bugün

Bugün önünden geçerken, Güvenlik görevlisinin dışarıda sıra bekleyen kalabalığa seslenerek "ödeme almak için bekleyen varsa lütfen beklemesin, maalesef bankamızda nakit kalmadı. Ödeme yapamıyoruz" şeklinde duyurusuna tanık olduğum banka. Ziraat bankası bile nakit krizi yaşıyorsa söylenecek söz yok abi.
Maliye bakanının "mayıs-,haziran ayına ait zirai kredileri 6 ay 0 faizle erteledik" demesine rağmen günü gelmemiş borcu kesmişler hesabımdan, gittim söyledim yatırın benim paramı geri ertelendi benim borcum şikayet etcem yoksa dedim, hesabında para var işte alalım bitsin borcun diyolar
Bende şikayet ettim cimer e, 3 gün sonra sike sike yatırdılar paramı geri, bide faiz koyup fazla yatırmıslar
Az önce müşteri hizmetlerine bağlanmak için (diğer müşteriler ile ilgileniyor) 35 dakika telefon başında inat edilmiş beklenmiş ve müşteri hizmetlerine ulaşılmıştır.
Bu rekoru bu saat de bana yaşatan, bunda emeği olan insanlara sonsuz(!) Teşekkürler (!) Ediyorum.
mobil uygulaması ziraat mobil türkiye'de en çok kullanılan banka uygulanmasıdır ve 11.5 milyon kullanıcıya sahiptir.
ilk aklıma gelen şey kurumsal yapısı, köklü geçmişi ve günümüze kadar bunu koruyor olması. Diğer bankalarla kıyasladığımda istikrarı bu yüzden ben yıllardır ziraatliyim. Ayrıca babam emekli maaşını ziraat bankasından alıyor biraz da böyle bir algı var galiba bende babam ziraatle çalışıyorsa bende ziraatle çalışmayalım. babadan oğula geçiş süreci böyle oluyormuş demek ki.
Genellikle köylülerin kullandığı banka.
Ziraat deyince aklıma ilk olarak destek ve yardım kredileri geliyor. Bir zamanlar çok önyargılıydım bu bankaya karşı fakat geçirilen zor zamanlarda her daim destek olmaları ve bunu gerçekten ihtiyaçlarımıza göre yaptıklarını görmem önyargılarımı kırmama sebep oldu.
ittihatçı mason enver paşa kurulduğu için ilk binasında şöyle bir detay vardır

görsel
Taksit mantığını çözemediğim bir bankadır kendisi, hem taksiti komple erken kapatırsınız hem de fatura kesim tarihi geldiğinde borcu yeniden görürsünüz. ilginç.
türkiye'nin 81 ilinde ve 700'den fazla ilçede şubeleri olan en büyük kamu bankasıdır.
(bkz: ziraatın gr Altından fahiş fark alması)
Benim kullandığım ve mobil uygulamasını favladığım bankadır.
kyk'yı çektiğim banka. ayrıca aptalca bir bankadır. bir çok alışveriş sitesinde taksit seçeneği mevcut değil.
Bir kamu Bankası.

Mevduat hesabıyla hiçbir sitede taksitli alışveriş yapamazsınız, öğrenin bunları arkadaşlar.
Ziraat Bankası denilince aklıma hep babam gelir. Emekli maaşını ziraatten alıyor. Maaş günü gelince hep erkenden kalkar ve parasını çekmeye gider. insan bir duygulanıyor neden bilmiyorum ama bu aralar çok duygusalım dolunay etkisi beni vurdu galiba.
kamu bankası.
Hesabınıza gelen parayı aynı gün çekmeye çalıştığınızda çekilen miktara göre çok fazla bi oranda masraf kesen banka.
Hem işimi bi türlü halledemedigim hem bütün sms ini üstümde kullanan banka. Lânet olsun ki bir tane sms atıp bakiye öğrenmek istedim yeter nasil durdurcam bunu aq.
Valla sadece bi tane yazmıştım
15 dakikadır 3 4 saniyede bir mesaj geliyor

görsel
kurumsal, tarımsal ve bireysel müşterilerinin 2020 sonu itibariyle takip hesaplarına intikal etmiş kredilere ödeme kolaylığı imkanı getireceğini açıklamış banka.
https://tr.sputniknews.co...deme-kolayligi-getiriyor/
Sürekli sorun çıkaran bankadır.
400 lira borç için 1900 lirama el koymuş Bankadir, üstelik ödemek istiyorum ama işlem yapmıyorlar oradan oraya yönlendiriyorlar
Bankacılık sektöründe kendisini geliştirmiş ve yıllardır bu sektör için emek vermiş banka gibi bankadır. Ben böyle tanımlıyorum.
şu dakikalar doğrulama kodu vermeyen banka.
Mobil uygulamasına girilemeyen banka. Bir süredir sorun var.
Ziraat Bankası 153 yıllık çınar, emeklimizin, öğrencilerimizin can damarı. Ocağına düştüğüm biricik banka. Sonunda 10 yıllık cağnım telefonum ömrünü doldurdu iphone almak istemiyorum ama diğer markalarda iphone ile aynı para olmuş. Mecbur kredi çekip iphone alacağım ama 9 alsam çok mu düşük olur kullanım ömrü kredisi bitene kadar dolar mı?