bugün

ali kaptanın ekberden yiyeceği kazıkla bütün türk halkı rahatlayacaktır. karolin şırfıntısı banka kredisine karşılık olması için alinin dikkatini cemilelerin oturduğu eve çekmesi bu kadını nasıl öldürsem diye aklımdan geçirmeme sebep olmuştur. gün geçtikte de berrin yüzü sivilcelerden mütevellit daha bir fena oluyor sanki sözlük çok üzülüyorum bu kıza. bi de çok fondöten sürüyolar.hele ters ışıklarda aman allah ım bu kıza neler olmuş böyle diyorum. bi çare bulmalılar. balıkçının iş adamı çıkmasını sanki bekliyor gibiydik. öyle bir gizemli havası vardı çünkü. cemilelere para verdi adam, tamam dedim bi ziyafet çekerler artık dedim. aylinin olayıyla o da burunlarından geldi her zaman ki gibi. cemile aylinin durumunu öğrenince kadın ne yapacağını şaşırdı.e baba baba değil ki. ben dedi sizin gemilerde çalışmıştım dedi sonere. bir an için " karolini boşarım soner sende beni al" diyecek sandım ha, çünkü kağıtları öyle bir inceliyordu ki. üstüne de parasız kaldı ya. ama ekberin ali kaptanı dolandırması cemileleri sıkıntıya sokacak gibi... eğer ki çoluk çocuk o şırfıntı yüzünden sokakta kalırsa ben diyorum ki cemile balıkçıyla evlenir. balıkçı sakalları keser geçer febrikasının başına, ali kaptan da parasız pulsuz kalır, bi de kumar illetine yakalanır. ev de karoline kalır, o da ekberle birlikte hayatını sürdürür. ali de sahilde bi yerde layığı oldu gibi geberir gider heralde...
ali kaptan, carolin, mesude, mesude'nin anası, hakan'ın babası, ekber, inci'nin nişanlısı... hepsini geçtim arkadaş. ben, ali puştu soner'i yumruklarken olayı arabasında kös kös izleyen taksiciye uyuz oldum. lan ibne, kıyamet kopuyor dışarıda. insan en azından bi arabasından inip noluyo arkadaş burda der. duyarsız göt. her olaya levyesini kapıp koşan taksici profiline aykırı bu herif. aha mantık hatası buldum dizide. ekşici olabilirim sanırım artık. yarısında çıktığım en az 3 film de var. uhşşşş.
cemile ve balıkçının zirve yaptığı bir bölüm izledik.
ama şu bir gerşek ki, ailesini bırakıp, başka kadınlara gidenler, ali kaptan gibi boynuzlarını parlatır. caroline nasıl da eziyor adımı para ve diğer konularda. işte gavur kavramı tam bu karaktere oturur.
bu haftaki bölümde murat aylin'lerin eve girdiği anda çalınan müzik testere trailer müziği olsa, ortama daha bi uygun olurdu sanki.
ahmet varya seni seni bir tek seni varya seni neyse boşver.
berrin e çemkirmen çok doğaldı, yeter artık dışarda solcu aslan evde berroyla aşk kedisi olmuyordu ama.
karizma adamsın, yeşil parkalı, hulksın, biriciksin.
(bkz: ummmaaah).
her çarşamba akşamı kanal d ana haber'de "kendi rekorunu kırdı", "ortalığı yıktı geçti", "kim tutar seni", "yürü be aslanım!" tarzı alt yazılarla haberi yapılan dizi. ardından da mehmet ali birand "haftaya kadar nasıl bekleyeceğiz?.." yorumları yapıyor. anladık, kendi dizinizin reklamını yapıyorsunuz da her hafta her hafta iyice sıkıyorsunuz insanı. aynı reklam, show tv ana haber tarafından muhteşem yüzyıl dizisi için yapılıyor. haber bültenlerinin de suyu çıktı.
balıkçının ismini de vasfını da öğrenmiş olduğumuz, aylin'in ise annesine "sen nasıl bişeysin ya?" dediğinde onu öldürme isteği* gelen bölümdür.
önemlidir bu dizi.. bi çok yönden mesaj verir. kesinlikle genç türk kızlarının izleyip bişeyler öğrenmesi gereken dizi. böyle elinden hiç birşey gelmeyip, okumayıp erkeğin eline bakan hatunların sonu budur işte. erkek bırakıp gidince mal gibi kalırlar. o yüzden adam akıllı önce kendi hayatlarını kursunlar ondan sonra, aşık mı olucaksınız, evlenicek misiniz... ne bok yiyecekseniz yiyin.
(bkz: acımadı ki)
türk dizi tarihinin belki de en mal karakteri olan berrin'in hayat bulduğu dizi. dizinin akışını etkiliyor, seyir zevkimin içine ediyor bildiğin.
şu an çok yerinde bir şarkı, seni uzaktan sevmek çalmakta. aylin - soner hikayesine cuk oturuyor.

