bugün

gerçekten insan bu duruma hayret ediyor. ulan işin gücün var, çocuk yokken boşandığın adamın parasını istemek ne demek! abi bu kadınların bakılma merakına cidden kızıyorum ve bu durumun erkek açısından adaletsiz olduğunu düşünüyorum.

Edit: gerekiyorsa temizliğe gitsin ama o adamın parasını istemesin dediğim kadındır.
Bir erkek kadını evliyken çalıştırmamışsa ayrıldıktan sonra nafaka vermesi saçma gelmiyor bana.

Eğer kadın boşandıktan sonra çalışıyorsa, bildiğim kadarıyla, zaten nafaka alamıyor.
Genel olarak erkeklerin boşanmış bir kadına "potansiyel mal" bakışı yerine erkeklere olduğu gibi baktıklarında kaldırılacak olan nafakadır.

işe girse yürüyecekler, sokakta yürüse lafı çıkacak, erkek arkadaşı olsa "veriyordur" denilecek. Biz kadını adam yerine koymadıkça normal olarak alınacaktır. Erkek egemen toplumu keyfimizce seçtik...
işin asıl rahatsız edici tarafı, senin verdiğin nafakayı yeni sevgilisi ile yiyor olmasıdır. Devlet farkında olmadan godoş yapıyor milleti. Belki de bilinçlidir.
toplumumuzda dul kadına bakış açısı olumsuz.boşanmış erkek her türlü hakka sahipken dul kadın kullanılıp atılmış muamelesi görüyor .kaldı ki nafaka miktarı ev geçindirecek kadar olmasa gerek.o kadın her halükarda çalışacak yine.

bütün kadınları büyük şehirlerde özgür takılan kadınlar gibi düşünmeyin.anadolu ve doğudaki kadınlar çalışacak bir ortam dahi bulamıyorlar.
Kanunu yapanların nasıl düşündüğünü anlamak gerekiyor. Ben bu görüşte değilim. Baştan belirteyim de yazdıklarımı onaylıyorum

Sanılmasın

sen geçimini tesis etmesi için bir erkekle evlendin. Baba evinde sana baban bakıyordu evlenince koca bakmaya devam etti.

Boşanma sonunda baba sağ olmayabilir ya da yaşlı olabilir yani baba tekrar bakmaya devam edemeyecek durumda olabilir.

Kanun koyucu erkeğe diyor ki sen bu kadınla evlendin bekaretini sana verdi. Artık kimse onunla evlenmek istemeyebilir. Bu nedenle ya boşanmayacaksın ya da geçimini sağlayacaksın.

Boşanan kadın fuhuş yapmayacak yapmak zorunda kalmayacak bu mantıkla.

Bir de her yer istanbul değil. Anadoluda Boşanan kadın zor evleniyor hatta evlenemiyor.
Bence belli bir süre sonra nafaka kesilmelidir. internetten bir wp yazışması gördüm. Kadın bir askerle 2 sene evli kalmış boşanmış. 780 lira nafaka alıyormuş. 1 ay kadar önce gördüğüm ve nerede gördüğümü hatırlamadığım için aklımda kalan o dehşet yazışmalarını yazıyorum.

Yaz.K: yazistigi kişi
K: kadın

Yaz.k: çalışıyor muydun sen?
K: yok çalışmıyorum nafaka var ya onunla geçiniyorum.
Yaz.k: kaç para alıyorsun ki?
K: 780 alıyorum şimdilik. Mahkemeye başvurucagim artsin diye
Yaz.k: niye para yetmiyor mu?
K: yok ondan değil. Astsubay zaten 4 milyar maaş alıyor. Napicak tek başına o parayı bana da versin.

Bence bunların nafaka almaya hakkı yok arkadaşlar üzgünüm.
Evlendikten sonra nafaka için ağlamak istemiyorsanız ya evlenmeyin ya da eşinizle iyi geçinin boşanmayın. Çocuk oyuncağı oldu iyice evlilikler.
Ulan hem kadını başkası sikecek adamda ödül gibi nafaka verecek.

Bu nasil hayat amk.
Bir de boşanma noktasına gelen çiftler için bu nafaka mevzusu ve tazminat konusu amiyane tabirle söylersek "donuna kadar almak " olarak düşünülüyor.

Hele aldatma gibi erkeğin kusurlu olduğu bir durum varsa kadın ve onun feminist vurucu tim olan kadın avukatı erkeği hedefe koyup dart oynamak istiyorlar.
Özellikle anadolu' da, çalışması hor karşılanan, başkasının artığı mantığıyla başka bir evlilik şansı olmayan, gelenek adı altında umudu tüketilmiş ve prangalanmış kadının, alacağı nafaka, anasının ak sütü gibi helâldir.
Bu kültürün erkekleri de, bunu pekalâ bilmeli ve caz cuz edip, erdemsizce dırdırlanmamalıdır.
Bu ülke, istanbul, ankara ve izmir' den ibaret değil beyler, aklınızda olsun!
Ben vermem lan para mara çocuk varsa veririm yoksa benim paralarla yeni manita yapip parayi ezebilirler.
Sonra onlari vurmak zorunda kalirim mermiler konusur.
kadın aldatıldıysa, kadın tahsilsizse, kadın çalışmıyorsa, kadın dövüldüyse, tecavüze uğradıysa haktır.

bir feminist olarak geberin diyorum. donunuza kadar alınsın yarrak kafalılar. umarım hiçbiriniz evlenemez ve baba olamazsınız.
Boktan ülkemizde ki en boktan yaptırımdır... Gerçekten sistem Erkeklere hem maddi hem manevi şiddet uyguluyor Erkeklerin hakkına hep daha fazla tecavüz ediliyor ama nedense sürekli ağlayan kadınlar ! Lanet olsun böyle düzenin çarkına biz hep ezildik ve ezilmeye devam edeceğiz ama yasalar ve yaptırımlar hep kadınlardan yana olacak !
görsel
bir de askerimizin aldığı parada çocuksuz olarak hemde gözü olan ve daha da arttırmak isteyen vampirler var.
özkan adlı abimiz melek adlı vampire ayarın hasını vermiş burda..
Dugunde alinan takilar kadinindir mehir hakki da var. bunlari aldiktan sonra cocugun da yoksa calisma imkanin da varsa adamdan nafaka almak bildigin somurmektir. Kul hakki.
kanunlar hakkında fikrim yok.
çocuksuz kadının nafaka alması onur kırıcı, çalışmayı ve geçinmeyi bilmeyen birinin evlenmesi zaten facia.
boşandıktan sonra iddet süresince verilmelidir. sonrasında, kadın çalışamayacak durumdaysa devlet yardım etmelidir.