bugün

ingilizcede hayvanat bahcesi anlamına gelen kelime
dunyada en meshur ve bilinenleri icin
(bkz: parken zoo)
(bkz: london zoo)
zafer plaza
nestle'nin şokellası.
oldukça orijinal bi senaryoya sahip olan yeni başlamış dizi. umarım yaz dizisi olarak kalmaz kendini bozmaz ve uzun sezonlar devam eder.

dizinin konusuyla ilgili:

aslında spoilerlık bişey yok ama neyse.

--spoiler--

insanlar olarak şimdiye kadar baskın tür olduk, doğadaki diğer canlıları, hayvanları istediğimiz gibi domine ettik, onları evcilleştirdik, avladık, yaşam alanlarını işgal ettik, öldürdük. peki ya doğadaki hayvanlar sonunda bir gün "eehh yeter lan" deyip bize baş kaldırırsa?

--spoiler--
dizi yokluğunda gayet izlenilebilir aksiyonu bol dizi.

--spoiler--
hayvanlar niyeti bozup insanlara saldırıyor...
--spoiler--
hayvandan bahçe.
hayvanların kendi aralarında organize olup insanlara hem de tuzaklar kurarak saldırısını anlatan dizi.

--spoiler--
bugün izlediğim bölümde evin köpeği sahibini kankilerine yem etti. hem de çevrede onlarca insan cesedi vardı
--spoiler--
--spoiler--
ikinci bölümüyle birlikte ilk bölümde yaşanan şu "laf dinlemeyen öğrenci" kavramına bir açıklık gelmiş dizidir. adam hayvanın gözünde gördüğü bi anomali ile bu söze atıf yapmıştı ama anlaşılmamıştı. hakikaten de ilk bölüm bi bok anlamadıydım o olaydan. bu bölüm onu "laf dinlemeyen göz bebeği" olarak çevirmişler. oradaki göz bebeği de hocaların göz bebeği olan favori öğrencileri anlamındaki bi kelime sanırım. bu şekilde olunca olaya açıklık geldi harbiden.
--spoiler--
4. bölüm itibariyle tempo baya bir arttı. güzel gidiyor, umarım bozmazlar, aksiyonu azaltmazlar.
james patterson ve michael ledwidge in aynı adlı romanından uyarlanan 2015 yapımı bilimkurgu dizisi. james wolk, kristen connolly, nonso ananzie, billy burke ve nora arnezeder var. özellikle nora yı mozart in the jungle daki muhteşem ana maria karakterinden sonra bir dizide daha görmek heyecan verici ancak o karakterin tadını bu diziden beklemeyin.
konu iyi, kadro iyi, yapım iyi. en azından bir şans verin. imdb puanı 7,1 olsa da bence haksızlık etmişler, diziye başlayınca feci kaptırıyorsunuz.
döneminin en boş dizisidir. konu fena değil ama işleyiş bomboş.
Diziyi izlemeye başlayınca evcil hayvanınıza eskisi gibi bakamayabilirsiniz.
çok ilginç yeni bir yabancı dizidir. iyi gibi ama sonraları yapmacık diyorlar bakalım.
yarak gibi dizidir. daha ilk bölümden dandik olduğu belli.
The walking dead ile birleşmesini hayal ettiğim dizi, izlerken sanki önce hayvanlarla başlamış her şey, sonra insanlara yayılmış, hayvanlarda ve insanlarda etkisi farklıymış falan filan.
çok değişik bir dizi. hayvanları verilen zararları mı konu alıyor yoksa hayvan korkusunu mu perçinliyor belli değil.
ilginç, farklı ve harika bir dizi.. hayvanları çok sevdiğim için ve de hayvan belgesellerine bayıldığım için benim ilgimi çekti açıkcası.. bir de gerçek hayvanları kullanmaları diziye gerçekçilik katmış.. gördüğüm hayvanların hepsini mıncıklayasım geliyor..
hayvanlara olan bakış açınızı değiştiren dizi.
bir Bert haanstra filmi.
harika bir dizi.. bu diziyi ve şaşırtmalarını çok seviyorum.. bu kadar az bilinmesi ve ilgi görmesi de ilginç.. neyse ergenler uzak dursun diziden.. muhteşem bir 3. sezon izledim.. 4. sezonu merakla bekliyorum.
3. bölüme kadar izleyebilen bordo berelidir.
konu tamam ancak oyunculuklar ve diyaloglar cennet mahallesinden hallice.