belki hatırlayan vardır; bu facebook daha dalga dalga yayılmamışken, daha türkçeye bile çevrilmemiş ingilizce kullanılımaya çalışılırken facebookta bir grup kurulmuştu: 90'larda çocuk olmak diye. grup 2-3 ay içerisinde acayip üye topladı. videolarda eski reklamlar, eski programlar, eski oyuncaklar vb. şeyler vardı. sonra sabah gazetesi bu grubun kurucusu ile bir pazar sohbeti yaptı ve artık 90'larda çocuk olmak grubu heryerdeydi. sonra ne oldu bilmem bisürü böyle grup açıldı. hatta bazı barlar 90'lar partileri yapmaya başladılar. belki o grubun çok küçük bir parçasıda filmler bölümüydü. çocukluğumda izlediğim ve halen izlemekten keyif aldığım filmlerdir bunlar. hatta ilerde çocuklarıma bile izletebilirim diye düşünmüyor değilim.
aklımda kalanlardan bazıları şunlar;
the big
beter böcek
jurassic park
home alone
ghostbusters
edward scissorhands
back to future
mortal combat
blade
stand by me
maske
evil dead
polis akademisi
truman show
komser şekspir
Bride of Chucky
(bkz: jumanji)

nasıl unutulur dedim aniden.
jumanji
(bkz: l arrivee d un train en gare de la ciotat)
avare
http://www.youtube.com/watch?v=f2Rbl6kvlyo
(bkz: top gun)
(bkz: king kong) *
(bkz: bekçiler kralı)
(bkz: nereye bakıyor bu adamlar)
chucky'nin gelini
elm Sokağı Kâbusu.

ikisinin de allah bin bir belasını versin.
allah'ın belası chucky.
yok adamı arkadan bıçaklamalar, yok salıncağın altına gömmeler, yok sevimli görünüp ekrana pis bakış atmalar.
amacın neydi senin?
back to the future,
rocy 1, 2, 3 kaça kadar gittiğini unuttum.
rambo 1, 2, 3 aynen.
elm sokağı kabusu,
red rose konağı,
titanik,
yeşil yol,
big fish.

uuu daha çok.
batman. tim burton'ın yaptığı. parliament pazar gecesi sineması kuşağının ilk filmidir ayrıca.
iyi geceler öpücüğü. kanal d iki günde bir veriyordu bir ara. ama ben chucky ye bayılırdım. chucky efsanedir birçok çocuğun izlediği ilk korku filmidir.
alibey amcaaaaaaaaa sözleriyle hatırlanan gülmekten kasıklarımın ağrıtan tek geçeceğim filmdir.

(bkz: hüdaverdi)