Acı gerçektir, ilk ve sondur, bir daha dünyaya gelemeyeceksin ne yazıkki.
bir sınavın biteceğini bildiğimiz halde o sınava gireriz. amacımız sınav süresince elimizden gelenin en iyisini yapıp sınavdan en iyi neticeyi almaktır. o sınavla ya okuldaki dersimi geçeriz, ya ehliyet alırız, ya üniversitede bir bölümü kazanırız. neticede bir amacı vardır.

hayatın da bir amacı vardır. hayat da insan için böyle bir sınavdır. bu sınavın tek farkı süresinin belirli olmayışıdır. sınavın ne zaman biteceği her birey için belirsiz de olsa insan sınavında ** elinden gelenin en iyisini yapmalı ve kendisi için en iyi neticeyi almalıdır. sınav süresi dolduğunda *pişman olmamak için.

uyarı üzerine edit: imla
--spoiler--
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyosun dedi,
öleceğini bile bile yaşadığını unutmuştu o an... Bozmadım
--spoiler--
hayattan zevk alabilmeyi mesaj niteliğinde veren bir olgu. yasadıgın kısa hayatı dolu dolu geçir manasında. *
bir sebebi yok. gel dediler geldik.gitme intihar günah dediler gidemiyoz.
azraili çok övdüler bana. onu merak ediyor ve onu görmek için yaşıyorum.

içinden çıkamadığım sorudur bazen sorarım kendime...

bazı ibneler hürilerden bahsetmiş len yavşak öbür tarafta hüri görmek için mi yaşıyorsun. ya günah bol olurda nürilerin ortasına atarlarsa seni ne olcak.
Allah'ın varlığına ve birliğine inanman.
şu an yapacak daha iyi bir şey olmaması.
Ölümden sonrasını bilemediğimdendir.Yaşarken önüme çıkabilecek olasılıkları bilebiliyorum fakat ya öldükten sonra boku yiyeceksem.Bu bilinmezi olabildiğince erteleme çabasıdır.Nede olsa dibini görmediğin suya atlamicaksın.
meraktır belki..
(bkz: görecek günler var daha)
(bkz: sıçacağınızı bildiğiniz halde yemek yeme sebebiniz)
mecburiyetten.
tam intihar mektubunu hazırlarken, yarın tam da bu saatlerde ne yapıyor olacağına dair planlar kurup. kimler müsaittir acaba?; diye beynin çalışıp durması.
2 saatlik bir filmi 2 saat sonra bitecek diye izlememe gibi bir durum olmayacağı gibi film oscarlık da olabilir çöpe de gidebilir, izleyip görmeden, yaşayıp bilmeden filmi çöpe atmak mı?? geçiniz efendim geçiniz...
''ölümden korktuğumdan değil, sadece gerçekleştiğinde orda olmak istemiyorum''
disko kralında soylenenın aksıne cevabı -bence- 'işim' olmaması gereken nedendir.
hayatın garipliğidir kanımca... evet öleceğinizi bilirsiniz hatta doğduğunuz an itibariyle geri sayım başlamıştır ama sonu böylesine belli bir oyunken her gün bambaşka yüzüyle merhaba der size, değişik zevkler, manzaralar, sevdiğiniz insanlar sunar ve siz oylece akıp gıdersınız onunla bırlıkte... sonunda bakarsınız kı koca bır omru devırmıssınız.
yaşama sebebi diye birşey yoktur. insan sebepsiz halde yaşar, bu şekilde yaşamak anlamsız geleceği için kendine birtakım anlamlar oluşturur. "hayalim için yaşamalıyım" "çocuklarım için yaşamalıyım" gibisinden birtakım anlamlardır bunlar; kişinin hayata kendi yüklediği anlamlar. oysa ki yaşamanın salt bir anlamı yoktur, olamaz.

(bkz: life is what you make it)

edit: ufak imla hatası.
herkes para kazanmak için yaşar. çünkü yaşamak için paraya ihtiyaç vardır.
(bkz: ölümsüzlüğü aramak)
kirleneceğini bile bile neden banyo yaparsan, acıkacağını bile bile neden yemek yersen, odanın dağılacağını bile bile neden toplarsan ondandır efenim.
(bkz: oksijen)
sonunu düşünen kahraman olamaz.
hayata aşığız. ağzımıza eden bir kadına ya da adama nasıl aşık olmaya devam ediyorsak hayat mahvetsede bizi gene de yaşamaya devam ediyoruz.
--spoiler--
hey dostum sen buna yaşamak mı diyorsun ha?
--spoiler--
ne yani ne gerek var bu kadar günah işlemeye canıma dikkat etmeyeyim gireyim bir kamyonun altına cennete gitme ihtimalimi yükselteyim diye mi düşünelim ? * * *