bugün

(bkz: tusubasa)
(bkz: benjamin)

ne günlerdi.

(bkz: 80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olmak)
hizmetkarını yanında gezdiren bir çocuk vardı birde (bkz: richie rich)
Genki dir vesselam. arabesk tadındaydı, ana yok baba yok. babanın intikamını almak için boksör olan genki. sonunu bilmiyoruz o ayrı tabi. baya araştımama rağmen bulamadım. babasını öldüren boksörün olduğu kente geldi. babasıyla birlikte kaldıkları otel odasında felan kaldı ama. maç yaptı mı? babasını öldüren adamı yendi mi? hala soru işareti.
(bkz: voltron)
nasıl yazılmamış inanamıyorum unutanlar içinde ahanda link.
http://www.youtube.com/watch?v=2e5GU-3O_60
(bkz: darkwing duck)
olmazsa olmazlar içinde

He-MAN
Heidi
Şeker kız Candy
Voltran
Transformers
Ghost busters
çocukluğumuzun tek kanalı TRT'li Pazar sabahları veya Adile Naşitli Uykudan önce programı eşliğinde izlenilmiş olan çizgi filmlerdir. (bkz: musti)
pokemon, tusubasa, şirinler, ninja kaplumbağalar, jetgiller, taş devri, arı maya, cedric, tom-jerry, müfettiş gadget, temel reis, hayalet avcıları, casper, richie rich, mask en sevdiğim çizgi filmlerdi ah ahh.
(bkz: sevimli kahramanlar)
sailor moon, şirinler, vikingler, tom ve jerry, taş devri, jetgiller... diye sıralanabilecek çizgi filmlerdir.
küçük boksör bi çocuk vardı Genki adında..babası vefat etmiş çilekeş bir boksördü..direğe çıkar trendeki insanların yüzlerini görmeye çalışırdı..
varyemez amca.
dragon ball, jetgiller
(bkz: beverly hills teens)
(bkz: susam sokağı)
Neden neden ailesi
sailor moon
pokemon
şirinler
kaptan jack ve korsan avcıları
ninja kaplumbağalar , batman ve spiderman. allah'ın yaratıkları.
çoçukluk yıllarımda biraz özentilik olurdu her sabah çizgi filmleri izledikten sonra üstüme siyah uzun abimin hırkasını alırdım onu iple boğazıma geçirirdim , sonrada elime demir çay tabağı altlarını alıp :
+anneeeeeee çekil geliyorum vuuvvv . kafanda patlıcak şimdi bomba.
annem genelde gülümserdi fakat attığım demir eşyanın kafasına çarpmasıyla benim yüzümde 42 numara polaris terliğinin izi çıkardı ve yüzümü büzüştürerek çıkıp balkondan aşağıya küfrederdim.
Andy'nin nesi var?
Loui
Vinnie the pooh
Neden neden ailesi
bobby's World
Tom ve Jerry
simdi olsa yine izleyebilirim dedirten, cocuklugumuzun vazgecilmezleri cizgi filmlerdir..
safinaz-temel reis ve kabasakal'ın oynadığı çizgi filmler.
zamanında* :

jetgiller
fred çakmataş**
casper
şirinler
powerpuff girls
temel reis
red kit
ninja kaplumbağalar
--
günümüzde* :

arthur