Ölen kedi veya diğer hayvanlar toprağa gömülmeli.
ben ağlaya ağlaya kendim gömmüştüm.
bir kaç ay önce köydeyken de bir gece başında oturup içtim ağladım.

ki ben hiç bir insanın mezarına gitmiş adam değilim... babam dahil.
Yok Yakılıp külleri denize savrulur aq.
Benim köpekleri çok seven bir arkadaşım vardı. Daha o zamanlar çoçuğuz. Onun bir köpeği vardı köpek öldü. Köpek ölünce beyaz çarşaf getirdi evden sonra tarlada bir yer kazdı köpeği oraya beyaz çarşafla gömdü. Kıble yönüne gelmesine bile dikkat ederek gömdü. Sonra 3 kulhu bir elham okudu ruhuna gönderdi.
her canlı toprağa gömülür, sağlık (epidemiyolojik) tedbirleri açısından mutlaka yapılması gerekendir.
kışın buz tutmuş donmuş bir toprak veya tek parça büyük kaya blokları olan coğrafya da yaşıyorsanız ölülerinizi gömme imkanı zamanı yoksa; ölüleri (insan hayvan) bir kovuk mağara değil de açık alanlara akbabalar başta olmak üzere leşçil hayvanların daha kolay bulacağı göreceği şekilde bırakmanız toplum sağlığı açısından yapılması gerekendir.

unutmadan; ölüleri açık alana bırakmak ve leşçillere sunmak bazı inanışlarda (örn: asya da budist, amerika da şamanist inanışlarda ) gökyüzüne defin olarak da açıklanan bu davranış vardır ve bu davranışın altyapısı din değil de sağlıklı doğa döngüsü içindir.
et fiyatlarının her geçen gün katlanarak arttığı bu günlerde, bazı mülevveslerin erişimini engellemek amacıyla, kedi leşlerinin derine gömülmeleri, eğer hastalıktan şüphe ediliyorsa, çukura kireç dökülmesi ihmal edilmemelidir.
Toprağa gömülür. Çöpe atmak nedir ya? insanı poşetleyip çöpe atmaktan farksız ölmüş bir kediyi çöpe atmak.
gömülür aq bu nasıl soru.
içi doldurulup evin bir köşesine hatıra olarak konabilir. Bir filmde görmüştüm.
sokakta denk gelen bir ölmüş kedinin vücudu çöpe atılabilir ama evde bakılan, senelerce birlikte gülüp eğlenilen, evin bir ferdi olan canlıyı çöpe atmak şerefsizliktir. bir mezara gerek yoktur ama herhangi bir yere, boş bir araziye bir çukur açılarak gömülmelidir.
görsel
Çöpün yanından geçerken burnuma koku gelirse, o atana verir veriştiririm. Küfür yemek istemeyen atmasın. Hem Küçük aslanın yeri çöp olamaz, asalete biraz saygınız olsun.
dinine, inancına falan değil de; insanın canlılara ne gözle baktığına göre değişir.

sana göre yıllarca senle yaşayan kedinin hak ettiği oysa, çöpe atarken için acımıyorsa söylenecek pek söz yok.
Ben yemeyi tercih ediyorum.

Sözlüğün geldiği seviyeye bak amk.
çöpe atılır diyenlerin teker teker aq...

salya sümük ağlayarak gömdüm lan ben... çocuğumu gömer gibi.
Gömülmesi daha uygun.
kedi sahibi olan ne yapacağını bilir

kedim de yok, derdim de yok.

ayrıca çok da fifi

daha ayrıca kedili kadınları da

çok itici bulurum.
Cenazesi yapılıp toprağa gömülür kanımca.
gömülür.
ama köpeklerin ve kedilerin leş kokusu almayacağı bir derinliğe gömülür. yoksa gidip eşeleyip çıkartırlar.
yakılarak külleri etrafa saçılır.
-D- şıkkı hiçbiri...

(bkz: taksidermi)
çöpe atılıp toprağa gömülür.
Ona bir can veren var unutma. Çöpe atmak inancına ve sana yakışmaz.
ben ağlaya ağlaya gömmüştüm bahçeye...

peluş oyuncak mı aq bu?
yakılıp, küllerinden sigaralık yapılması en doğru olandır.