bugün

alakalı, alakasız bir anda karşınıza çıkıp, gözlerinizin reçellik kayısı gibi pörtlemesine neden olan hayvanlardır. hamam böceği ve gece dolaşan köpekler benim aklımı alır. alanya' da gördüğüm devasa büyüklükte çengelli, parlak siyah halk arasında patates böceği diye adlandırılan iğrenç yaratık.
benim için tavşanlar ve böcekler.
timsah ve katil balinalar.
(bkz: örümcek)
kesinlikle fare.
Shaquille o'neil.
(bkz: balkonda ölen piç güvercin)*
hamamböceği. kabus yemin ediyorum bak entry girince bile tüylerim tiken tiken.
insandır.
çekirgedir. koluma konduğu günden beri kendime gelebilmiş değilim. büyük bir de bacaklarını tenimde hissettim yani o derece kötüydü. * *
kuzu, papağan, yunus, japon balığı, kedi yavrusu, kırlangıç.
köpek. ne yapayım çocukluk travması.
bileğimden aşağı gelen tüm hayvanlar.

not: boyunumdan yukarı gelen tüm hayvanlar.
(bkz: köpekbalığı)
hamamböceği.
karafatma. hayvan mı ondan bile emin değilim, ve bi terlik kadar uzakta aslında pekmezini akıtabilmem ama ööğğyk o nedir ya görünce hayat damarlarımdan biri kopar.
karafatma evlerden ırak hayvandır.
terliksi hayvan.
kadırımdaki iki ayaklı öküzler.
yapılan araştırmalara göre en çok korkulan canlılar;

(bkz: yılan)
(bkz: örümcek)
(bkz: akrep)
(bkz: köpekbalığı)

daha gider bu ama belirtmek istediğim konu şudur: homo sapiens sapiens'e atalarından kalan korkulardır bunlar. özellikle zehirli hayvanlardan ödümüz patlar. bu tür korkular atalarımızın yaşamlarını sürdürmelerine neden olmuştur. düşünsenize, avlanmaya çıkmış ve yılan görmüş iki kişinin tepkilerini.

1- haskkktrrr! bu ne lan!
2- aaa, ne şeker şeysin lan sen, boncuk gözlü. pırıl pırıl da parlıyor şerefsiz.

şimdi, bunlardan hangisi soyunu sürdürdü ve hangisinin soyu tükendi?
kediler. bakışlarında hep bi sinsilik hissettiğim hayvanlardır. adam ol canımı ye. daha doymazsan sana et alırım.
sülük. ağzımdan, burnumdan, kulağımdan girecekmiş gibi.
bu gün yüzümü yıkarken aniden göz göze geldiğim kalorifer böceği, tırsıttı beni sanki hormonlu gibiydi bi tuhaf.
insan efendim.*
Böyle yumuşaksı, etli, tüysüz hayvanlar olur ya fare,süleymancık, kertenkele falan hani yere düşünce laaps diye ses çıkarır.
etrafta en çok olanlardır.