bugün

https://secure.static.tum...tatic_filename_640_v2.gif

bir ikizlere bunu bile söyletir.
önemsenmediğiniz yerde kalmayınız.

bir dost..
Bazen sadece bir ‘çıt’ sesi duyarsın. Bu sesi duyduğun zaman da gitmen gerekir. Bazen bir eşyadan gelir, bazen üçüncü bir şahıstan. Çünkü; bazıları abajur alır evlerine, bazıları da portatif bir lamba taşır yanında. Bazılarının koltuk takımı vardır, bazıları da otelde yaşar. Bazen her şeyi birden istersin, bazen de her şeyi bırakıp siktir olup gitmek ister gidersin.

(bkz: fakat Müzeyyen bu derin bir tutku)

umursanmamak kadar sesli bir çıtırtı duyduysan eğer sahidende gitmen gerek.
Şu an yaşadığım durumdur, sigara kendi yandı sayın sözlük.
Döner giderim,kim olursa olsun.
Salla gitsin anıdır. Bu halde kişiden kişiye değişen tavırlar sergilenir. Sizi takmayan kişiyi sizde takmayın. Dünyada bulunmaz hint kumaşı yoktur. Evet.
Tek bir an olmaz o. bir an genel durum dank etmiştir, o olur bak.

Triplere modlara giriyorum bi de kendi kendime, Ne çabuk unuttum ulan yalnız olduğumu?

Yine ozan güven kıvamında sinirlendim kendime.. yat uyu olum, uyu.
karşımdakine direkt olarak onu önemsemediğimi hissettirecek ne varsa yapmaya başladığım andır. bizde böyle. karşımdaki insanın gözünde ne kadarlıksam o benim gözümde o kadarlık.
kullanıldığımı düşündüğüm andır.
devlet dairelerine işi düşen herhangi bir vatandaşın durumudur.
özellikle de çok önem verdiğiniz biri tarafından önemsenmediğinizde tadından yenmeyen an.
Öyle hassasım ki kalbime ağrı giriyor böyle zamanlarda. Çabuk yaşlanacağım galiba bunun önüne geçemiyorum.
Bimde çalıştığım an...
biz çoktan hissettik onu ama çaktırmıyoruz iste.
itoğluitler önemsemiyor diye kendimizi üzecek halimiz yok. beni önemsemeyen gitsin çöp tenekesinde yaşasın benim için çöpten farkı yok çünkü.
hiçbir şey ifade etmemesi gereken andır.

düşünsene, sen yoksan bu dünyada ne var? hiç!

bu dünyanın merkezi sensin. her şey senin için var ve yok... sen olmasan annen ve baban olmazdı. sen olmasan arkadaşların olmazdı. sen olmasan bu yer bu gök olmazdı. sen olmasan senin için hiçbir şey olmazdı...
kendi bedeninin ve ruhunun sağlığı yerinde olmadığı taktirde hiçbir şeye koşturamazsın. sen gözlerini bu dünya için son kez kapattığında annen, baban, arkadaşların, eşin, kardeşin, çocuğun, yer, gök, evin, en sevdiğin eşyan artık birer hiç olacak senin için. ruhun bedeninin beş duyu organıyla hissettiği hiçbir şeyi götürmeyecek.

sen varsan seni önemseyecek kişi var. sen yoksan o ne ola ki...

sen kendini önemse bak o nasıl da silikleşiyor... sen kendine değer ver. kendin için çabala. seni önemseyeni o zaman göreceksin.
Zannımca girip çıktığınız ortam veya arkadaş çevreniz ne kadar kısıtlı olursa o kadar önemsenmiyorsunuz bu her insan için geçerli.
Yıllardır kapını bir kere çalmayan komşuların, wifi taktırınca kapıda kuyruk olması.
kötü bir his de yiye yiye alışınca aslında sana çok güzel bi özgürlük sunduğunun da farkına varıyorsun. seni takan insanlar illa olacak, onları bulmaya, çevreni onlarla doldurmaya bak.
Durmam orada ya da onun kalbinde. Birisini sevmeniz için o kişinin yanınızda olmasına gerek yoktur. Sevgi tek kişiliktir. Birisini o da sizi seviyor diye sevmezsiniz. O sizi sevmese de seversiniz onu.

Önemsenmiyorsanız, hak ettiğiniz değeri görmüyorsanız boş verin gitsin. Bir yerlerde vardır elbette sizi doğru sevecek, hak ettiğiniz gibi önemseyecek birisi. Dünyaya kaç kere geldiğimizi bilmiyoruz. Tek bildiğimiz bu hayatta şu anda var olduğumuz. Giden zaman geri gelmiyor malum. Bu durumda elimizdekinin kıymetini bilelim. Kimse için hakkımızı harcamayalım. Sizi gerçekten seven insan size mutlaka gerektiği gibi davranır. insan bazen kendinden bile vazgeçebiliyorken kimse vazgeçilmez değildir.

Kendinize ve kalbinize şans verin.
ufaktan ikileyip farklı heyecanlar aramak gerek.
umrum da olmayan andır.
Kötü bir his fakat umrumda olmaz, zamanı gelince bende önemsemem.
Sensörlü lambanın sen odadayken söndüğü an.

Ve sonra iflah olmaz bir lirik dans başlar ki kendinizi lambaya gösterin diye.

Her şey bir kuple ışık için.
önemsememeye başladığım andır. beni sevmeyenden nefret ederim. siz kimsiniz amk.
Öyle hissettiğim bi an olmadı.
Genelde hiçbir konuşmayı, yazışmayı, görüşmeyi uzatmamaya gayret ederim.

Ne ben sıkılayım ne karşı taraf benden sıkılsın.
bi gün insanları darlayan birine dönüşürsem bu başlığı düşünüp ağlayacağım.
Nereden nereye geldin yıkık derim kendime.