bugün

eğer manevi değeri falan varsa, 1 yıldır gazını doldurtup kullanıyorsanız çok koyuyor kaybetmek.
kaybolan hele zippoysa, felaket koyar adama
(bkz: çakmak çalmak):)
kaybolduğunu sandığınız çakmak 2-3 ay sonra koltuğun arasından çıkarsa çocuklar gibi sevinirsiniz.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
kaliteli çakmak edinmeye engel alışkanlıktır.
lafını bile yapmaya değmeyecek bir nesnenin kaybolması.
hemen hemen her hafta yaşadığım şeydir. artık bıktırmıştır.
genelde kaybedildi sanılır ama masadaki yancılardan birinin cep yapması olasıdır.
Binlerce kez gerçekleştirdiğim eylemdir...
çakmak' ın kendine özgü sesini artık duymamaktır.
asla bi yerlerde heba olmaz ama illaki biri çarpmıştır.
kibrite sempati beslemek.
sigara ve çakmağı cebimden çıkarıp koltuğun üstüne bırakıyorum. mutfağa çay veya kül tablası almak için gidiyorum. döndüğümde sigarayı bi başına buluyorum. çakmak yok.. kayıp.. her defasında aynı şey oluyor. yakında kafayı yediğimi düşünmeye başlayacağım. evde benden başka kimse yokken nereye gider bu çakmaklar? o çakmağı dakikalarca arayıp bulamamak nasıl bir umutsuzluktur bilemezsiniz...
Her gün oluyorsa, artık rutininiz olan eylem biçimidir..
istenildiği zaman fellik fellik aranıpta bulunamadığı hallerde insanı deli eden durum.
gözünü kırptığınızda çakmağın bir paralel evrene doğru yola çıkması hali. hele yatıyorsanız, nasıl buharlaşıyor yatağın içinde o iki salisede.. az önce oldu, ben daha bi şey demiyorum ya.
Sigara kullananların sıkça yaşadığı sorun. Özellikle arkadaş ortamlarında belli başlı tiplerin hacılamak, koymak diye adlandırdığı metot sonrasında kaybetmeniz hiç şaşırılacak şey değildir.
Eğer sizin için özel bir değeri yoksa üzmeyen durumdur gidersin bi' bakkala alırsın.
kaybetmek istemiyorsanız boynunuza asın. Eğer değerliyse yanında taşıma.
her daim başa gelen acı olay. ya birileri araklıyor ya da kayboluyor. evet.
kaybolmaz biri çalar. kaybolma ihtimali yok kesinlikle çökülmüştür.
Hiç öyle dertlerim olmadı çok şükür.
çakmak ve tesbih yer değiştirir. çalma filan bunlar çok ayıp laflar *
Sigara içenlerde gözlemledigim acayip kriz geçirten durum. Hele birinin aldığını filan düşünüyorlarsa o kisiye epey saydırıyorlar.