğraşmışlardır aynı ''1 mayıs taksim meydanı'' gibi!!1
-nice mücadeleye dostlardır!!!
altından ne çıkacağını merakla beklediğim bir konudur. Hayırlısı.
bizim okulda netleşmeyen durumdur.
harçların kalkmasının hemen ardından anlaşılmalıdır ki; farklı bir ödenek icat edilecek veya artırılacak. harçlar az gelmiş olmalı, kanaatimce kazığı elma şekerine benzetme aşamasıdır. fashion demişti dersiniz.
kaldırılması için dua ettiğim harç paralarıdır. inşaallah kalkarda öğrenciler rahat eder.
üniversitedeki son dönemim. harçlar bu dönem değil de gelecek dönem kaldırılırsa çok şiddetli isyan ederim.
geçen yıl yedi yüz lira civarıymış tıplar, bakalım bu yıl ne ödeyeceğiz? kalksa şahane olur aslında
bazı üniversiteler harç alıyormu$ ve üstüne üstlük yök bir yönetmelikle böyle bir $eyin olmadığını söyledi.
gerçekleşmesi halinde bu seneki kredilerin, en başta yapılan sözleşmedeki ödenmesi gereken miktardan düşülmesi olayını da masaya yatırmak gerekir.