bugün

günümüzün, kadınların ilişkide aradığı özelliklerin ezici biçimde dış görünüş üzerine kurulu olduğu dünyasında ne yazık ki söz konusu olan durum.
yakışıklı ve fit erkeklere yaklaşan çok kadın gördüm. ama okunan kitabı, bir konuda sohbet etmeyi, bilgi almayı isteyen kadına hiç rastlamadım.
belki mükemmel bir dünyada zeki ve kültürlü erkekler de aşk ve seksin tadına doyardı. ama maalesef dünya mükemmel olmadığı gibi saçmalık ve anlamsızlık dolu...
Sorun değil etkilendikleri gibi etkileriz *
Aklı selim, kültür düzeyi yüksek her kadın, zekâ ve kültürden etkilenir.
Hatta en önce bundan etkilenir.
(bkz: sapyoseksüel)
--spoiler--
aklı selim, kültür düzeyi yüksek her kadın, zekâ ve kültürden etkilenir.
hatta en önce bundan etkilenir.
--spoiler--

çok uzun süredir her çifti gözlemliyorum. ezici biçimde, kadınların yanlarında az çok yakışıklı, kendilerinden uzun ve iri biri bulunuyor. bu adamların ciddi bir konuda konuştuğunu, edebiyat ve sinemadan bahsettiğini asla duymadım. tek yaptıkları espri ve şamata yapıp kadınları güldürmekti.
dış görünüşü ideal erkeklere yaklaşan çok kadın gördüm. ama kitap okuyan, notlar alan bir erkeğe yaklaşan bir kadını hiç görmedim.
şimdi benden cidden kadınların zeka ve kültüre önem verdiğine, sapyoseksüelliğin yaşandığına inanmamı bekleyebilir misiniz ? varsa da uzun yıllar boyunca hiç böyle bir ilişkiye denk gelmedim.
uzun yıllara dayanan tecrübeler ve gözlemler sonucu anlaşılan durumdur. ben kadınların zeka ve kültürden etkilenip biriyle çıkıp yattığına inanmıyorum. böyle bir yakınlaşmaya da rastlamadım. varsa da istisnadır zaten.
herkes yakışıklılık, güzellik peşinde işte...
en azından reddedilmemesi ve hakkında samimi davranılması gereken gerçektir.
erkekler güzel kadın, kadınlar yakışıklı erkeği havada kapıyor. zekayla, kültürle ilgilenen varsa da sıfıra yakın istisnadır.
dış güzellik çevresinde dönüyor dünya. zaten truva savaşı güzel bir kadın yüzünden çıkmış. baltacı mehmet paşa' nın rusya topraklarında ilerlemesini yine güzel bir kadın engellemiş. unutmayın.
uzun boylu, müzisyen, motorcu, sporcu demiyorlar da sap seksüel diyorlar. öyle olsa abırı reddetmezlerdi...

edit: abır haklı.
Doğru. ilk etkilenme görsel oluyor, bu her iki cins için de kaçınılmaz birşey. Beğenilen kişi donanımlı ve zeki biriyse ona olan hayranlık seviyesi artar tanıdıkça. değilse, saçma sapan hareketleri yüzünden ilişki yıpranır ve biter. Ancak ilk adım mutlaka gözün beğenmesidir. Kimse hoşuna gitmeyen biriyle sırf bilgi birikimi yüksek diye birlikte olmaz.
Saçı uzun aklı kısa Karılar gorilleri çekici bulduğu içindir.
Yanlış önerme. Erkekler gördüğüne kadınlar duyduğuna aşık olur.

Sandığınız kadar kültürlü ve zeki olmamanız da başka bir seçenek.

Yakışıklı biri zeki ve kültürlü olmuyor sanmanız da üzücü.
O kadınların zekaya, kültüre önem vermediğinden değil,
Sizin bunlara değer vermeyen seviyedeki kadınlarla beraber olduğunuzdan bence.
Elbetteki erkek içinde, kadın içinde dış görünüş önemli ama kendisine saygı duyan her kadın o güzel paketin içinde ne var, asıl önemli olan o diye bakar olaya.
Kadınlar kariyere, boya ve kültüre önem verir.

