bugün

şahsen uzun zamandır aklımda olan bir filmdi bugün izledim.kadro olarak baktığınız zaman bir şampiyonlar ligi olmasa bile uefa ligi kalitesinde var.şahsen hikaye örgüsünü beğenmedim gerçi hikayesi örgüsü var mıydı ondan bile emin değilim.
şafak sezer'in filmlerine benzettim bir aile vardır başı belaya girer sonrasında ki fantasik kötü adamlar ile çatışma falan fılan şahsen sırf oyuncuları ve kadroyu seviyorsunuz diye bu gerçekleri söylememek ayıp olur.3-4 absürt komedi sahnesinden başka bir şey yoktu karakterler falan baya çizgi film karakteri gibi bu film için diyeceklerim bu kadar.
kimse kusura bakmasın ama feyyaz yiğit bu film de en abartılı rol yapan adam. hiç inandırıcı değildi.
sırf sarp apak yüzünden seyredilmeyecek film.
internete düşmesiyle birlikte açıp ikinci defa izlediğim kaliteli aksiyon-komedi filmi.

bir de burada feyyaz yiğit'in canlandırdığı bir serbest karakteri vardır ki evlere şenlik.

"bakın bıçak kemiğe dayandı, her gece yeminler ediyorum her gece!"
komedinin dışında aksiyon kategorisinede hakkıyla girebilecek, müzikleriyle diğer türk filmlerinden kendini ayıran bir ali atay filmi. Serbest karakteri sanırım favori film karakterlerimden biri oldu.
Arif 216'yı saymazsak Yahşi Batı'dan beri çıkmış en kaliteli Türk komedi filmi. Feyyaz için izledim ve yanılmadım.
Kaliteli yerli filmlerden, defalarca izledim yine de bıkmadım. Özellikle doğu demirkol ve feyyaz yiğit şahane görsel görsel
An itibariyle tv'de ilk kez olarak atv'dedir.
ali atay da oynayaymış keşke. demek üşendiyse.
Skeç skeç ilerleyen bir film izlenimi veriyor. Bir limonata da değildir ayrıca. Üzgünüm
(bkz: Başka yerde yapamam)
(bkz: benim parolam sevgidir)
türk tipi aksiyon-komedi şeklinde daha önce pek denenmemiş bir film. gözümden yaş gelen sahneler oldu gerçekten. benim gibi durum komedisi seviyorsanız kesinlikle izleyin.
Ali atay'ı çok severim ve yaptığı işleri de beğenirim. Ancak bu pek olmamış, eksik kalmış gibi, bir yarımlık var. Mesela kadro şahane, konu güzel, müzikler arka planlar vs gayet hoş ama filmde bir tutukluk var sanki. Bazı yerlerde (parolayla kasayı açmaya çalıştıkları ya da kız isteme faslı) gereksiz uzatılmış bomboş diyaloglarla dolu. Dolayısıyla basıyor bir süre sonra. Ha kötü film mi? Değil. Komedi mi? Aman aman güldürmüyor. Boş vaktiniz varsa üzerine çok da düşünmeden ve beklentiyi yükseltmeden izleyin geçin derim.
uzun zaman sonra sonuna kadar izlediğim ilk yerli film oldu kendileri.

irem ve sarp yerine başka oyuncular olsaymış daha iyi olabilirmiş ama filmin güzel havası içerisinde olur öyle dedirtmiş işte.

yazanın, çekenin, oyuncuların emeğine sağlık.
15 dakika dayanabildiğim yerli filmdir. yukarıda pek beğenerek yorum yapanların da muhtemelen ya 12-18 yaş kategorisinde olduklarını ya da filmdeki oyuncuların arkadaşları veya akrabaları olduğunu sanıyorum. bir karamizah filmi yapmak istemişler yapamamışlar, oyunculuklar kötü, senaryo rezalet, diyaloglar yerlerde. ali atay bey oyunculuk yapsın yönetmenlik yapmasın bir daha... Kötü oyunculuk demişken oscar'ı da o güldür güldürdeki kabak kafalı bıyıklı çocuğa ve feyyaz yiğit'e vermek lazım, o kadar kötüydüler, insan bu kadar mı rol yapıyor görünür, pes yani, doğallık konusunda biraz doğu demirkol'dan ders alsınlar...
--spoiler--

Benim babamın siki kutu kola gibidir.

--spoiler--
"Bakın benim parolam sevgidir. Ama ben yerine göre şiddeti de bir enstrüman olarak kullanırım."

görsel
hakkında aşırı uçlarda yorumlar yapılan film. Kimi göklere çıkarırken kimi itin götüne sokmuş. Bu sebeple kendi düşüncemi de merak ederek Olabildiğince tarafsız izlemeye çalıştım. Başlarda ok gibi film yapmışlar desem de sonlara doğru sarmaya ve kahkaha attırmaya başladı. Türk sineması için farklı bir film olması nedeniyle bir artısı var. Onun dışında abartacak bir yanı yok. zaman geçirmelik bir film işte.
Yıllardır beni tanıyan bilir. Kolay beğenmem. imdb top 250 külliyatından tut, Alman geleneksel sinemasına kadar binlerce film izledim. Evet boş vaktim çok ve film izlemeyi severim. Ölümlü Dünya; özgün komedi, özgün senaryo, uyumlu oyuncu seçimi ve güzel soundtracklarla Türk sinemasının üzerinde bir film.
Bu filmi elimden geldiğince her mecrada övmeye çalışıyorum. Çünkü bu ekibin filminin tutması lazım ki bize yeniden böyle eserler sunabilsinler.
Teşekkürler Ali Atay.
(bkz: böyle köklü şirketin anasını sikeyim)
peşlerindeki arabalardan kurtulmaya çalışırken yaşadıkları diyalog ve mimikleri efsaneydi... trip kelimeleri çok tanıdık değil miydi?*
- iyi tara, iyi tara oradan boşa tarama, iyi tara gevşek tarıyorsun.
(...)
+iyi tara ne ya?böyle bir şey dedin...
- yoo, hee şey... boşa sallıyorsun gibi geldi, gevşek tarıyorsan diye... inmedi ya araçlar.
+ zırhlı ya araçlar, zırhlı olduğu için...
- he tamam... ama gene de lastiklere de çalışılabilir. ben tam bilmiyorum ama...
+ sen tarar mısın, dener misin?
- benim yorumum bu..
* alındı tabii çocuk..
+ yooo, aa hayır,yemin ediyorum alınmadım, aaa hayır, a a nerelere geldi... ben bu kadar tarayabildim...
(bkz: fazla anlamlı)
Evet ölümlü dünya zaten anı yaşa, hızlı yaşa moduna giren insanlarla dolmaya başladı. Evet ölümlü dünya. Kendine gel ve toparlan. Kendin için bir şey yap. Başkalarının isteklerine kurban gitme.

Ve inancın olsun olmasın öleceğimizi biliyoruz. Bu dünyadan göçeceksin..
gül gül öldüren bir film. 3 kez izledim.