bugün

en kral güvenlik programlarindan biridir..zonealarm internet security suite versiyonu en iyisidir tabii serialiniz varsa *...hem firewall u, hem anti-virüs u, hem de anti-spyware i vardir.. (bkz: 3 ü 1 arada)
bir firewall programi. hos bir program, kapici gibi, en ufak bir seyde "abi su program bir server gibi hareket etmek istiyor, ne diyorsun, napalim, ekmek lazim mi?" gibi sorular soruyor.
internet'le ilişkisi olan her bilgisayarda bulunması elzem olan şey. tabi daha kapsamlı güvenlik işletim sisteminden* geçer o ayrı.
ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir firewall. istemediğiniz programların internet çıkışlarını kapatabilirsiniz bu programla.
bilgisayarımın yılmaz bekçisi, kendi kendine işini gören firewall.
Kaspersky ile anti virus konusunda ortaklık yaptıktan sonra yeni sürümü çıkan ve logosu değişen yazılım. Kulağa mükemmel geliyor değil mi ? Bir de maceramı dinleyin.

ulan dedim bu yılın olayı bu. Hemen easynews'e girdim, ve zonealarm 7.0'ı indirdim, hiç düşünmeden kurdum. Ve yeme içme, ara ara yatıp uzanma eylemleri dışında yaklaşık 10 saattir bilgisayarımı eski hale getirmeye çalışıyorum. Ne mi oldu ? yeni sürüm stabil değil, sürekli farklı farklı memory hatası veriyor, istisnasız her yükleyen bu sorunlarla karşılaşıyor. bunu mu nerden biliyorum ? zonealarm'ın forumlarından tabiki, milletin bir küfür etmediği kalmış.

Diceksiniz şimdi " ulan uninstall'dan da mı anlamıyorsun ? " uninstall un kralıyım lakin bu zonealarm dediğiniz şey sorunlu bir sürüm bile olmasa uninstall dediğinizde silinip gitmiyor, regedit aracılığı ile registry'e bazı girdiler yapıp milyon kez restart atmanız gerekiyor, her seferinde oldu mu diye yüklemek istediğinizde ( eski sürümü ) olmadığını sonunda hata verdiği için aynı restartları tekrar tekrar yapmanız gerekiyor. Bunlara rağmen silinmeyen bazı dosyalar oluyor, bir şekilde ya güvenli kipten ya da başka yerlerden girerek bu dll'leri silmenizde lazım. Yani anlatılmaz yaşanır bir durum, zonealarm'dan böyle bir kötülük görceğim ölsem aklıma gelmezdi.

Kesinlikle ama kesinlikle son versiyonu olan 7.0'ı yüklemede acele etmemeniz gerekiyor. Ama ısrar ederseniz siz bilirsiniz, bir yerlerden aşağı kasımpaşa.
bir naneye yaramayan güvenlik duvarı. agnitum outpost varken bunu kullanmak akıl kârı değil.
(bkz: zonealarm)
bir sürü versiyonu olan programdır. En aşmış versiyonu zone alarm security suit'dir. Maillerinizden portlarınıza, çalışan programlarınızdan virüs ve spyware'lara kadar süper bir koruma sağlar.

ayrıca kendi update'ine izin vermeyerek yarmış programdır. "zone labs size bağlanmaya çalışıyor, şüpheli kaynak, izin veriyor musunuz?" demiş, koltuktan düşürmüştür.
en cok indirilen guvenlik duvari.
kendisi ve nod32 ile birlikte güvenliği yüksek seviyelere çıkartmak mümkündür. elbette %100 koruma olduğu söylenemez.
39.95 dolar değerindeki firewall pro ürünü sadece 24 saatliğine ücretsiz dağıtılmaktadır.

http://www.zonealarm.com/only24hours/