Bir çocuğun sorduğu soru ile adeta kudurmuş olan hocadır. Halbuki gayet nazikçe ve güzel bir cevap vermeli, öğrenciyi hatta öğrencileri etkilemeli, düşünmeye sevk etmeliydi. Yapmamış, üstelik de kudurmuş.
Haşa ve kella.
böylesine faşist ibneler din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olursa sonuç kimseyi şaşırtmasın.
okurken yoruldum amk. senin noktalama işaretlerini, yanlış tırnak kullanımlarını sikeyim.

Melahat bi sikime yaramayacak kuzum bildiğin yoldan şaşma.
zeki adamdır, zira bu fikirler yayılıp kendisini ekmeğinden etmesin diye popülist bir yaklaşımla aşağılama yoluna gitmiştir. gelecekteki tüm imamların ve din kültürü öğretmenlerinin minnetini kazanmıştır.

ancak bu hareketler genellikle en son nadiren lise sıralarında görülür. sanırım kendisi yetişkin aklı ise ergen bir öğretmendir.

yapması gereken tam olarak mesleği olmalı idi. soruya düzgünce, net ve tatmin edici bir cevap verebilirdi. ama belli ki böyle bir cevabı yoktu.
7-8 yaşlarında camide kur'an kursundayken sarıldığımız için imam "pisler" deyip bize iğrenç bakış atmıştı. sonrasında asla camiye adımını atmadı. benden büyük olduğundan bana dualar öğreten kız dinden elini ayağını çekmişti o günden sonra. Melahat'te böyle olacak. Ona o sırada tatmin edilebilir bir cevap gelseydi düşünmeye sevk ederdi kendini ama dinle olan tek bağı bu olay olarak aklına kazınacak. Melahat ,arkadaşım hatta ben ve pek çok kişi de konusunda eğitimli insanların tavırlarıyla, düşünceleriyle tiksiniyor bazı şeylerden.

Keşke böyle hocaların uzun bir süre psikolojik tedavi görüp mesleğe uygunluğu görüldüğü takdirde işe geri dönebilse. Tabi bunlar fazla medenice kalıyor. Sadece iki sokak ötedeki okula sürülür o kadar.
12. Sınıf eşit ağırlık okuyan melahat kızımızın alnından öpmek istiyorum. Helal olsun çok haklı bir isyanda bulunmuş ama gevşeğin biri kendince rencide etmeye çalışmış fakat kendini rezil etmekten başka bir şey yapamamış. Bu soruyu hazırlayan hocanın da, o hocayı atayanların da amk.
mesela bir önceki soruda peygamberimiz kelimesi geçiyor.

ders din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ise peygamberimiz nasıl bir yaklaşımdır? ateist bir öğrenci peygamberimiz sorusuna neden cevap vermek zorundadır?
klasik islamcı kafasıdır.

şaşırtmamıştır.
Kesinlikle çok ağır şekilde cezalandırılacaktır. Gününü görsün diye müdür yardımcılığına getirilecektir. Birkaç sene içinde de bir ilçeye milli eğitim müdürü falan olur.
O kadar yorgunum ki soruyu bile okuyamadim.neyse yarin okurum.*
Yorumlara bakıyorum da hepiniz harbiden koyun gibisiniz aq. Aynen hocayı yatıralım sikelim bence olayı canlı canlı gördük çünkü ergen kızın anlattığı gibi olmuş.

Üniversitede kuantum kimyası diye bi ders vardı bilen bilir. Bela siken bir derstir kendisi. Keşke zamanında ben de bu aminakodumun kuantum'undan zaten bi sik anlasilmiyor hocam bu hayatımda nerde karşıma çıkacak, ben bunu öğrenmek zorunda mıyım deseydim. Hay aq ergen kız kadar zeki olamadık tüh bize.

