bugün

Bu başlığı parselleyip günlük entry girmeye karar verdim.

Güneş tanrısı helios’un görevi güneş arabasını kullanmaktır. Helios’un genç oğlu phaeton, bir gün babasından güneş arabasını ister. Babası henüz genç olduğunu, kullanmayı beceremeyeceğini, bu yüzden güneş arabasını ona vermeyeceğini söyler.

Bir gece helios uyurken phaeton güneş arabasını kaçırır. Dünya etrafında dönerken arabaya hakim olamaz ve Ekvator çevresinden dünyaya yaklaşır. Tüm Ekvator çizgisinin doğasını yakar, sahrayı oluşturur ve insanların derisini kavurur. Sonra ne kadar yoluna koysa da götürüp babasına bırakır arabayı.

Phaeton günümüzde at arabalarına verilen fayton adıdır.

işte Yunan mitolojisinde siyahi insanların varlığı böyle açıklanmıştır.
asansörlerdeki aynalar kapalı alan korkusu olanlar için içeriyi daha geniş göstermek amaçlı koyulmuştur.
bir şey öğrenildiğinde ufkun iki katına çıkabileceği.
Biraz saçma olacak ama entelektüel kelimesinde 1 tane l olduğunu öğrenmek. Öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Yıllarca bunu bilmeden nasıl yaşadım bilmiyorum.
Türkiye de mazotun litresinin 28 tl olduğunu duyunca ufkuma 1 kadeh mazot kaldırdım.
ispanyolların sporda dünyada 1 numara olması.
nüfusu türkiye'nin sadece yarısı kadar olan ispanya;

- futbolda 1 numara (ispanya milli takımı)
- basketbolda 1 numara (ispanya basket takımı)
- kulüp futbolunda 1 numara (r.madrid, barcelona)
- teniste 1 numara (rafael nadal)
- formula 1 de 1 numara (fernando alonso)
- diğer sporlarında çoğunda 1 numara olması durumudur.
bunlar nasıl bir ülke böyle..
LÖSEV DÜKKANDA ESKi KAŞAR 170 LiRAYMIŞ. LÖSEV DÜKKANDAN ALAYIM LÖSEV KAZANSIN.

https://www.lsvdukkan.com...kars-kasari-ekstra-kalite
Çarpım tablosunu 2ler.
övünmek gibi olmasın beni okuyanın ufku iki katına çıkmakla kalmaz arşı alaya varır maşallah. * )))
dünya'yı yönetenlerin bir çete olması. ülkelerde çakallar ve ekonomik tetikçiler adını verdikleri kişilerle boyun eğdirerek yönetim sağlamaları. kaynak: bir ekonomik tetikçinin itirafları.
kimsenin önünde iliklenmemesi için hakimlerin ve avukatların giydikleri cübbeler düğmesizdir.
kemal kılıçdaroğlu'nun; son osmanlı padişahı vahdettin'in ikinci dereceden kuzen torunu olması.
O hiç sevmemiş.
soluduğumuz havanın çok büyük bir kısmının ağaçlardan değil denizdeki planktonlar ve yosunlardan gelmesi.
kalpler ancak zikirle tatmin olur.
suyun her sıcaklıkta buharlaşması olabilir.
Klozete bir parça tuvalet kağıdı bırakırsanız suyun sıçramasını önleyebilirsiniz.