bugün

salihle sevdiceği an itibari ile kavuşmuştur.
ulan bu yamaç duştan çıkıp boğazlı trikosunu giyiyor ve evden çıkmak için kapıyı açmaya yelteniyor ve kamera da bir sonraki sahnede yamaç'ın kapıdan çıkışı gösteriliyor ama o da ne?!

yamaç"ın üzerindeki boğazlı kazak çıkmışve yerine bir tşört gömlek kombin giyilmiş...

ne ara giydin amk?!

devamlılığa ne oldu lan?

çukur evimiz triko kazaamız!
Bu hayatın heycanı meycanı yok ve halayy,ula vartoli.
içerdeyi izliyorum internetten. Geçen yıl takip edememiştim. Kesinlikle çukurdan çok daha güzel bir diziymiş onu farkettim.

içerde de çağatay ulusoya göre aras bulut daha çok seyir zevki veriyor. Fakat çukurda adama sürekli ağlamalı kriz geçirmeli rol yazıyorlar. O havası kalmamıştı. Bugün biraz toparladı sanki.
erkan kolçak köstendil'in oyunculuğunu keşfettiğim dizi. sadece onun için izlemeye devam ediyorum.
mahallenin adı çukur.
öyle polisin filan giremediği sota bi mekan.
mevzuda bu ya polisin giremediği mekana iki minibüs dolusu adam girip mahallenin kadınlarını paketliyor.

ne oldu çukur evimiz yamaç babamız tayfası?
çıraklık kursuna mı gittiler hepten.

ben anlamam olm.
ya hepimizi alın yada hiç
nedir bu adam kayırmacılık.
sen benim polisimi alma mahalleye ama elin rusu dal daşak ortada gezsin. sikerim dalağınızı izlemiyorum lan.
sena yüzünden diziden soğudum.. bak sadişi çıkar diziden eksiklik hissedersin ama senayı çıkart kimse farketmez. şu ebleğe 99999999 saat senaryo yazmayı bırakın ulan artık. gayri safi milli zarar mk. cebinize yazık. rating e katkısı % 0.01
Dizinin senaristi ile yapılmış röportaj ektedir.
https://www.youtube.com/watch?v=3xxeC4eXQzo
https://www.youtube.com/watch?v=ALGj5NU_TAw
YouTube'tan seyrediyorum, karilarin sahnelerini sardiriyorum, bos bakislari sardiriyoum
"kimse bilmez" isimli muhteşem şarkının içinde geçen şarap kelimesinin biplenmesiyle rtük'ün ve bu zihniyetin ne kadar çarpık olduğunu bana tekrar hatirlatan dizi.
Dizide yer alan saadet karakterinin yani “boncuk yılmaz”ın kim olduğu hatırlayınxa şok oldum *
https://m.neoldu.com/boncuk-yilmaz-kimdir-4113h.htm

Kanal d de yayınlanan hanelerde oynayan kızmış bu *
Dizide sizce de bir değişim yok mu? Yani ilk 8-9 bölümdeki tadı bir türlü alamıyorum.
Nerde o eski bölümlerdeki heyecan? Biz yamaçla vartolu çatışmasını arada küçük jestlerini seviyorduk. Şimdi emrahmış elvismiş yemez anam. Vartoluyu geri plana çekerek, sıkıcı replikler vererek soğutmaya çalışıyorlar. ille de vartoluyu izlemek istiyoruz! ille de vartolu!
Yamaç yine şifreleri girmiş aoe 2 oyuncusu gibi.
Yahu superman bile kriptonitle falan durduruluyor, da amk yamaç'ını durdurabilecek bir güç yok.

inandırıcılık düşük.
Klişe dolu. Çarpıcı ve şok edici olması için senaryoda inanılmaz mantık hataları var. Fazla jargon içeriyor vs vs vs.
Ama benim gibi en son ekmek teknesi ve sultan makamı ile türk dizilerini takip etmeyi bırakmış bir adamı resmen taktı kendine.
Kendine has hoş bölümleri var. Saçma kovalamacalara, sena denen karakterin bir türlü oturtulmamış nefretine, whatsapp varken çatılarda meşale yakan tiplere ve mahalle kültüründeki dayanışmayı muhasara altındaki bir kale ahalasine benzetmesine rağmen harika yerleri var.