Nasıl mallarsınız aq ya size laf anlatmaya gerek yok aslında da belki birkaç malın hayatı kurtulur.
Sonra neden deizm artıyor neden acaba?
kafasını islamla bozmuş, gerizekalı, öğretmen demek istemiyorum çünkü kutsal bir meslektir, devlet kurumuna atanan beyinsiz bir memurdur kendisi.
Teoloji dünyasındaki kavramlardan uzak olmadığını da tırnak içerisindeki kelimelerde görmekteyiz, daha doğrusu aşağılık kompleksinden ötürü bildiğini göstermeye çalışmıştır, Google'dan baka baka yazmadıysa zaten hiçbir şey bilmiyorum. Madem üç beş bir şey biliyorsun, kız sana sorduğunda akıllı ve sabırlı bir şekilde anlatsaydın ya neden işe yarayacağını vs. Oturup linç etmeye çalışmak günümüzde tutan bir eylem evet, ancak o kıza yaşattığın travmanın vebali üstüne olacaktır. Yazık.
öyle öğrenciye böyle kapak.

yok öyle benim görüşüm yapınca kapak, senin görüşün yapınca hakaret. aynı hareketi fizik hocası yapsa herkes alkışlayacak burada. önemli olan hareket değil zaten din hocasının yapması. din hocası yapınca saldırmak serbest.
Adam haklı, batı hayranlığı en nefret ettiğim tiksinilesi düşüncedir.
Daha hayatta kendisine yeni yeni yer edinen bir çocuğu tüm arkadaşları karşısında hatta soruya bakarsak tüm okul karşısında küçük düşürmeye çalışmak öğretmenlik değildir, hele ki hoşgörü dini olan islam'ı da anlatacağın din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği hiç değildir.

Sorgulayan insanlara çok değer veririm, Çünkü öğrenmek isterler, bilgiye açlardır ama görünen o ki bu açlığa çare öğretmenler değil, en azından bazıları değil.

Tabi şuna da değinmek isterim; öğretmenin bu kadar hiddetlenmesinin sebebi zamanında cevap verememesi. Kız ne işimize yarayacak dediğinde cevap bulamamış ve sınıf gülmüş, o da intikam arayışına girişmiş. Milli eğitim bakanlığı gerçekten işe yaramak istiyorsa, derhal bu öğretmenin işine son vermeli.
hocaya karşı mı çıkıyorsunuz, hepiniz boş tenekesiniz dan dan dan ses çıkarmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. hadi oradan.
Melahat hayal mahsulü olabilir. bazı hocaların bu tarz tiplemeleri oluyor. uni de bizim bir hocamız vardı, sorularında mutlaka " bay denker" diye hitap ettiği bir tip olurdu.
Öğrencilerini dinden soğutan bir gavattır.
mühür kimdeyse süleyman odur.

yapılanı hoş bulmamakla birlikte. haklı buluyorum. çocuklar notlardan korkmuyorlar. dayak yemeyeceklerini ya da atılmayacaklarını da biliyorlar.

öğretmenin önemli bir konuyu anlatırken laf sokarsan o da elindeki tek cezalandırma aracını seni rencide etmek için kullanabilir.

disiplinsizlik liselerde almış başını gitmiş. öğrencilerin çok masum olduğunu söylemeyin lütfen.
burda devlet suçlu din kültürü dersi zorunlu olmamalı herkes islama inanacak diye birşey yok dinde zorlama yoktur. ama zorla sen islamiyeti anlatıyorsun. şimdiki öğrenciler hadsiz ve terbiyesiz ama bunun yine en büyük sorumlusu devlet sonra aileler okullar eğitim kurumu olmaktan çıkmış durumda. bence herkes okuyacak diye birşey yok bu ülke bundan kaybediyor. bizde de böyle tipler vardı hocam hayatın neresinde işimize yarıyacak diye. hoşuna gitmiyorsa gelme okuma okuyanada mani olma. mesela okulda öğrendiğim bu bilgi 1 bar 14.5 psi eder bu nerede işime yarayacak. en basiti araban var diyelim lastik basıncı bar cinsi yazıyor ama hava makinası psi bak biryerde işine yarıyormuş. öğretmenin yaptığı yanlış bir yanlışa bir yanlışla cevap vermesi . baktın saçmalıyor uyarırsın olmadı disipline ver gitsin.
meb soruşturma başlatmış öğretmen hakkında. bu ne kin be hoca? yakışır mı din hocasına böyle şeyler? öğretmen yıkıcı olmamalı.
Ne büyüttünüz be amk.

Dinayet kapatılsın, din dersi kaldırılsın, dini konular yasaklansın.