bugün

entry'ler (89)

eski sevgilinin fotoğraflarını silememek

O hayatına giren bir zaman yolcusuydu.. Şimdi farklı bir zaman diliminde. Ve sana verilen hayatın tadını çıkarmasını bilmeli. Şükretmek lazım. Emin olabilirsin. Her duygu gelip geçici. Dünyanın geçici bir yer olduğu gibi. Geçmiş seninle olmaz. Sen geçmişle birsin. Sen bırakınca her şey yol alır. Her şey sen de biter. Eskisi kadar sevemem değil. Yarın ne olacak bilmiyoruz. Hayat sürpriz yapmayı da sever. Hadi kendinle yüzleşmenin zamanı. istediğin kadar ağla ki ona karşı hissedilen hiçbir duygu kalmasın o güzel yüreğinde. Unutma hayat sana şans verdi değerlendir.. güzel insan

gidenin ardından söylenen sözler

değersizlik bitiş noktasıdır..

kitap önerileri

Zeynep Dizmen,Hastalıkların duygusal sebepleri
Şolohov,Don hikayeleri
Michael Ende, Momo
Eric Fromm, Sevme sanatı

erkeğe hesap ödetmeyen kız

Bir sıçrar iki sıçrar üçüncü de sıçramaz. Arkadaşlar cidden böyle erkekler var. Ya gerçi ben bir tanesiyle karşılaştım. Bir kaç bir şey alalım dedik. hava çok sıcak diye. Sonra baktım çekine çekine bir şeyler alıyor. Ben dedim ki benden öderim ya dedim. Durdu düşündü başka ne alsak dedi ya resmen ;)) Allah'ım ne insanlar var ya. Çok komik geldi. Bu kişi bir kere yapmadı. birkaç defa ilk zamanlar da anlamadım. Sonra karakterini çözmek için devam ettim. Sonra hayatımdan sildim. Arkadaşlar erkeğe de kıza da ödetmeyin de belirli zamanlar da belki. Kanımca herkes kendi hesabını ödesin. Ya da ortak ödeme yapılsın.

kalben

Bir gram benzemeyip benzetilen biri olarak söylüyorum ki sesi gerçekten çok iyi.

babaların eş bul deme durumu

Buna bir çözüm bulmak lazım. Herkes bu durumdan muzdarip bence..

babayla girilen diyaloglar

iş muhabbeti ve eş muhabbeti
iş bul ama şöyle olsun böyle olsun.. sanki iş var da..
Eş bul torunum olsun istiyorum diyor. Hiçbir kişiyle görüştürmek istemez, konuşmaya izin vermez. Siz bu konu hakkında cidden çözüm bulabildiniz mi ya!!

üzüm üzüme baka baka kararır

Çok doğru bir atasözü. Bu yüzden ortamına çok dikkat etmen lazım. iyilerle iyi olursun. Kötülerle kötü olsun.

beni kısıtlayamazsın diyen sevgili

Zaten kısıtladığın an kaçar. Ki sevgili ya o kim. imza atılan bir şey mi var. Anası babası izin veriyor, kendisi karışıyor. Hangi devirdeyiz ya!! Güzelce ben bunları istemiyorum sevgilim diyip beni rahatsız ediyor desen ölür müsün? Bu yasaktır bitti ne demek!! Kısıtlarsan kısıtlamayana gider. En güzeli güzel dille yaklaş. Güzel söz yılanı deliğinden çıkarır.

ya bakire olmayan kızla evlenirsem korkusu

Şimdi şöyle bir vakayla karşılaştım. Adam her şeyi her altı yemiş gelmiş bakire olan kız istiyor. Mantıklı mı? Matematik de bile olmaz bu. Katiyen. Ama istiyorlar. Neden? Kızlar neden bakire olması gerekiyor bunu isteyen bakir olmayan erkeğe soruyorum. Kafadan noksanlık mısın? Olması gerekenden bahsetmiyorum. Cinsiyete göre ayrılan namusluk kavramı. Kusura bakmayın. Erkeklerinde yapması normal değil. Erkeğin de o.... Var!!!

bakire olmadığı halde evlenebilen hanım

Karşı taraf kabul ediyorsa buna kimse karışamaz. Tabi çoğu insan bakir olmadığı için kabul etmesi olağandır.

dış güzelliğe önem vermeyen erkek

Bal gibi önem veriyor. Makyaj yapıp yapması değil. Yüzünün yapısına, gözlerine, tenine, ellerine.. Böyle biri mi var bilmiyorum ama varsa da Biliyor ki dış güzellik geçici. Güzellik yüreğinden akar.

aşkın rengi olmaz

Aşkın rengi olmaz. Senin ruhunun rengi ne o önemli. Ayrıca aşık olan insan her rengi sever.

en güzel evlenme teklifi

Aksiyon iyidir. Paraşütle atlarken muazzam. Tabi bu benim için . Onun sevdiği taraflarıyla ortaya çıkarman gerekir. Buluta yerlere yazılan isimler oldu niye denize olmasın. Denizin üzerine Işıklandırmalarla geceleyin evlenme teklifi edilebilir. Şimdilik aklıma bu geldi.

mutsuz birine aşık olmak

Mutsuzla yatan mutsuzla kalkar. Benim enerjim bol dersin. işte o işler öyle olmuyor. ben iyi ederim laflarını artık tozlu raflara kaldıralım. Resmen senin enerjini sömürür. Hemen vazgeçin zaten aşk ayaklarını yerden kesen uçucu bir koku.

bir ülkücüye kan verir misiniz

Milliyetçi oluyor yani.. Hala ırkçılık soruları..! insan ya insan! Gözünüz bu kadar mı döndü.

kıskançlık

Olağan bir durumdur. Kıskanmak dozajinda iyidir. Fazlası, hastalık eder. Azı da arsız.

sevgilinin kokusu

Koku özeldir. Sevgilinin kokusu daha da özel yapar. Sevgiliyi özel kılar. Parfümlerin uzağında olan koku. Sadece ona özel. kimsede bulunmayan.

müzik

Ruhun gıdası. Kilometrelerce uzak sesleri bir araya getiren bir araç.. enstrümanlarla birlikte derin hislere götürmek. En iyi ilaç.. Sevgi ve müzik.

uzak durulması gereken insanlar

Bencil, kinci, haysiyetsiz, şerefsiz, ahlaksız, vurdumduymaz, seviyesiz, görgüsüz.. vs.