bugün

gerçek bir kahramandır. darbecilerin engellenmesi yolunda ilk ve en kritik kurşunu sıkmış, koca bir milletin kaderini değiştirmiştir. kendisi bu denli kahramanca bir hareket sergilemiş olmasaydı şu an çok farklı şeyler yaşıyor, çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik.
kahramanlığı asla unutulmamalı, ismi sonsuza dek yaşatılmalıdır.
gerçek bir kahramandır.

mekanı zaten cennet. allah ondan, doğurandan, büyütenden bin kere razı olsun.

görsel
kahraman hemşerim. 15 temmuz'un hasan tahsin'i. http://www.ulusol.com/201...z-omer-halisdemir-kimdir/
https://twitter.com/misva...status/757150056160124928
biber gazına ve tomaya değil alçak düşman kurşunlarına direnmiştir. allah senden razı olsun. mekanın cennet olsun, senin gibi insanlarına ailelerine, çocuklarına kendimizin çocuklarından daha fazla önem vermeliyiz.
görsel
komutanı zekai aksakallı, ömer halisdemir'le aralarında geçen son konuşmayı anlattı.

http://www.haberturk.com/...mer-halisdemirin-hikayesi

görsel
cesur adammış vesselam. allah rahmet eylesin.
inşallah adı gibi yaptığı kahramanlığın ne anlama geldiğinide unutmayız. bir kurşun sıktı ama birçok haini öldürdü aslan komutanımız.
bu memleket sen gibi isimsiz kahramanlara çok şey borçludur.
allah şehadetini mübarek eylesin
biz hak ve hukukumuzu sana helal ettik
sende bize helal eyle
seni aslan parçası olarak doğuran anaya kurban olayım.
Bu insanı ne zaman görsem gözlerim dolacaklı oluyor, boğazımda bir düğüm bir kederin sessizliği, bir insan bu kadar mı mert ve fedâkar olur.

Nur içinde yat, ama ne yazık ki ekmek almaya gidenler kadar bilinmiyor.
Tarihe adını altın harflerle yazdırmış büyük insan.

Biz hep hatırlatacağız ama yetmez, derhal ismi türkiye'nin en önemli yapılarına verilmeli ve hayat hikayesini anlatan film çekilmelidir.
Doğayı çok severmiş. Keşke herkes 1 tane ağaç dikse dermiş..

4 fidan benden ömer'im. Sen rahat uyu.

https://online.tema.org.t...company.aspx?support_id=8
Bu vatan icin hic tereddutsuz canini ortaya koymus aslan parçası. Böyle yigitlerimizin var oldugunu bildikce bu milletin bi ferdi olmaktan daha cok gurur duyuyorum. Minnettariz sana mekanin cennet olsun guzel yuzlu canim abim.
Helal olsun adamı. işte bu ülkenin evlatları, askerleri böyledir. TSK nın itibarını zedelemeye çalışanlar adamlık görsün. Kalbimizde olacaksın hep.
gerçek bir vatansever. muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu asla unutmamış bir şehit.
ruhun şad olsun yiğidim, bu memleket seni unutmayacak.
bu adamı anlatmaya ne kelimeler yeter ne de duygular..
son on gündür adını her duyduğumda tüylerimi diken diken eden şehit astsubay başçavuşumuzdur.

karakterini, bağlılığını ve vatanseverliğini ifade edecek kelime dağarcığım yok maalesef.

allah günahlarını affetsin, mekanı cennet olsun.
Analar ne yigitler doguruyor be kardesim. Yemin ederim biri bana boyle bir olayi onceden anlatsa tam filmlik senaryo derdim ama adam bunu yapmis yahu. Bu nasil bir vatan sevgisi nasil bir gorev askidir. Biz de "ben vatanseveyim" diye dolanip duralim ortalikta. Adam bile bile ölüme yürüyor be. 30 kursun nedemektir. Resmini her gordugumde bogazim dugumleniyor, icim urperiyor. Biz kim vatani sevmek kim senin yaninda.

Allah senden bin kere razi olsun yigit asker. Mekanin ucmağ olsun. Adin milyonlarin kalbine silinmemek uzere yazilmistir.
bu memleket sen gibi isimsiz kahramanlara çok şey borçludur.
allah şehadetini mübarek eylesin
biz hak ve hukukumuzu sana helal ettik
sende bize helal eyle
seni aslan parçası olarak doğuran anaya kurban olayım.
gönül kardeşim benim.
mutlaka aynı yerlerde çay içtik
aynı yerde çorbaya kaşık salladık
aynı yerde boynumuzu büküp dua ettik
emin ellerdesin biliyorum
şefaatine talibiz.
görsel

Hep gülen yüzünle Gül bahçelerinin arasında hatırlanacak kahraman.
"ZEkai Aksakallı: Ömer; Tuğgeneral Semih Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şehâdet var. Hakkını helâl et.

Ömer Halisdemir: Başüstüne komutanım, hakkım helâl olsun. Siz de helâl edin..."

şu konuşmayla gözlerimi yaşartmış şehidimizdir.

tabii zeka aksallı'yı da unutmamak gerek. kendisi gerçek bir komutan gibi bir şeyler döndüğünü sezmiş ve önemli stratejik hamleler yapmıştır.

türkiye, bugün tam anlamıyla amerikan kontrolüne girmediyse; bu ve bunun gibi şerefli tsk mensupları sayesindedir.

ruhları şad olsun.
TSK nın şerefli yüzü. Böyle askerlere her zaman ihtiyacımız vardır.
Vücudundan 30 kurşun çıkarılmış.. Şehidim sen rahat uyu.. Emanetlerine gözümüz gibi bakacağız..
Türkiye'nin uzun yıllar unutmayacağı şehit.