Erkan kolçak köstendil’in canlandırdığı vartolu karakteri inanılmaz güçlü. Müthiş bir arka plan inşa etmiş gökhan horzum bu karaktere. Erkan başkanda sağolsun muhteşem can vermiş karaktere. Neşeli bir sosyopata duygusal geçmiş yüklemek her senaristin harcı değil.

Bir de benim en ama en beğendiğin sahneyi anlatmadan bitirmeyeyim. Bunu bilerek mi yaptılar, yoksa arasa kaza ile mi çektiler bilmiyorum ama resmen yazanı kıskandım, çekeni alkışladım.

Vartolu ile saadet’im pushing daisiesedasında bir türlü dokunamadıkları hatta birbirlerini göremedikleri o tiyatro salonundaki sahneleri var. Saadet’im salih sandığı vartolu onun kalbindeki masum prens değildir. Bir uyuşturucu taciri olmuş, cinayet işlemiş, hayatı çile ile geçip sosyopata dönüşmüş bir adamdır. Ama sadiş için o hala salihtir. Çocukluk aşkı salih. Salih güçlüdür, zengindir, kraldır, ağadır. Sadadet ise, bir evde hizmetçidir. Sıradandır. Ama kirlenmemiştir. Vartolunun yüzünü görmek ister. Vartolu perde arkasında saklanıp göstermez. “Ya göreceğim yüz hoşuma gitmezse” diyerek salihin dönüştüğü adamla yüzleşme korkusunu dile getirince vartolu kaçar. Saadet ise salona girdiğinde elindeki poşete yönelir. “Gitme salih bak börek getirdim”

Börek ulan börek. Güçlü, gaddar, para babas uyuşturucu kaçakçısı vartolu için börek getimiştir ve gitmemesi için börek getirdiğini söyleyerek kalmasını ister.

Börek ulan bu. Masum bir kadının aşık olduğu erkeğe getirdiği şeye bakın. Börek. Neden? Çünkü saadet’in elinden o geliyor. “Gitme salih bak börek getirdim” diyor.

Ulan böylesi dramatik bir sahnede kadına elindeki küçücük hazinesi olan börekle, gidişi engelleme rolünü yazan senaristin alnından öpüyorum. Bu toprakların dili, sevdası, anlatımı bu kadar doğaldır işte.

“Gitme tyler bak börek getirdim” diyen bir kadına herşeyimi feda etmez miydim? Ederdim.
Siz etmez misiniz kekolar?
Hiç izlemedim, merak ta etmiyorum. Olum bırakın artık şu ayaş tutur çiğdemliyi, sert erkek rolüne koymayı olmuyo işte. Onun her tarafı sert olsa nolur amk. Bu adamın en iyi rolü öyle bir geçer zaman ki de ki mete rolüydü. Diğerleri fasa fiso. Hele bi de o kumburgazlımıdr nedir onunla kulaklığı takıp müzik eşliğinde dövüşmesi de, etkileyici bi sahneden çok absürd komediye benziyodu. Youtube dan bu sahneyi gördüğüm de iyi ki de izlememişim dedim.
belediyelerin sık sık tamir bahanesi ile yollarda açıp illaki tam olarak kapatmadıkları rot balans düşmanı hede.
belediyelerin rot balansçılardan para aldıklarını düşünüyorum.
görsel
Şu saçma sapan dizilerin yerine Better Call Saul gibi mükemmel dizileri izleseler de dizi nasıl çekilirmiş görseler...
vartoliii çukur'un a. koy.

bu bölüm çok güzel.
pazartesi günleri whatsapp durumumu "konuşamam yalnız çukur" olarak değiştirmeme sebep olan dizidir.
varoş dizisi.
Gördüğüm kadarı ile mühendislerin ilgisini çeken bir dizidir.
ilk başta yamaç-vartolu savasi vardi sonra olayı derinlestirdiler falan reyting düştü.

simdi yeniden yamaç -vartolu savasi var.

tahminen haziranda falan final yapar.

seneye kalmaz bu dizi..
10 ile 20 bölümlerinin arası harikaydı. şu sıralar çok ama çok yavaşladı dizi. yine hızlanır diye umutla izliyoruz.