Evet zeka da isterler ama erkeğinin kendisinden zeki olmasının çeşitli çatışmalara sebep olacağını bildikleri için bunu fazla çaktırmamaya çalışırlar.
Zeki ve kültürlü erkekler mücevher gibidir.
Az bulunurlar, zor elde edilirler.
Aslında kadınlar önemsemiyor değil, böyle erkekler yok denecek kadar az ülkemizde.
Eğer etkilemiyorsa, o kadın boş bir tenekedir. Bunlarla birlikte dış görünüş tamamlayıcı etkendir.

Şayet bir kadın, sırf sizin fiziğiniz için sizinle birlikteyse, en yakın çöp konteynerına atınız.

Evet
Devir menfaat devri.
Nereye kadar güzellik olum, dertleşeceğiniz biraz olsun aynı frekansta konuşamadığınız bir kız arkadaşınız varsa, uzak durun böyle boş insanlardan derim, ayrıca kadın, erkek farketmez bu tür ilişkilerde.
Bir kadın insan sıfatıyla zeka ve kültürden etkilenir, kadın sıfatıyla ancak yakışıklılık ve iyi genetikten etkilenir.

Eğer siz ilişkinizde yakışıklılık-iyi genetik faktörünü sağlayamıyorsanız, üzgünüm ama o kadın sizi utandırmamak adına beğendiğini söylemekten öteye gidemeyecektir. Sadece zekanız ile arzu oluşturamazsınız. Kendinizi kandırmayın. O okuduğunuz aşk romanlarını, şiirlerini de kendilerini kandıran adamlar yazdılar...

Yalnızca zeki ve kültürlü olma niteliklerine sahip olan bir erkek ancak nitelikli bir "provider" yani sağlayıcı olabilir. iyi bir eş, fedakar bir aile babası olarak saygı görebilirsiniz, kadın vicdanlı ve onurlu ise sizi bedenen aldatmaz ancak bir size bir de etrafta gördüğü yakışıklı adamlara bakacak olan kadın sizi kıyaslayacaktır, hakikatler acıdır ve acıtır.

Bir kadın, yakışıklı bir adamın bizzat kendisine aşık olur; zeki, kültürlü, efendi bir adamın ise sadece kendisine olan aşkına sempati duyar ve bu sempatiyi size aşk diye pazarlar.

Bu hakikatleri fark etmek için redpill'ci olmanıza gerek yok, romantizm safsatasından sıyrılan her makul zekalı erkek hakikatin farkına varacaktır.

Bu arada neye göre kime göre güzel/yakışıklı diye sorular sorarak kendini rahatlatan insan...

Güzellik, yakışıklılık ( la beauté diyelim de daha havalı olsun(!) ) göreceli bir kavram değil yani Yakışıklı ya da güzel insanlara on kişiden ikisi yakışıklı, güzel değil dedi diye bu kavramlar göreceli olmuyor. Güzel güzeldir, yakışıklı yakışıklıdır ve arzu bu özellikler üzerinden şekillenir.
günümüzün defolu kadınlarının sanrısıdır. ''efendi erkek yerine piç erkek'' tercih ederek matah bişey yaptıklarını sanırlar. zeki kültürlü koruyucu erkek onlara göre ''sıkıcı'' gelir. heyecan ararlar kendilerince.

sonra (bkz: hanginizi vurayım) diye psikopat bir mala denk gelirler...

kadınların ne istediklerini bilmesi lazım genlerine karşı gelemezsin...
Kadınlar demişsin ama kastettiğin türk kezosu...biz onları kadından saymıyoruz!

Tanım; yanlış tespit!
sen 40 yasina gel, 21-22 yasindaki tazelerin pesinden kos. sonra bunlar zeka ve kulturden etkilenmiyor diye agla. ne guzel dunya.
sizden 20 yas kucuk bir disiyi etkileyecek tek ozelliginiz paraniz. kimse kusura bakmasin.
(bkz: öyle derlerse de meçhuldür)