bugün

entry'ler (14)

akpli vekiln küfrettiği polislerin ihraç edilmesi

parti devleti haline gelen ülkemizde yaşanabilecek sıradan olaylardan biridir. Talihsiz polislere geçmiş olsun.

satılık ekşi sözlük hesabı

bir hesabım var onaylandığından bu yana doğru dürüst kullanmadım, ilgilenenler pm'den iletişim kurabilir.

doğanın insanlara etkisi

insanın doğaya karşı takındığı tutumlara göre olan etkiler midir bunu bir süredir düşünüyorum, pandemiler, depremler vs. hepsi yaşamımızın ortasına gelip oturdu ama bunları doğanın insanlara intikamı olarak okumuyorum, doğanın etkileri öğreticidir, sanırım doğa sadece ona hükmetme fikrinden kurtulmamız gerektiğini hatırlatmaya çalışıyor.

euro

TL'miz karşısında depar atan para birimi, 1 Euro 25 TL olmuş ne yazık ki.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

suyun her sıcaklıkta buharlaşması olabilir.

nasıl hissediyorsun

yoğun fırtınanın içinde savrula savrula yol alan direngen bir gemi gibi hissediyorum.

bir erkeğin keko olduğunu gösteren detaylar

Tayyip Erdoğan'a oy vermiş olması yeterli bir detaydır.

yazarların ilişkiden beklentileri

çok zor bir şey istiyorum, iyi tek eşli rolü yapması gerek. ha bir de ilişkiye ikna olmalı malum kimse ilişki istemiyor ama ilişkiye dair her şeyi istiyor artık.

haarp

etkisi çok sınırlı olan bir projenin, ülkemizdeki depremleri tetiklediği iddiası bir kısım cahil insanımıza yeni bir malzeme sunmuşken ortalarda araştırmacıyım diye gezen bazı şarlatanlara da nemalanacakları yeni bir konu olmuştur. ne de olsa elinde çekirdeğiyle "Depremi Haarp çıkarmış komşu" diye kesen bir kesim var.

merve dizdar

Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filmindeki "Nuray" rolü ile 76. Cannes Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu rolünü almış başarılı bir karakter oyuncusudur, ödül alırkenki mimikleri tebessüm ettirmiş, ödül konuşması ise malum partinin trolleri nedeniyle gereksiz bir linç yemiştir.

bol sığınmacı almalı milli dış politika vizyonu

vizyon değil vizyonsuzluktur, misak-ı milli'ye saygısızlıktır ve o sınırları resmiyette Türk toprağı kılan 100 yıldan da uzun süre önce bütün dünya ile çarpışmış ataların kemiklerini sızlatan bir politikadır.

eskiye özlem duymak

yeniyi azımsamak ya da yenilenmeye cesareti olmamaktır.

nevşin mengü

gündem takibi iyi bir programcı, youtube kanalını takip ediyorsanız Cüney Özdemir'den kurtulmak için birebir.

teke tek bilim

bilim yetmezliği çektiğimiz bir Türkiye'de ne kadar konukları kadrolu hale gelmiş olsa da izlenmeye değer program.