bugün

entry'ler (46)

sinema tarihinin en hüzünlü sahnesi

Requiem for a Dream filmi başlı başına bir hüzünlü sahnedir.

bayram mesajları

bütün sözlük eşrafının kurban bayramı kutlu olsun..

sadece sevmek

eğer bir insana karşı olarak kullanılan bir duyguysa, asla mutluluk getiremeyecek olan duygudur..ikili insan ilişkilerinde sevgi kadar saygıda olması gerekmektedir..eğer tasavvufi olarak kullanılan bir duyguysa, çok büyük erdem getirecek olan duygudur..

linux

playstation 3 e yellow dog sürümünü büyük bi hevesle kurduktan sonra ekran çözünürlüğünü bile değiştiremedeğim, masa üstüne dosya sürüklediğimde masa üstünün aslında çöp kutusu gibi işlevi olduğunu anladığım ve küfür ederek silmek zorunda kaldığım işletim sistemi..
(bkz: oysa benim ne hayallerim vardı)

dehr i yalan

şu anda davulcu arayan ankaralı müzik grubudur..ilgilenen arkadaşların benimle iletişime geçmeleri hayırlı olur..

kuran ı yanlış anlama sebebi olarak akıl seviyesi

ironi oluşturan bir durumdur..eğer bir kitap kitleler için var ise kitleler tarafından anlaşılabilecek düzeyde olmalıdır..böylece kendilerine din adamı vs. gibi sıfatlar takan soytarıların dini asimile edip kendi çıkarları doğrultusunda halkı yanlış yönlendirmesi engellenmiş olur..

katil olduktan sonra söylenen sözler

bir kaç seri katilden alıntı sözler şu şekildedir

"Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır." John Christie

"Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız tanrıyı görürsünüz. Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz." Charles Manson

"Onları incitmek istemedim. Onları sadece öldürmek istedim." David Berkowitz

"Belki bir parça tuhafım." George Joseph Smith

"Her insanın kendi zevkleri vardır. Benimkide cesetler." Henry Blot

"Yaşama ve ölüme hükmetmek istiyorum." Ted Bundy

"Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğünde ne düşünürsün? Bir tarafım onunla flört etmeyi, onunla iyi vakit geçirmeyi,
diğer tarafım ise kazığa geçirilmiş kafasının nasıl duracağını düşünür." Edmund Kemper

chp nin secim otobusune binen basortulu kiz

başörtüsü takanlarda chp'li olabilir dedirten normal bir durumdur. başörtüsü siyasileştirilmemelidir. laik bir ülkede yaşadığımız unutulmamalıdır.

çocukken yapılan salaklıklar

defter kağıdına batman logosu çizip bi tane el fenerinin üstüne yapıştırmak ve batmanin gelmesini beklemek.daha sonra gelmediğini görünce: amaaan gelmezse gelmesin, batman ben olurum diyerek validenin çiçeklerine düşman muamelesi yapıp girişmek ve akabinde bir ton fırça yemek.

pkk nın hukuk nezdinde aklanması

hukuk sisteminin bozulmuş olduğunu gösteren olaydır. nasıl ki yapılan baskınları, eylemleri, katliamları bireyler değil de terör örgütü üstleniyorsa, bu örgüte bağlı olan bireylerinde örgüt adına yargılanması gerekmektedir.

bir efendilik göstergesi olarak erkekte kısa saç

akılın yaşta değil başta olması gibi, efendiliğinde saçta değil yapıda olması gerekmektedir.dolayısıyla kısa saç asla efendilik göstergesi olamaz.

türkçeye saçma çevrilmiş film isimleri

requiem for a dream - gökkuşağı..
rush hour - bitirim ikili..

doğu da barış isteniyorsa tsk silah bırakmalıdır

tsk nın amacı bölücülük değil aksine var olan bütünü korumaktır.tsk nın silah bırakması gibi bir şey söz konusu olmamalıdır.aksi halde bugün doğuda olanlar yarın batıda, kuzeyde, güneyde de olacaktır.doğuda barışın olabilmesi için örgütlerin silah bırakmaksı gerekmektedir.dolayısıyla bu önerme yanlış bir önermedir..

sen aşık olursan ben sana söylerim yavrum

despot ebeveynlerin gelebileceği son nokta söylemdir.söylenen çocuktan hayatı boyunca bir başarı beklemek büyük hata olacaktır..

15 eylül dünya el yıkama günü

2008 yılında Unicef'in çocuklara hijyen sevgisi aşılamak amacıyla ilan ettiği gündür.
tüm sözlük eşrafının el yıkama günü kutlu olsun..

http://www.haberturk.com/...cat=220&dt=2009/10/15

yaran diyaloglar

komik olduğu halde duruma göre trajikomik hale dönüşebilecek olan diyaloglardır.

işim gereği 15 gün süren türkiye turunun son noktası olan izmir. akşam saatlerine yaklaşılmış. son bir bankaya uğrayıp memleketime geri döneceğimin verdiği heyecan ve bir okadar da otobüslerde uyumak zorunda kalınmışlığın verdiği yorgunluk, yaklaşık 2 haftadır evden uzak kalmanın verdiği asabiyet..karışık bir ruh hali..alsancaktan karşıyaka'ya gitmek için vapura binmem gerektiğini öğrendim ve yoldan geçen 18 li yaşlarda bir çocuğa sordum:

- karşıyaka vapurları nereden kalkıyor?
+ karşıyaka'dan abi nereden olacak!
- peki canım.hayatta başarılar dilerim sana..

rusya da osurmanın doğal olması

acaba rusların osurukları kokmuyor mu sorusunu akıllara getiren cümle..

tüplü mangal

kömürde pişirmenin verdiği lezzeti asla veremeyecek olan fuzuli icat..

sevgilinin en çirkin yeri

cicim ayları bittikten sonra farkedilmesi olası olan davranış veya görünüm bozukluğu..
(bkz: kuş beyinli)

stv den nefret etme nedenleri

stv den nefret etmeyi sağlayan negatiflikler bütünüdür.örnek olarak yayınlanan bir belgeselde kaplanları "allahu tealanın yarattığı bu mahluklar" şeklinde ifade edip, belgeselden soğutması nefret nedenlerinden birisidir..