1. 1.
  senarist, yönetmen ender özkahraman'ın çiçeği burnunda filmi.

  bu yıl 54 üncüsü düzenlenecek olan antalya film festivalinde dünya sinemasından 13 film arasında yarışacakmış.

  --spoiler--
  Zor Bir Karar / Ugly Duckling / Biryareke Zor
  Türkiye / 2017 / DCP / Renkli / 91’ / Türkçe, Kürtçe / ingilizce ve Türkçe Altyazılı

  Eylem, babası ve büyük kardeşiyle birlikte Hakkari’de yaşamakta ve bir kilim atölyesinde çalışmaktadır... Hayat dolu bir kızdır ama gözüne büyük görünen burnunu kendisine takıntı edinmiştir.
  Biryareke Zor / Zor Bir Karar / Ugly Duckling  Türkiye / 2017 / DCP / Renkli / 91’ / Türkçe, Kürtçe / ingilizce ve Türkçe Altyazılı  Yönetmen: Ender Özkahraman
  Senaryo: Ender Özkahraman
  Görüntü Yönetimi
  Kurgu: Ümit Kıvanç
  Müzik: Ruşen Alkar
  Yapımcı: Ender Özkahraman
  Oyuncular: Şükran Aktı, Kemal Seven, Feyyaz Duman, Berivan Biral
  Rugeş Kırıcı, Aram Dildar, Ozan Çelik, Engin Emre Değer, Doğan Gündüz


  Eylem, babası ve büyük kardeşiyle birlikte Hakkari’de yaşamakta ve bir kilim atölyesinde çalışmaktadır... Hayat dolu bir kızdır ama gözüne büyük görünen burnunu kendisine takıntı edinmiştir. Biriktirdiği parayla estetik ameliyat olma hayalleri kurmaktadır. Hayatın zorluklarının zirve yaptığı bir yerde, tutunacak bir dal arayan Eylem başarılı olup bu takıntısını yenebilecek mi? Ender Özkahraman’ın kamerasından bir var olma mücadelesi.

  Eylem lives with her father and elder brother in Hakkari and works in a kilim workshop. She's a vivacious girl, but she’s obsessed with her nose, which she finds too big. She has dreams of having a plastic surgery with the money she collects. In a place filled with all the hardships of life, is she going to succeed and overcome her obsession? A struggle for existence from Ender Özkahraman's camera.

  Yönetmen Filmografi

  2015 Kırgın Komedyen (Kısa Belgesel)
  2009 Hayatın Tuzu
  --spoiler--
  ... fretless bass