bugün

bizim paralarımızla bedavadan yüksek öğrenimini tamamlayıp, yüksek standartlarda eğitim alan sefil kızdır.
(bkz: feriha)
kapasitesinden daha düşük satandartlarda eğitim alan kızdır. yazıktır. sen git te 10.000. ol 250.000'e zor girmiş denyolarla aynı sıralarda otur.
sizin paraları en iyi şekilde değerlendiren, hakkını veren kızdır.
(bkz: kapıcı kızı feriha)
burslu kendine ait beyni kullanır, öbürü babasına ait parayı!
kafa basmadığı için parayla okumaya çalışan dingilin parasıyla okuyan akıllı kızdır. tek kötü yanı o dingille aynı havayı soluyacak olmasıdır.
(bkz: varoş ve fakir) ?
zorluk çekeceğini tahmin etmekle beraber, bir anlamda doğru yaptığını düşündüğüm kızdır.

daha düşük standartlarda ders aldığına kesinlikle katılmıyorum. ağzına kadar dolu, uğultudan hocanın sesinin duyulmadığı sınıflarda ders almak yerine, az mevcutlu sınıflarda ders görür bu kızımız ki kendisi için çok daha hayırlıdır.
hoca-öğrenci ilişkisi daha iyi gelişir, öğretmen daha iyi algılanır çünkü.

hocaları da devlet okullarındaki hocalardan niteliksiz değildir. tam tersine maddî imkânları daha iyi bir okulda olduğundan, devlet okullarında ders veren en iyi hocalardan ders alır.

bununla birlikte öğrenciden ziyade siyasî parti gençlik kolları mensubuna benzeyenlerden yakasını kurtarmıştır. öğrenciler tarafından kimlik kontrolü yapılan bir okulda değildir. kantine çantalarca satır getiren öğrencilerin tahakkümü altındaki bir okulda değildir. ya da küpe taktığı için tartaklanan insanların olduğu bir okulda ( ki bu okul ile anılan fikri savunurum yani milliyetçiyim) değildir.

ayrıca bir vakıf üniversitesinde okumak bugün çok zor bir şey değil. büyük servet sahibi olmayan aileler, hatta memur aileler bile çocuklarını vakıf üniversitelerine yolluyorlar. belki kredi çekiyorlar, belki daha az harcama yapıyorlar ama yolluyorlar çocuklarını o okullara. yani vakıf üniversiteleri yalnızca "behlül" gibi , porsche ile okula gelen öğrencilerden mürekkep değil. çokça orta direk aileye mensup öğrenci de var.
yüksek öğrenim gören kimsedir. Başlığı açan kişide müthiş(!) bir türkçe vardır. Varoş, fakir, kenar mahalle demektir. yazarın, fakir ve Varoş kız betimlemesi ile dilimize katkıda bulunmuştur !
Senin enayi gibi para verdiğin üniversitede ücretsiz okuyan hatta üzerine de para alan akıllı kızdır. " Aptalım ama para bende" durumundan kat kat iyi bir durumdur. Keşke tüm yazarlarımızda onun gibi varoş olabilseler efendim.
burssuz okuyanların çok fena enayi yerine konulduğunu hissettiren kızdır. Oturun ağlayın lan.
ilginçtir. bizim paramızla derken acaba bu kızın bursunu siz mi veriyorsunuz sorusunu akla getiren önermedir.
baba parasıyla okuyan ya da okuduğunu zanneden şımarıkların dışladığı kızdır. helal olsun denmesi gerekendir. yarın öbür gün, zamanında kendisini ezenlerle karşılaştığında, kendi kazandığı parayla ve kariyerle onları dövmeyecek kadar asil olandır.
sex yapması değil, öpüşmesi zevkli olan kızdır. fakirler acayip tutkulu oluyor. belki de tutunacak bir şey aramalarındandır.
Zekiliğiyle fındık beyinli yazarlara dert olmuş kızdır.
Hayatında kac kere ozel universitede burslu okuyan varoş ve fakir kizla opustun diye sorulasi *