bugün

çorbacıya gidip tespit yapıcam diye etrafı kesen, insanları özel zevklerinden dolayı dışlayan insanların rahatsız olduğu, ağzının tadına göre yemek yiyen normal insandır.

edit:başlık başıma kalmış, olsun, vatan sağolsun.
(bkz: tiesta gera)..
çorbayı karnını doyurmak için içen insan modelidir. tahminen öğrenci olma olasılığı yüksektir.
ekmek yemeden doyduğunu hissetmeyen insandır. ortak bir noktamız vardır o insanla.
çorbayı ekmekle seven insandır.

(bkz: peder zickler gibi baslik acma ekolu)
ekmegi bayat bir insan olabilir mesela.. kuru ekmek bogazına takılmasın diye bunu yapmak durumunda olabilir. afiyet olsundur.
ayrıca şu da var, "kuru kuru gitmez."
aç insan.*
Vay bee...Çorbaya ekmek doğramak ne büyük edepsizlikmişte haberimiz yokmuş. Birde eklemiş rasyonalist olun diye:) Niye yahu,çorba içmekle rasyonalizm arasında nasıl bir terslik var anlamayamadım.Ayrıca ne güzel olur soğuk bir kış gününde sıcacık çorbanın içinde ekmek parcalarını dilinle damagının arasında eze eze yemek.

Ama çorbasına ekmek doğrayan adam ahlaksız ve son derece bencil olarak adlandırılmakta..

Cebinde sadece bir tas çorba içebilecek kadar parası olan inşaat işçisi kardesim çorbadan sonra ana yemeğin siparişini veremeyecek oldugundan bol bol ekmek doğrar çorbasına,ki buna saygı duymamak elde degildir.

Ayıp,ayıp,ayıp...
(bkz: corba kasesini kafaya dikmek)
küçüklükten beri yapılan,küçükken çorbayı soğutmak ve mama mantığıyla içmek için yapılsada şimdi ayrı bir zevk haline gelmiştir...yapılmalıdır,desteklenmelidir.
(bkz: çorbaya ekmek doğrayanlar kulübü) *
işini bilen ve kendine güvenen insandır. çayın içine bisküvi de batırabilir, tam destek veriyorum, hiç iğrenç değil.
canım insan,lüküs lokantalarda en kral olayın baş aktörü insandır. sen varya bu dünyada ki en süper insansın klübünün kurucusu olanlar tarafınca başkanlığa aday gösterilen insandır.
dünyanın en lezetli yemeğini yiyen insandır, hele bir de çorba mercimekliyse.

(bkz: lezzetli)
hele hele tarhana çorbasını tercih ediyorsa alnından öpülesi insan.
kanımca salatanın suyuna ekmek banan insan ile aynı damak tadına sahiptir. tebrik edilesidir.
Samimi içten insandır.Pilavın üstüne faslulyesini de karıştırır görsem öperim.
hele ki köy tarhanasının içine köy ekmeği doğrarsın ki, o zaman tam süper olur.
(bkz: köydeki insanlar neden uzun ve sağlıklı yaşar)
çocukluğunda edindiği alışkanlıktan vazgeçememiş insandır.
kuru fasülyenin yanina bir baş soğan yumruklayan insandır... öğğğkk falan getirir o derece yani... ha bir de cacığı kaseden içmeye müsait insandır, o zaman kase kafasına geçirilmelidir... ikinci bir, bir de alakasız olarak kırk yıllık yoğurtçuyum böyle kase görmedim...
ben evimde neysem dışarda da oyum mesajı veren kişidir.. hadi ekmekle çorba içti diye görgüsüz oldu diyelim; kime göre neye göre demezler mi insana.. her insan kendinden sorumludur ve aman görgüsüz olmıyayım, aman kibar olayım etrafa diye de kasmanın bi anlamı yoktur...
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: boşverin)
(bkz: kedidir kedi)
çorbanın soğuması amacıyla yapan insan.
çorba daha güzel gelir insana içindeki o ekstra yumuşaklıkla.
(bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)
(bkz: afiyet olsun)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar