bugün

Bir ölüyü gömme ya da mezar yapma neolitik çağa kadar uzanmaktadır. Mezarda ki amaç, inanca göre ölen kişiyi ya öbür tarafa hazırlamak ya da yeniden dirileceğine inanıp, yanına bir takım eşyalar koyarak hazırlıksız yakalanmamasına yardımcı olmaktır.

Pek tabii bir çok inanış var ama genelinde bu ikisi tekel olmuştur. inanç kısmından sıyrılıp, biyolojik kısma geçersek, bir canlı öldüğü vakit görüldüğünde belli bir süre çürümeye başlar. Buna toprağın nemi, toprak içinde ki bakteri ve parazitlerde yardımcı olmaktadır. Yani çürümenin aslı bunlardır.

Bu yüzden bir canlı ölüsü gömülürse, ekolojik nişe katkı sağlanır.
Seni de çöpe atsınlar bence.
Yaşamı son bulmuş hiçbir canlı "çöp" değildir onu bi küçük kafanıza sokun.
yediğiniz çikolatanın kağıdı, içtiğiniz sigaranın kutusu mu lan o hayvanlar? Ne demek öylece çöpe atalım demek.
Gidip gömülmesi gerek.
Daha fazla alçalmayın ya.
Beyinsizler çöpe atar.. akıllılar ne yapacağını bilir.. Şimdi çöpe atabilirsin.. devam.
toprağa gömülmelidir.
salaklar çöpe atar

toprağa gömülmelidir.

hem azot döngüsüne faydası bulunur

çöpe atılırsa kötü kokar.
Bizim hukukumuzda ve inancımızda ölüyü yakmak yok gömmek var. Hayvan krematoryumu olsaydı ben yakılmasını isterdim. Küllerini de nehirde dökerdim.
Ne olursa olsun gömülmelidir. Gülen gülsün isteyen de alay etsin. Onlar insan mı ki gömülsün muhaha diyenleri duyar gibiyim. çevremde de zaten hepsinden var. sabrım kuvvetleniyor sınandıkça allah'a şükür. Umurumda değilsiniz. Ölen hayvanlarımı hep gömmüşümdür. Hatta birini mezarlığa gömdüm.
çöpe atılır.

kimse kimseyi kandırmasın. kimsenin o leşi tutup, çukur açıp içine gömmez.
Abi ben küçükken caminin altına gömmüştüm.
mumyalanip muzeye konulur.
kediyi kendi yerinize koyun. daha sonra karar verin.
Çok zor bir şey değil biraz toprak kazıp, temizce gömmek... kedi dediğin ne kadar cüsseli olabilir ki. Çöpe atmak ne bileyim, biraz incitici.
Adı üstünde çöp, ölen bir canın orada ne işi var.
kedilerin neden çöpten bir hışımla kinle fırlayıp altımıza sıçırttığını anlamamızı sağlamıştır.
çöpe at gitsin diyesim geldi nankör yaratığı nolcak ki nasolsa dokuz canı var çöpe atsan da gömsen de yarın yine yolda rastlarsın ona ya ben bunu çöpe attıydım keşke gömseydim diye vicdan azabı çekmeye gerek yok bence..
yaşarken sevilir, ölünce gömülür. lütfen.
Göte sokulur.
(bkz: 0-5 yaş arası sorular).
eğer kendine saygısı olan bir insan isen toprağa gömersin ama kendisiyle ciddi sorunları olan hastalıklı biriysen çöpe atarsın.
ulan gomuyonuz parka , her geçişte kokuyor. yani ayip valla . 2 aydır koku gitmedi. ordan geçerken nefes almıyorum. kedinin olusu azap oldu bana. ne ka büyükse çürüyup kaybolmadi gitti.

derine gömün en az 60 cm , yada atın çöpe .
Stephen king in hayvan mezarlığı romanını hatırladım yav arkadaş kediyi kızılderili Mezarlığı'na gömüyor kedi ertesi günü kötü ruhlu bir musibet olarak gelip karışmadığı cinayet kalmıyor O kediyi ister göm ister çöpe at o kedi yine aynı kedi. geri gelir yine o merak etme sen.
toprağa gömülür.
Toprağa gömmek en doğrusudur ancak şehir içinde apartmanların arasında toprak bulmak zor olduğundan çöpe atılıyor.
Sevdiğin bir hayvanınsa toprağa gömebilirsin.
Ya hayvan mezarlığına gömmek gerekli yada yaktırıp küllerini saklamak lazım. Ayrıca hayvan mezarlıklarıda var. Ölen hayvanı çöpe atmak cahilliktir.
bir sorunsal. eğer yolda ölmüş şekilde görüldüyse olduğu yerde bırakılır ve hiçbir şey olmamış gibi yanından gidilir. yaşarken tonla mikrop yuvası olan bu hayvanların bir de öldüğünde ne kadar mikrop barındırdığını tahmin etmek zor değildir.