bugün

midesizlik göstergesidir.
zeytinin üstündeyse biraz da pul biber atılmışsa afiyetle banılacak olan şey.

(bkz: banıyorum)
candır. ben çok severim.
içine kekik ve pul biber dökülürse şahane olacak davranış.

(bkz: egeli olmanın avantajları)
ayvalıkta yat turuna izmirden gidenler bilir. turdan sonra sizi bir zeytin yağı fabrikasına götürürler. akşamın o saatlerinde sizlere zeytin, zeytin yağı ve köy ekmeği ikram ederler. tadına doyamaz alırsınız ürünlerden. güzel bir pazarlama yaklaşımıdır yaptıkları.
akdeniz mutfağından örnekler sunan restaurantların servis öncesi ikramlarına kayıtsız kalmamaktır.

bu tarz restaurantlarda muhakak önden kekik eşliğinde halis zeytin yağı ve yanında kızartılmış ekmek ikram edilir.

mideyi rahatlattığı iddia ediliyor.
mükemmel bir zevktir.
Bunlara mukabil salata ile ekmek yiyip bir de üzerine rejimdeyim efendim diyenler var. Zındık lan bunlar
at üstüne biraz pul biber, azıcık da kekik. ohhh, bandır hafızotti kahvaltıda. akşamda aç rakını, yapıştır yanına bunu, hem sarhoşluktan keyif alırsın hem mezeden.

(bkz: bandır bandır ye beni) satırlarımın dili olsa da yonca evcimiki lanetlese (ataol behramoğlu)
sabah kahvaltısında yiyecek bir şey yoksa yapılablicek eylem.
sabah öğle akşam her zaman hayatımızda yeri olan eylemdir. yaz kış fark yapmaz abi. deneyin bademcik, mide ve nefes probleminiz kalmaz. afiyet olsun.
nedense üzerine katılan baharatlar sayesinde acayip bir tat almaya sebep olacak olaydır.

(bkz: sevmeyerek zorla yediriliyoruz)
pazar kahvaltılarının vazgeçilmezidir. içine kimyon, nane, kekik, pul biber koyup ekmeği de üşenmeyip fırından aldıysan eğer kahvaltı 3 saatten önce bitmez zannımca.
yanında zahter de varsa dehşet olaydır.
(bkz: zahter)
zeytinyağı sağlıklı bir yiyecek türüdür.

yemeklerde kullanılması önerilen yegane yağ çeşididir.

utanmasalar patatesi de zetyinyağında yapacaklar.

(bkz: dadundan yenmez)
dünya zevkleri içinde ilk 100 arasına girer.
bir kaba zeytinyağı, diğer bir kaba da kekik,pul biber vs.* konulur.
ekmek önce zeytinyağına sonra baharatlara batırılır. böylece sevilen baharatlara da doyulur.
şahanedir, fevkaladedir.
sızma aromatik yağa limon sıkılırsa kıtır kepek ekmekle mükemmel olur.
rahat sıçtırır.
karabiber veya pul biber ekleyerek ana yemeği beklerken açlığınızı bastırabileceğiniz hazmı kolaylaştırıcı eylem.
yıllar boyu zeytinyağı diye satılan ve insanları zeytinyağından soğutan üçkağıtçıların etkisinde kalmış olanlar dışında düşük asitli taş sıkma bir zeytinyağı, günün her saati ekmek banıp yenebilir. ancak bunu her zeytinyağında yapılabilir denemez çünkü türkiyede yaşıyoruz. o nedenle bazılarının deneyip kötü not vermesi bundandır.
üzerine hafif bi kırmızı biber ve kekik attığınızda nerde olduğunuz önemsizdir sanki bir ege kahvaltısı yaşıyormuş gibi olursunuz.
kekik ve pul biberle marine edilmiş taze zeytin yağına kızarmış ekmek banmak gibisi yoktur dedirten eylem.
afiyet olsun.
egeliliğin turnusolu. bir insanın üzerine zeytinyağı döktüğünüz zaman gözleri kısılıp yüzünde bir tebessüm belirip kasları gevşeyip derinden sesler çıkarark inileyip kendinde geçercesine memnun bir hal alıyorsa hah işte o egelidir. muhtaç olduğu kudret damarlarında dolaşan halis zeytinyağında saklıdır.
saf zeytinyağı ise, demek istediğim bizim istanbul' da yediğimiz çakma zeytinyağlarından olmayan, ömrü uzatır efendim. evet doğru ömrü uzatır, izmir' li bazı büyüklerimizin uzun yıllar yaşamalarının sebebi zeytinyağı ve ekmektir.