bugün

aşmış haber bültenidir. memleket kaynıyor, heryeri sel götürüyor, yasa oylanacak mı oylanmayacak mı, biz ne yaparız gibi magazinsel(!) haberler umurlarında değil. yağmur atacan, pınar altuğsuz eğlencelerdeymiş, pınar çok kızmış bu duruma, döner dönmez kavga varmış. okan bayülgenle yeni yetme sevgilisi nerde, nasıl tanışmışlar, üşenmemiş hotiçin müdürüne kadar bunları sormak için muhabir göndermişler. reha muhtarı özlettiler adama valla.
Tüm insanları ilgilendiren haberleri yapmak yerine onun bunun nerede sürttüğünü yazarak iyice saçmalayan haberdir. defne samyeli'ye yazık oluyor orada.
beğenmeyen izlemesin mantığı ile türeyen saçma haber bülteni.
yeni nesil televole.
Reha muhtarın boşlugunu dolduramamış magazinimsi ana haber (ajans)
resmen "show haber"dir işte.. fazla söze ne hacet..

kanalın kalitesizliğini, rüküşlüğünü ve ne derece lumpenvari olduğunu gözler önüne seren + defne samyeli'nin akrep bacaklarına benzeyen kirpik makyajıyla ve sansasyonel ses tonu vurgularıyla tam bir show'a dönüşen haber(!).

o haber diye sunulan berbat show'un sonunda ise izleyicinin kendini kandırılmış hissetmemesi için "bizi izleyin haberiniz olsun" diyerek motivasyon amacı güdülür. *
kanalın kendisi nedir ki haber bülteni ne olsun.
haberin ilk beş dakikasında dünyadan ve ülkeden birkaç tırt haber verdikten sonra kabak ne kadar, ikinci el oto pazarında son durum, 3 ytl'ye nereden penye alınır gibi haberler verip 45 dakikayı doldurmayı başaran memleketin en tırt haber bülteni.
bir zamanlar reha muhtar ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı ana haber bülteni. haber bülteninden çok magazin programına benzemektedir.
ısrarla emlak ile ilgili haberlerde fonda pas si simple çalan program..
14 temmuz 2007 joe satriani istanbul konseri'nden bir gün önce imza günü düzenlenen joe satriani'yi 'biz tanımıyoruz ama hayranı çok' şeklinde tanıtan haber bülteni.

(bkz: biz)
18 subat 2007 nba all star macindan önce antremanda shaquille o neal-lebron james ikilisinin yaptığı dans şovunu sanki yeni olmuş gibi bugün yayınlayan haber bülteni.
üstelik görüntülerin sonlarına doğru ekranda lebron'un yerine dwight howard geçip shaq ile karşılıklı dans etmesine rağmen howard'ın lebron olduğuna bizi inandırmaya çalışmışlardır.
ahmet necdet sezer in ilk sivil gününde evinin önüne mevzilenip zoom yapan ultra-gerizekalı magazin bülteni; evet fanilayla çektiniz adamı çok büyük habercilik başarısı, biz de senelerdir bir fanilayla görelim de öyle gitsin diyorduk!
ali kırca'nın gelişinden sonra görsel olarak atv ana haber bülteni klonu olan haber bülteni.
bu akşamki haber bültenlerinde, tabu kadastrodaki bir rüşvet haberini 'yok artık lebron james'* gibi bir başlıkla duyuran şaka ana haber.
ali kırca uğruna yılların defne samyeli`sine kıyılan haber bülteni.
ali kırca dan sonra biraz toparlanmış ana haber bülteni.
şu an adam gibi haber yapan tek kanal...
ali kırca farkı mı yoksa?
amerika'daki 80 karılı bir mormon tarikatı liderine sahte şeyh diyerek akşam eğlencem olmayı başarmış haber programı.

kafama takılan mevzu adamın neden "sahte"lik ve "şeyh"likle itham edildiği.

"sahte" ithamının altında acaba show tv yöneticilerinin mormon tarikatı içerisindeki çekişmede taraf olmaları ve kendi taraflarının çıkarları doğrultusunda kamuoyu oluşturma istekleri mi yatıyor?*

şeyhlik de bilindiği gibi arap ve islam kültürüne has bir sıfat. şeyh ithamının altında da sakın 28 şubat'ın darbeci dostu medyasının kepazeliklerinden kalma, çok müşterisi bulunan şeyh haberlerinin artık suyunu çekmiş olması ve bu yüzden de yeni şeyhler bulunup bu açığın kapatılması isteği mi yatıyor?*

öyle ya da böyle, olay nedir bilmem. bildiğim tek şey, sebep her ne olursa olsun, bir "yan sonuç" olarak show tv ana haber'in dandik olduğu ve gazetecilik etiğinden çok, tetikçilik genleriyle sunum yaptıklarının ortaya çıktığı.
az evvel erkek muhabirlerinden biri ile galata köprüsü üzerinde balık tutan bir kadın arasında geçen diyalog;

m: izin belgeniz var mı?
k: hayır ne izin belgesi?
m balık tutmak için artık izin belgesi gerekiyor. yoksa cezayı dayarlar.

lan hadi herif bir sığırlık yaptı o lafı etti de montaj yapanların hiç mi dikkatini çekmedi? bu arada montaj dedim ben de kaybettim.
bugünkü yayınını ali sami yen stadyumu'ndan yapan haber. hayır, siyaset haberlerini niye staddan izliyorum. fanatizm'e (bu hastalığına) çanak tutmak da neyin nesi?
etliye sütlüye karışmayan habercilik anlayışını yıllardır ısrarla koruyan haber bülteni. çiçekler, böcekler, baharda uçan kelebekler bültenin özünü oluşturur. birkaç güncel gelişme ve az magazin eklenerek soğuk servis edilir. afiyetle izlenir.
cinnet geçirten haber bülteni. tamam yarı finale çıkılmış eyvallah da 3 gündür euro 2008 harici giren haber sayısı ya 2 ya 3. arkadaşım sen işini yapıp gündemden haberler versene, galibiyetin altından göte girmeye devam eden zamlardan bahsetsene. almanya maçını kaybedince bir anda sürpriz diye hepsini tek seferde sokacaklar heralde yayına.
verdiği gerçek haber sayısı 2, 3 ü geçmeyen haber bültenidir. önce haber gibi haberleri hızla verir, sonra kim soyunmuş, kim kimi ç.kmüş, kim bakkala gitmiş onlarla uğraşırlar. izlenmeyesi, nefret edesi.
televole gibi birsey.