çaylaklık sırasında gözünüze ısrarla batan, yazarın sinir sistemini alt üst eden 4 heceli, 1 kelimeli nesnedir.
seksi mavi şerit. bunun abonesi vardır sözlükte. görmeden duramazlar. 5 senelik evli çiftin aylık sevişmesinden daha çok çaylak olur. valla bak.
Yazar alımı oldugunu duyunca havalara ucupta, bu deneme sürüşünü görünce çaylagin kulağında yankılanan ses.
çaylakken 40 karakterden daha az entry giremezsin uyarısıyla gene kendini hatırlatan, hatırlatırken de ezikleyen, dışlayan, dışkılayan içinde bulunduğum rütbemsi yeni üyelik getirisi kötü bişiy.
çaylakım çaylaksın çaylakız.
işin başlangıç noktası. başlamak bitirmenin çaylağı...
insanın "bu durumdan bir an önce çıkmak lazım" dediği durum. Yazarlığa geç kalmış bir üniversite öğrencisi olduğum için utanıyorum.
Ama zararın neresinden dönsen kardır... Bu benim ilk entrym. Vatana millete hayırlı olsun.
yazar olacağım ben diye başlayan bir işin daha başında çaylaklıkla tanımlanlaştırılmak.
uluduğ sözlüğe yeni kayıt olmuş ve henüz yazarlığı onaylanmamış kişinin rütbesidir.
Bi süre için (bkz: bizimla değilsin).
Uludağ sözlüğe yeni başlayanların, ceza alarak yazarlığı alınan kişilerin gördüğü yazı. (bkz: acı gerçekler)
Sözlükte aktif bir döneminize denk gelirse sinir bozucu bildirim. Yok zaten ayda yıl bir girdiğiniz soğuma dönemindeyseniz anlamsızlaşıyor.
bir an önce yazar olsam da kurtulsam dememe sebep olan durum. çok kötü çok.
beni özgür bırakın artık. içimde bastıramadığım bir yazma isteği mevcut.
Şebnem Ferah'ın "tam zevkine varmışken birden yere düştün mü ?" cümlesine tanım olarak gösterilebilir.
içinde bulunmayı kimsenin kabullenemediği ezici bi o kadarda küçük düşürücü ithamların kafamızın içine içine sokulduğu durumun adı..
Her üyenin bir dönüm noktası.
6. sınıftayken, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin yakıştırmış olduğu sıfat. Çömez ve usta şeklinde devam etmektedir.
şu an içinde bulunduğum durum. (bkz: üşüdüm aç şu kapıyı)
yazarlığın en alt kademesidir ama zamanla yükselerek başarılı bir yazar olabilirsiniz belki .
üniversitedeki ilk günümle şuan ki durum arasında pek fark yok diyebilirim.
kendinize 'şimdi ben görünmez miyim?' şeklinde sorular sormanıza neden olabilecek sözcüktür.
küfürden daha çok etki yapan sıfatlar vardır. bu da öyle bir şey işte...
Kurallara uyulduğu ve gerekli entry girildiği sürece çabuk atlatılabilecek ünvandır.
bir büyüğünüzün sizi görmese de duymasa da hep sizi izliyor ve size kızacağını hissettiğiniz yaş dönemi.
Üye girişi yapıp sevinç naraları atarken; bir anda görüş alanımı kuşatıp bana karışık duygular yaşatan itham. Saniyelik bir sinir, ''Ne demek çaylak?'' ; akabinde ne zamandır okuduğum ve yazılan her yorumu, her yorum yapanı kıskandığımı aklıma getirip ''Çaylak'' da olsam bana artık sözlük sınırlarına girdiğimi hissettiren, kolayca kabullendiğim yakıştırma.