bugün

yanılmıyorsam ıspartada süleyman demirel üniversitesine en yakın mahallenin adı.
Süleyman demirel üniversitesinin adreslerinde ısparta çünür kasabası diye yazar hep. iğrenç bir kokusu vardır geçerken hissedersiniz. Anlaşılmaz ama kötü bir kokusu var fabrikası falan var sanırım içerlerde bir yerde.
bir dönem tokilerde öğrenci olarak yaşadığım mahalle, okula giderken koyun, inek sürüsü ve traktörle falan karşılaşılan, elma ile çağla ağaçlarının olduğu, ısparta merkeze göre ise oldukça temiz bir havaya sahip olan, alışılınca çok sevilen sevimli bir köy.

görsel
ısparta ve Üniversite arasındaki eskiden köy şimdi mahalle olan yerleşim yeri. üniversiteden şehire dönen öğrencilerin otobüsde aldıkları keskin tezek kokusu ile kendini hisettirir.
tezek kokusu cidden fazlasıyla kendisini hissettirir bu semte.
ıspartada üniversitenin yanındaki köy idi -şu an mahalledir- . dini olarak aleviler yoğunlukta olsada yanında mağmatik oluşumlu tepede bir adet türbe ve camitrak bişey bulunmaktadır. vakti zamanında -tee biz çömez iken- buradan geçerken otobüs bol bol tezek kokar idi hatta vakti zamanında yılını unuttum burası karantinaya alışmıştı şaptan.
Isparta'nın SDU ye en yakın mahallesi. Eskiden burlar hic güzel değilmiş ama Çünür sakinleri apart olayını keşfettikten sonra burası büyümüş. Çünürlüler de parayı kırmaya başlamış. Sonra burda mantar gibi apartlar türemiş tabiki. 6 tane apart 1 tane de bu sene devlet eline geçen kyk yurdu var ve 3-4 tane de yapım aşamasında olan apart var. 11-11.30 dan sonra otobüs olmuyo buraya. En güzel fast foodcusu Oken Döner. (Gül ün ordaki ışıklarda hemen kulube gibi bi yer ama yemeden geçmeyin derim.) Doğu yerleskesi yuruyerek 25 dakika. Biz kizlarla delilik yapip carsiya yuruyerek gitmistik 35 dakika surdu cok uzak gelmedi bize. Iyas bulvar acildi. oraya da 20 dakika falan yuruyerek. 1 adet a101 mevcut. Apart fiyatlari 300-500 arasi degisiklik gosteriyo. Kendi halinde bi yer. Havasi temiz. Anayolun merkeze giderken sag tarafinda daha cok agaclar falan var yemyesil. Ben şimdilik kotu insanina rastlamadim. Bizim bi arkadasimiza sevgilisi tokat atmisti hemen polisi aramislar kizi korumak icin sonra yanlarina gitmisler cocuga kizmislar falan. Pisi falan yaptiklarinda bize de verirler hep. Kafasi kalabalik gurultu falan goturmeyen biriyseniz kalmak icin ideal bi yer. Tavsiye ederim. Bide kotu kokusu kalmamis heralde cunku bize hic gelmiyo. Fabrikasi var demisler ama kapatilmis fabrika. Bi tane yikik bi yer var biz dugun salonu saniyoduk orasi mi acaba fabrika yoksa carsiya giderken anayol uzerinde bide hali fabrikasi var orasi mi bilemedim.
dünürün kaynatasına verilen isim.