--spoiler--

inci'nin gerzek nişanlısı mete'ye al da at dercesine bir pas çıkardı. vur da gol olsun be koçum, acıma yavşağa.

--spoiler finito--
an itibari ile aylin duygusala bağlamıştır ağlıyıp duruyor sanırım bizi de ağlatmaya çalışıyor.
an itibariyle ahmet ve berrin'in önünden geçen kırmızılı kızı gördünüz mü?
matrix tadında oldu şerefsizim.
necati'nin bu bölüme de sadece bir şarkıyla damgasını vurduğu dizidir.
tıpkı how i met your mother kadar uzun bir isme sahip ve tarafımdan "öbgzk"* olarak kısaltılan dizidir. hatta şu sıralar bir fenomen. bir başyapıt.
az önce sağ ve sol adına bütünleyici bir sahne izledik. kıbrıs türkleri dayanışma yürüyüşü için yok sağ,yok sol organizasyonu bu ne işimiz var bizim orada muhabbetine süper ayar verdi kürşat. hakanın babasına da ayar vermişti bu çocuk. en kısa zamanda doğru yolu bulması dileğiyle.**
hikmet karcı'nın oğlunun mezarının bihter ziyagil'in mezarının yanına konuşlandırıldığı dizidir.
belki de bugüne kadar ysyınlanan en güzel bölüm olmakta şu anda yayınlanan 23.bölüm.

--spoiler--
aylin'in baygınken "soner gidelim buralardan" demesi ve soner'in yüzü.. ah minel aşk!
--spoiler--

içim dışıma çıktı allahsızlar!
10 bölüm önce aylin'in velayetinin kimde kalacağının senaryoda geçmesi ama bugün aylin'in velisinin imzası olmadan evlenmesi. ya bi gidin allah aşkına.
gelecek bölümde berrin'in "aylin bile benden önce evlendi lan" krizine girmesini bekliyorum.
kızlarından yana yüzü gülmedi cemile'nin. aslanım mete. delikanlı adamsın.
--spoiler--
soner: o büyük gün geldi sonunda bugün evleniyorsun
murat:ayline haber verdiniz mi?
soner:verdik
--spoiler--

bu konuşmadan sonra yarmış dizidir. yok murat vermedik sen git evlen biz sonra çağırırız onu biraz mantıklı konuş be, adam gibi sorular sor lütfen.
Aylin lise ye gidiyorsa 18ni nasıl doldurdu diye senaristlere sorulması gereken bölümdür.
cemile ' nin karcı köşkünü nerede olduğunu sorduğu leopar desen paltolu ablanın " buradan sola döneceksiniz derken eliyle sağı göstermesi " diziyi benim için bu akşamlık bitiren nokta olmuştur . *
1 bölüm önce:

-ben evleniyorum

bu bölümde:

-ben evlendim

gelecek bölüm:

-balayına çıktık

2 bölüm sonra:

-erkek çocuğumuz oldu

3 bölüm sonra:

-kız çocuğumuz oldu

4 bölüm sonra:

-murat öldü

5 bölüm sonra:

çocukları çocuk esirgeme kurumu'na verip parayı çiftliği vs alıp kaçtım, liseyi dışardan bitiricem

6 bölüm sonra:

ali kaptan hapiste. ekber paraların arasına caroline'yi katık yapmış çatır çutur yiyor.