bugün

Herşeyin farkında olup tek başına olsa dahi kendine yetecek ve herşeyi başarabilecek güce sahip olan erkektir. Candır.
Benimdir bu. Yani her gün olmasa da iş başa düştükçe yaparım.

Kendi kendine tuvalete gitme yetisi olan herkes bunları yapabilir.
Al işte burdan yak cahil diye bağırmak istedim şu an bu başlığı açana eşine yardım edince ılık'mı olunuyor kaldıki örnek veriyorum eşi sakat olan ve kimsesi olmayan bir erkek eşine bakmayacakta kime bakacak.
Eli kolu tutan, bedenen ve ruhen sağlıklı erkektir.
Hayatını tek başına da olsa devam ettirecek yetiye sahiptir.
Yan gelip yatan, eli böğründe oturarak göbek kaşıyan zontalara benzemez!
yalnız yaşayan bir erkek olabilir. kim yapacak evinin işini yalnız yaşıyorsa? erkek adam ev iş yapmaz, pislik içinde mi oturur yoksa?
Eşi ağır bir ameliyat geçirmiş erkek tarafından yapılan işler.
Kimseye ağız eğmemek, yük olmamak, kimseden yardım istememek için böyle yapar.
Aslında eğlencelidir de, temizlik yaparken yerleri silerken mutfağı temizlerken yemek yaparken eşinin başını bağladığı başörtüsünü bağlaması, mutfak önlüğünü takması espriler yapması eşinin moralini de yükseltir.
Tek tehlikeli durum çamaşır asmak yatak örtülerinin havalandırmasını yapmak.
Bunu da gece herkes yattıktan sonra etrafı kolaçan ederek kimse görmeden yapar.
Paranız varsa bunların hepsini günlük 150-250 lira aralığında ücretle birine yaptırma imkanı var.

Çoğu erkek ben yumurta kıramam diyerek ne kadar erkek oldukları konusunda açık bir gönderme yapıyor ama aynı erkekler karısının bir dediğini iki etmedikleri zaman bu erkeklige ne olduğunu hiç söylemiyor.

Erkekler kadınları sevsin onlara değer versin bir dediklerini iki etmesin buna sözüm yok. Bunları içinden gelerek yapsın , mecbur hissettigi için değil.

Her insanın tabiatı farklı. Ben her gün dışarıdan yerim ama yine de bir kadına eyvallah etmem.
yalnız yaşıyordur. ne yapsın, başkası mı yapacaktı.
çocukken anneme yardım ederdim, büyüdüm yalnız yaşadım, kendim yapmaya devam ettim, evlendim, eşim de ben de çalışıyoruz, e hayat müşterek.
tanım : hayatının hiçbir döneminde aç, açıkta, pis vb kalmayacak kişidir. minimum düzeyde sağlıklı olması yeterli olacaktır.
muhtemelen yine de kadın milletine yaranamaz. o yüzden o kadar da kasmayın arkadaşlar. elbette ev işinin ucundan tutun, ama suyunu çıkarmayın.
Vurduruyordur.
Kusura bakmayın.
Bizimkiler memlekete gidincebenim yaptıgım bu. Zordur
Yalnız yaşıyordur..
Hala daha burda gelmiş herkes görevini bilsin bilmem ne diyen andavallar görüyorum.
Ulan öküzcük, musluk ayda yılda bir bozulur tamir edersin, kırk yılda bir perde asarsın. Ama yemek her gün bulaşık her gün temizlik ve çamaşır en kötü haftada 1. Şimdi sen tüm bunları kadının üzerine yıkıp sonra da nasıl musluk tamir ederek ev işlerinde görevini paylaştığını düşünüyorsun valla pes.
Vicdanli erkektir.
Ya biri bana baksın ben ev hanımı olurum hiç sıkıntı değil. Yeter ki çalışmayım evde takılayım.
ponçik bir erkektir. Türkiye'de hala böyle ponçikler var mı yahu.
E yalnizim.
cam silmek dışında bahsi geçenlerin tamamını yapan normal erkektir. çok zorda kalınırsa cam da silinebilir elbette,
bunda anormal olan nedir anlaşılamamıştır.
birde vurduyorsa tadından yenmez.
Karısına verdiği değerin zirvede olduğunu gösteren erkek bencee.
1. Cam silmem.
2. Çamaşırı dışarı asmam.
3. Elektrik bandı, matkap, su anahtarı elime yakışır.. kireç badana yaparım ama fayans arası beyazlatmayı da bilirim.
4. Her tür yemeği yapabilirim ama kadın yemekleri yapmam. Yani erkek eline bıçağı alır, dört dörtlük soğanını doğrar, et veya balık yemeği yapar.. sarma yapıyorum diyen erkek ya aşçıdır, ya burhan altıntop...
5. Yukarıda zikredilen tüm ev işlerini, fazlalarıyla yapıyorum. Örnek mi, banyo temizliği.. işimi yapıyor olmaktan utanmam ama evime biri geldiğinde pis görmesinden utanırım..

Meriç olmakla ilgisi yok bunun, konfor standartlarım yüksek ve bakıcıya ihtiyacım yok...
'' tuvalet yıkamak ve yemek yapmak '' bunları da dahil ederseniz ablamla yaşarken hepsini yaptım. bunu el ile ev arkadaşlığı yaparken önemsemiyorsun ama kanından biri sana bunları yaptırabiliyor. çünkü aile olmak ; paylaşım ve iş bölümü gerektiriyor. sayesinde şehire düşersem ölmem. ada için de survivora katılmayı düşünüyorum.
herkes görevini bilcek one öyle her işi yap ozaman musluk bozulunca kafın tamir etsin koltukların yerlerini kafın degiştirsin yardım ede bilirsin yemek olsun çamaşır olsun ama devamlı asla olmamalı herkesin görevi var herkes gmrevini yerine getirsin .
cam silme dışında yaptığım eylemdir.